Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért büntetik újabban a...

Miért büntetik újabban a rendőrök a "szabálytalan" gyalogosokat is?

Figyelt kérdés

Ilyen még a kommunista rendszerben sem volt, pedig arra azt mondták, hogy rendőrállam, de a fejlett világban sincs sehol. Átmegyek az utcán, szerintük nem jó helyen, és már repül is a bírság. Velem is ez történt pár hete, és most itt egy másik eset. Megfigyeltem, hogy a Lehel piac mellől sose mozdulnak el a rendőrök, és akit csak lehet, bírságolnak folyamatosan mindenféle ürüggyel, legyen autós vagy gyalogos.


[link]


2011. máj. 12. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerinted miért?? Ezzel szedik össze a fizetésüket. Tavalyra 10-16 milliárdot kellett összegyűjteniük büntetésből. Hát ezért!
2011. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi volt ilyen, én is fizettem 25+ évvel ezelőtt, mert átmentem a nagykörúton! Bár akkor még csak 100 Ft-ot, de annyiból elmehettem diszkóba. No és akkor még bőven Kádár rendszer volt!

Egyébként nagyon helyes, hogy fegyelmezik a gyalogosokat is, már úgy is nagyon el voltak kapatva!

2011. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

"Átmegyek az utcán, szerintük nem jó helyen, és már repül is a bírság."


Addig örülj, amíg egy rendőr büntet meg, és nem egy ügyeletes jampi 120-szal a Váci úton...

2011. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én a 80-as évek elején átmentem a Nyugatiban a sineken, de akkor a rendőr csak udvariasan figyelmeztetett.
2011. máj. 12. 19:35
 5/16 doboszoli ***** válasza:
100%

Majd rájössz, ha idióta részeg gyalogos eléd lép, elcsapod, amiért minimum meghurcolnak, rosszabb esetben 1-2 évre veszélyeztetve lesz az alfeled egyirányú forgalma.

Amúgy a gyalogátkelőhelyek elég egyértelműen vannak jelezve.

Én sem háborgok, ha beleugrok egy gyorshajtásba, és fizetni kell.

Ezek szabályok, amiket lehet nem szeretni, de be kell tartani.

Más kérdés, hogy bőven lenne teendője a rendőrségnek a gyalogosok, autósok törvényesített sarcolása helyett.

Így kerek a történet.

2011. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes! Nem kötelezett senki a szabályszegésre. Remélem a gyalogosok után a részeg biciklisek is látómezejükbe kerülnek.
2011. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag ezért a nyugati országokban, például Ausztriában is büntetnek. Végül is jogos, bár én is át szoktam menni, ha nem jön semmi. De a 18 000 forint tényleg aránytalanul brutális. Ilyen súlyú szabálysértésért 2-3000 forintot tartok reálisnak. Most sikerült valakit elkapni, és ennyire keményen büntetni, és hírt csinálni belőle, hát gratulálok. Gondolom példát akarnak statuálni.
2011. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha meg kocsival mész és átrohan előtted valaki, akkor meg azon háborogsz, hogy az ilyenekre miért nem figyel a rendőr. Tipikus magyar mentalitás.
2011. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Valamiből meg kell élni a rendőrségnek is.....
2011. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

"Én a 80-as évek elején átmentem a Nyugatiban a sineken, de akkor a rendőr csak udvariasan figyelmeztetett."



Ez az alapvető különbség, akkor volt pénz mindenre, ma szarrá vesszük fel a hiteleket és fossá adóztatják az állampolgárt. De mivel ez nem elég semmire, közben még ganajjá bírságolják.

2011. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!