Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi bírságot fizeti a...

Rendőrségi bírságot fizeti a biztosító?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondtam, hogy a rendőrségtől kapott bírságot a biztosító kifizeti. Igaz ez? Nem akarom úgy felhívni őket, hogy nem tudok biztosat, nem akarok hülyét csinálni magamból.


Illetve ha ez a biztosító dolog hülyeség, akkor részletfizetést hogyan lehet kérelmezni? A illetékes rendőrkapitányságra kell levelet írni?


2011. máj. 18. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

nézd meg a szerződés másolatát. abban benne van mit áll a biztosító és mit nem.


mi anno augusztus 20adikával mikor volt a vihar jól megszívtuk. rádőlt egy fa a kocsira. 700ezres kár. a biztosító semmit nem fizetett mert a biztosítás csak 35ös szélre fizet csak. ott meg 120 felett volt.

2011. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen marhaságot is rég hallottam már! Felesleges nézegetni a kötvény, mert nincs olyan biztosító, amelyik a közlekedési bírságot kifizetné helyetted. Nem is értem, hogy jut ilyen valaki eszébe.

Részletfizetés meg akkor tudsz kérni, ha a bírságolási határozat JOGERŐRE EMELKEDETT. A fizetési teljesítési határidő leteltéig (benne lesz a végzésben, hogy meddig kell a bírságot befizetned...) 2200 Ft-os illetékbélyeg ráragasztásával - az első fokú hatóságtól (attól, akitől kaptad a határozatot) lehet kérni a részletfizetést.

2011. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jah én is akartam írni h olyat még nemhallottam h a rendőr bárkinek is fizetXD. téged jól átbszott a haverod.
2011. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jópénzért előfordulhat, hogy tudsz olyan biztosítást kötni. De hogy egy alap Casco, pláne KGFB nem fizet bírságért (emberi hülyeségért) az biztos.
2011. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ismerősömet megkérdezem, hogy hol hallotta ezt a hülyeséget...

Akkor részletfizetést fogok kérni. Bár nem nagy az összeg, de mivel munkanélküli vagyok, nem tudom miből kifizetni. A biztosítást meg kötelező fizetni valókat is épp, hogy tudom fizetni alkalmi munkákból. Az autót javíttatásáról meg nem is álmodok egyelőre. Ha nincs ott az a rohadt oszlop, akkor lett volna annyi "bukótér", hogy megálljon az autó és nem tört volna össze. Mert nem mentem gyorsan (30-40km/h), mivel alapból parázok gyorsan menni télen.

2011. máj. 18. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jópénzért előfordulhat, hogy tudsz olyan biztosítást kötni."


Azért a helyedben nem állnék elő egyetlen biztosítónál ezzel a kéréssel, mert minimum, hogy kiröhögnek. Egyetlen egy TELJES KÖRŰ casco és az ahhoz kapcsolható kiegészítő biztosítások sem terjednek ki közigazgatási büntetés átvállalására, ilyet még a világ nem hallott!

2011. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Külföldön igenis létezik ilyen, azt hiszem Dániában szokás legfeljebb 30 km/h-s gyorshajtásért járó bírságra biztosítást kötni. Magyarországon még valóban nem hallotam ilyenről.
2011. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Azért a helyedben nem állnék elő egyetlen biztosítónál ezzel a kéréssel, mert minimum, hogy kiröhögnek."


Nem is casco-ra gondoltam, hanem egyedi biztosításra. Mint ahogy például egy sportoló is biztosíthatja a jobb lábának a 27. centijánél lévő szőrszálat.


Kérdező! A bírságot nem, de ha volt Cascod, akkor a javítás egy részét fizetheti a biztosító. Hogy mennyi részt, az az önerőtől függ (pl 10% vagy 50000Ft szokott lenni).

2011. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!