Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megállítottak a rendőrök,...

Megállítottak a rendőrök, mert a műanyag játékfegyveremmel mentem haza az utcán, mi a legerősebb büntetés, amit kaphatok?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam airsoftozni, csak amikor indultam volna haza, észrevettem, hogy eltűnt a szemeteszsák, amibe belecsavartam. Kezemben vittem haza, a balban a kis golyókat, amikkel ki lehet lőni. Látható volt, hogy műanyag, a tárat ki is szedtem. (Sajnos nem lehet szétszerelni) Már majdnem otthon voltam, amikor megállt mellettem egy rendőrautó, kiszálltak, és kérdezték tudom-e, hogy nem lehet fegyvernek tűnő tárgyat így vinni, és hogy ezért elő is állíthatnak. :S nagyon szarul éreztem magam, belecsavartam a kabátomba, és elengedtek. Előállítás alatt mit értettek? Mi a legsúlyosabb? Hallottam, hogy valaki 2 évet kapott, mert az ablakból lövöldözött egy airsoftal. Én csak vittem, de tár nélkül, láthatóan műanyag volt, hogy fokozzam, még a sisakom is műanyag volt, jól látható volt.
2011. márc. 17. 18:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és 16/f, ha ez változtat valamit :S
2011. márc. 17. 18:16
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Műanyag pisztollyal is raboltak már bankot!
2011. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Viszont nem hinném, hogy valami félelmetes lehettem xd [link] amúgy ilyennel mentem...
2011. márc. 17. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy figyelmeztetéssel megúszod ha csak viszed, de nem akarsz vele lövöldözni meg ilyesmi
2011. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez a tipikus üldözési mánia a rendőrök részéről.A kasza veszélyesebb mégsem tiltják a hét cm-nél nagyobb késhez meg fegyver viselési engedély kell.Röhej.
2011. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnek kivételesen igaza volt. Ő több méterre tőled a kocsiból nem tudja megállapítani, hogy játék, vagy éles lőfegyver van nálad.

Elmondta a jogszabályt, nem vitt be, tehát nem kell kiakadni.

Téged sem hibáztatlak, mert nem tudtad, hogy nem lehet, de a jogszabály nem ismerése nem mentesít.

Szerintem nem lesz folytatása.

2011. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem a folytatástól tartok, hanem mit kaphattam volna?
2011. márc. 17. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm bogrács állvánnyal ment haza be volt csavarva egy ronyba vállára tette és a rendőr autó megállt mögötte és 2 rendőr kiugrott belőle pisztollyal a kezükbe.Le fektették a földre,utasítgatták ahogy kell.Ahogy kiderült hogy egy bogrács állvány elég szarul érezték a bunkók magukat.Féltek hogy a bogrács állvány elsül.De nem kapott semmit te sem fogsz.
2011. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előállítás annyit jelent, hogy bevisznek a kapitányságra.

Ilyenért nem szoktak letöltendőt adni... De a figyelmeztetés járt. Figyelj legközelebb jobban!

2011. márc. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Max. pénzbírságot kaphattál volna. De felesleges lett volna...
2011. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!