Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van az, hogy életerős...

Miért van az, hogy életerős férfi fogvatartottakra sok esetben csak kézbilincset teszenek, míg 40-50 kg-os nőkre, lányokra bilincsövet és lábbilincset is?

Figyelt kérdés
A logika fordítva diktálná.
2011. máj. 20. 07:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nemtudom ki ez a Geréb, de azt tudom, hogy ez a "kire milyen bilincs illik " kicsit bonyolultabban működik. Mint fentebb irták a börtönbeli viselkedés is lehet az egyik mérvadó. De ilyenkor eljárás, hogy pszichológus kivizsgálja mennyire labilis személyiség valaki. Ha úgy véli, hogy szökés/erőszakos cselekedet veszélye fennáll akkor akkor dobnak rá annyi láncot amennyit kell.
2011. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

11:33

Mondom h azt te nem tudhatod hogyan viselkedett, mivel érdemelte ezt ki. Budaházy pl "mintarab" semmilyen ellenállást nem tanúsított a hatóságok előtt. AZért mert te nem csippantod vkinek a búráját attól még lehet normális. És azért mert vkit "gyengenőzöl" attól még lehet egy idegbajos békétlen alak. Ne a külső alapján ítéljük már meg az embereket.

Lassan ha vki "életerős ffi" kis se mehet az utcára mert rögtön erőszaktevő vadállatnak nézik. A nők pedig elég gyakran szeretnek a "gyenge és védtelen" szerepében tetszelegni mert ezzel sok mindent el lehet érni. De attól még nem biztos hogy olyanok is.

2011. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

12:01

arról hallottunk volna, ha Geréb balhézott volna a börtönben, vagy ahogy feljebb is írták, ha pszichológus vizsgálta volna emiatt, hogy mennyire labilis.


És sehol nem azt írtam, hogy Budaházinak nem csípem a buráját, ezért vasra verten, kalodában legyen a bíróságon, hanem azt, hogy mivel ő mind a fizikálisan erősebb, és főleg mivel a bűncselekmény, amivel vádolják, erőszakos, míg Gerébnél meg nem az volt, tehát semmiképp se lehet azt mondani, hogy Budaházinál kisebb lett volna a szökés vagy erőszakos bűncselekmény veszélye, mint Gerébnél, sokkal inkább fordítva.


Tehát logikusan az rendben lenne, ha a bíróság azt mondaná, hogy igaziból egyiknél sem éri el a veszély azt a szintet, hogy lábbilincs meg vezetőszár kelljen. Ez rendben lenne.

Az is érthető lenne, ha azt mondanák, hogy mivel Budaházi ellen a vádak kemények, ezért ilyenkor szokás keményebb biztonsági intézkedéseket hozni, így elrendeljük ezeket az intézkedéseket, de Gerébnél még nem.

Még azt is sokkal jobban lehetne magyarázni, hogy mindkettő kap.

De azt, hogy Gerébnél szerintük fennáll a veszély, viszont hozzá viszonyítva Budaházinál meg nem, az röhej.

2011. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem csak kismama ismerosei voltak Gerebnek, hanem sok felkegyelmu hivo szeruseg is.

Odaallitanak 40-50en, meg van belole a baj.

Nem filmekben latott robbantos, lovoldozos akciora kell gondolni, boven eleg egy lokdoskodos,tolakodos balhe mikozben kiserik,siman elszalad.

De latom rendorsegi szakerto illetve fotanacsos vagy.

2011. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

12:26

"arról hallottunk volna, ha Geréb balhézott volna a börtönben"


Miért erről is volt vmi valóságshow mostanában? Geréb Ágnes a kaptárban címmel v ilyesmi :) Én erre nem emléxem.


Lehet h nem úgy balhézott h hisztériázott vagy szökni próbált, hanem egész egyszerűen csak ellenállt a fegyőröknek nem követte a parancsokat vagy elkóborolt az intézményben ilyesmik. Ezért simán lehet lábbilincset kapni de ennek nincs hírértéke a médiában. Mint ahogy azt sem tudjuk, mennyire ízlett neki a börtönkoszt.

2011. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom azt tudjátok-e, hogy más-más szabályok vonatkoznak a fogvatartottra, az előállítottra, az őrizetbe vett, az elővezetett, a tanúra, a gyanúsítottra, és a jogerősen elítéltre. Hülyeség belekeverni Geréb Ágnest, és Budaházit, mert más minőségben voltak jelen. A kamerák kedvéért pedig produkál ám egy-két vezető hamis képet.

A kérdés szerintem nem jó, mert fogalmad sincs róla kit, miért, mikor bilincselnek meg. Hallottam már olyan aids-es lányról, aki véres köpettel köpködte a rendőrt...

2011. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
hát ilyet még nem láttam kérdező
2011. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

itt látom csomó szót fecséreltek Geréb Ágnesre...


Én szerintem életfogytiglant érdemelne sorozatosan visszaesőként elkövetett csecsemőgyilkosságért, mert hiába tiltották el akkor is végezte a munkának alig nevezhető ámokfutását, tehát ő aztán tripla lábbilincset is érdemelne

2011. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

tényleg sok furcsaságot írtok, ez nem így megy


az illetőt előzetesbe teszik, és onnantól kezdve az adott BV intézet szokásai a mérvadóak. azaz lehet h az egyikben bilincs a szokás, míg a másikban lábbilincs is szokás


na most az csak egy megfűszerezése a dolgoknak, hogy persze ebbe beleszólnak politikai okok is, és ha példastatuálásról van szó, akkor túllőnek a célon, és kiadják az adott BV intézetnek, hogy a "leglátványosabb módon" kellbilincsben vinni


az érdekes az, hogy Budaházy megússza simán egy bilinccsel, de úgy látszik, abba az ügybe speciel nem akar senki belekontárkodni (most éppen)

2011. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha pl. egy luxuskörülményekhez szokott, kábítószeres plázacicával közlik, hogy harmic nap ketrec (előzetes letartóztatás első turnusa) ott igen ajánlott lehet a bilincsek összes fajtája. Amúgy nem hiszem, hogy a bilincselés módja annyira politika-függő dolog.
2011. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!