Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaptam egy idézést, mire...

Kaptam egy idézést, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Feljelentettem egy esetleges pedofilt(14 éves vagyok), és kaptam egy idézést.

Mire számítsak? Mit kérdeznek? Sokat kell utazni, és az apukámmal megyek, megétrítik az úti költséget?

Mivan akkor, ha a gyanusított ártatlan? Kaphatok büntetést miatta? Nagyon ideges vagyok! Segítsetek kérlek!


2011. márc. 19. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Útiktg-et térítenek, de sok pénzre ne számítsatok.

Azért idéztek, mert vannak nyitott kérdések, ezeket fogják, illetve próbálják meg tisztázni. Elég lényegretörően kérdeznek, ki, mikor, hol, hogyan, miért kérdésekre lehet számítani.

Ha hamis vád volt, akkor elég rendesen előszedik a vádlót, a pedofília vádja elég nyomós. Így ha ártatlan, és hamis vád és az ezzel járó mellékesek (pl. rágalmazás, jó hírnév megsértése, becsületsértés stb.) miatt a felmentett vádlott perel, elég komoly büntetésre számíthatsz.

2011. márc. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A rendőrségnek is egy olyan emailt küldtem ahol "pedofil gyanús" férfiként említettem.

Ott is leírtam mindent amit tudtam.

Azt nem mondtam hogy pedofil.

2011. márc. 19. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi alapján jelentetted fel? Melyek a bizonyítható események (esetek). Ha a Te állításoddal szemben a másik tagad, akkor 1:1, ha van melletted valami tanú, akkor jó vagy.

Ha a pedofil meghallgatása során a vizsgáló ettől függetlenül gyanúsnak találja viselkedésében, vagy esetleg más is tett már panaszt, akkor megint jó vagy.

Büntetést nem hiszem, hogy ezért kirónának...

2011. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy chat oldalon írt rám, és úgy írtam a rendőrségnek h "kötelességemnek éreztem bejelenteni".

Mindent elmondtam nekik, a nicknevét, lakhelyét stb.

2011. márc. 19. 11:29
 5/6 anonim válasza:
én megkerestem volna egy base ball ütővel... (én is 14 vagyok)
2011. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha rám valaki azt mondaná - jogtalanul - hogy pedofília gyanús, akkor a felmentő végzést követően olyan pert akasztanék a vádló nyakába az összes személyiségi jogi kérdésben, mint rágalmazás, becsületsértés, hamis vád, jó hírnév megsértése és társai okán, hogy egy életen át nyöghetné a nem vagyoni kártérítést. Méghogy olyanért nem ítélnek el, hogy valakit le "pedofil-gyanúsoznak", ha nem megalapozott. Pedofil is akkor lesz valaki, ha ezt bíróság jogerősen kimondja...
2011. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!