Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogos-e, ha üzletemben a...

Jogos-e, ha üzletemben a rendőr igazoltatni kezd egy ügyfelet?

Figyelt kérdés

Előzmények:

Rendőr nyomozók jártak üzletünkben.Miután kérdéseikre kielégítő választ kaptak távoztak, majd kb. 5 perc múlva visszajöttek és a már eredetileg is itt tartózkodó ügyfelünket bent az üzletben igazoltatták, majd elengedték.Kérdésem, jogszerűen jártak-e el, tekintettel tevékenységünk(zálogház) diszkrét voltára.


2011. máj. 2. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ehhez joguk van, még ha kellemetlen is ...
2011. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogszerű volt.
2011. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen jogszerű volt.

Gondolom nem véletlen igazoltatnak valakit egy zálogházban... Ott sűrűn megfordulnak a zsebtolvajok, betörők, illetve más deviáns bűnöző. Ezt ott dolgozóként szerintem illene valószínűsíteni, illetve velük együttműködni...

2011. máj. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Kedves előttem válaszoló, "komcsi" és "orbáni" alkotmányunk is leszögezi, hogy az ÁRTATLANSÁGOT kell vélelmezni, nem a bűnösséget, már ne is haragudj...

Röhej, hogy egy zálogházba betérőre rásütöd a deviánsan viselkedő, rabló, lopós jelzőket...

A rendőrnek joga van igazoltatni, ezzel a jogával a szolgálatban lévő rendőr bárhol élhet.

2011. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor számodra nem érthetően fogalmaztam.

Úgy értettem, hogy a zálogházakba gyakran hordanak be lopott holmit olyan emberek, akik törvénytelen eszközökkel szerezték azt. Gondolok itt lopott nyakláncokra, stb. Tehát ott próbálják értékesíteni a lopott cuccot.

Illetve, azt szerettem volna még kifejteni, hogy ebből a szempontból fontos, hogy a zálogház tulajdonos tartsa a kapcsolatot a rendőrséggel, és segítse munkájukat. Rengeteg ékszert megtalálnak zálogházakban, ami lopásból származik. Ezt nem hallomásból írom.

2011. máj. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Csak az a bajom hogy teljesen fölöslegesen megalázták a srácot, elég flegmák voltak vele, meg játszották az eszüket.
2011. máj. 3. 08:44
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászóló!


Kik azok az "olyan emberek", talán rájuk van írva hogy loptam?Meglepődnél hogy egyes emberek mekkora értékű vagyon tárgyakkal rendelkeznek csak éppen nem látszik rajtuk, ja és nem lopták.Tapasztalatból mondom.Egyéként a lopott cuccot elvétve hordják zaciba, nem jellemző.

2011. máj. 3. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!