Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan írjam meg a feljelentés...

Hogyan írjam meg a feljelentést ismeretlen tettes ellen? Mi a dolgok menete?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Te sehogy azt a rendórség irja Bemész az őrsre és előadod hogy mi a bajod
2011. márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja-ja.
2011. márc. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Feljelentést nagyjából bárki, bármilyen formában tehet, akár írásban, akár szóban. Az írásbeli feljelentésnek sincs semmiféle formai követelménye, pusztán két tartalmi. Egyrészt tartalmaznia kell azt gyanút, körülményt, eseményt, amely miatt úgy véli, hogy bűncselekmény történt, másrészt egy valamilyen formában megfogalmazott kérelmet, hogy pl. derítsék fel, folytassák le az eljárást, vonják felelősségre stb.
2011. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első két válaszadó nem gondolja komolyan....még e-mailen is elküldheted az általad irt feljelentést a harmadik válasz a JÓ!!
2011. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pont ma tettem feljelentést...

én nem írtam semmit, bementem a rendőrkapitányságra, mondtam, h szeretnék feljelentést tenni. egy rendőr bekísért egy szobába, leültünk, előadtam a panaszom, ő közben használta a szgépet, rögzítette az adatokat, kérdezett időnként, majd kinyomtatott pár lapot.

majd telefonálni fogank, mikor kell még visszamennem, és még részletesebben beszámolnom a dolgokról.

2011. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A feljelentésnek nincs formai követelménye. Teheted szóban, az őrsön - ekkor jegyzőkönyv készül és kapsz egy másolatot. Teheted írásban, de ekkor pontosan meg kell nevezned a tettest ( nyilván ha ismered, lakcímmel együtt. Ha nem tudod a címét, akkor ezt tartalmaznia kell a feljelentésnek ) vagy ismeretlen tettes ellen teszed a feljelentést.

Le kell írnod, hogy (szerinted) miben áll a bűncselekmény, ill. szabálysértés valamint kérned kell, hogy amennyiben a feltételek fennállnak, akkor folytassák le az eljárást és vonják felelősségre az elkövetőt.

2011. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, az előző jól mondta, a tettest (v. azt a személyt, akire gyanakszol) meg kell nevezned.
2011. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!