Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit kirabolnak és...

Ha valakit kirabolnak és elmegy a rendőrségre feljelentést tenni, akkor kap-e róla jegyzőkönyvet?!

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én lopást jelentettem be, és kaptam.

Szerintem igen, ha nem, akkor kérjél.

2011. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igen
2011. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Kapsz, de semmi értelme. 100.000 ft alatt nem foglalkoznak semmivel. 100 fölött is csak ritkán. Ezt a jegyzőkönyvet felvevő százados mondta nekem személyesen, mikor ellopták a biciklimet. Mondta, hogy menjek vegyek új biciklit, mert ők az ujjukat nem mozdítják meg érte. B@sszák meg.
2011. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

A 16:11-es esetét azon rendőrök alapos és szakszerű munkájával cáfolom, akik nekem segítettek, amikor ellopták a biciklim.

A jegyzőkönyv ahhoz kellett, hogy a biztosító később fizessen, ugyanis érvényes volt arra is.

2011. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:11


A rablás rendkívül komoly bűncselekmény, általában komolyan foglalkoznak vele, és az esetek többségében sikerül is felderíteni.

2011. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A 16:11-es esetét azon rendőrök alapos és szakszerű munkájával cáfolom, akik nekem segítettek, amikor ellopták a biciklim. "


Ne cáfold az ő esetét mert az a gyakoribb. A tiéd csak kivétel lehetett, mert biztos épp akkor romlott el a traffipax és már cseszettül unatkoztak.

2011. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16.11/ Butaságokat beszélsz!A kérdező rablásról beszél nem lopásról. Mert ugye a kettő nem azonos. A rablás nincs értékhez kötve. ha én megfenyegetlek azzal hogy ha nem adsz egy forintot akkor pl megverlek mint a lovat és te odaadod a forintot az már rablás. de a kérdésre válaszolva IGEN adnak feljelentés esetén egy példányt de a feljelentést megteheted irásban sőt e-mailben is.
2011. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Folytatnám: A százados jól beszélt. Nehogy azt hidd, hogy a z egész magyar rendőrség a Te biciglidet fogja keresni mert bármi okból is eltünt. Az is lehet, hogy Te voltál a hanyag és azért lopták el. Jó.. ezért nem kell ellopni de alkalom szüli a tolvajt. Az általad megadott kerékpár leirása szerepel a nyilvántartásban ha hasonlót találnak valahol főleg értékesités esetén előveszik az ügyet és folyttatják az ügyben a nyomozást. Ha nem vagy tisztában valamivel, kérdezzél mint a kérdező és kapsz választ, ne a zsarukat szidd....
2011. jan. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos a rablás és a lopás között óriási különbség van. Sajnos az emberek nagy százaléka összekeveri a két fogalmat ugyanúgy mint a motozást és a ruházat átvizsgálást.

A rablás egy erőszakos cselekmény, amelynek törvényi feltétele a erőszak,vagy fenyegetés.

A lopás pedig egy idegen dolog jogtalan eltulajdonításáról szól, itt nincsen erőszak (kivéve a dolog elleni erőszak pl: betöréskor).


Akárki tesz feljelentést, arról jegyzőkönyv készül. Ebből egy példányt a feljelentő készhez is kap, ezzel igazolhatja pl, hogy ellopták a személyi igazolványát.

2011. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12.55. Az előző vagyok. Köszönöm, hogy megerősitettél a válaszoddal, igy van ahogy Te is mondod.....
2011. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!