Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebből tudnak egy rendőrségi...

Ebből tudnak egy rendőrségi ügyet csinálni? ÁRTATLAN VAGYOK!

Figyelt kérdés

Eladtam egy arany óratokot, átvizsgálták, kifizették.

Két hétre rá, kaptam egy levelet, hogy egy réz távtartó gyűrű volt az óra tokjában, amit nekem aranyárban kifizettek. Ez így igaz, de én ezt nem tudtam. Nem az átvevőnek kellett volna megvizsgálni?

Most meg fenyegetnek, hogy a rendőrségre mennek.


2011. jún. 20. 22:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem rendőrségi ügy, viszont vissza kell fizetned a különbséget.
2011. jún. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Ez szerintem is polgári peres.

Egyébként szerintem jobban jársz hosszútávon, ha elnézést kérsz, majd kifizeted a különbséget.

Ez jó fényt vet rád, az viszont nem fog, ha elterjed rólad, h csaló vagy.

2011. jún. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Miért kellene az átvevőnek megvizsgálnia? Neked nem is kellene tisztában lenned azzal, hogy mit adsz el?
2011. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%

Pontosan!


Neked nem kell tudni, hogy mit adsz el. Főleg, hogy ahogy mondtad: átvizsgálták, kifizették. Boltban találsz erről egy "darab papírt": pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.


Mehet a rendőrségre, ahol ki lesznek kacagva.

Mehet a bíróságra, de pert ebből nem fog nyerni ennek az Istennek az idejében, mert: átvizsgálták. Max. elterjed rólad, hogy csaló vagy, bár kétlem. Egyébként ne aggódj, nem fognak rendőrségre menni.


Ha kifizeted a különbözetet, az a te döntésed legyen. Ha esetleg nekiállnak fenyegetőzni, akkor viszont te mehetsz a rendőrségre.


A jog szerint nem vagy köteles visszafizetni semmiféle különbözetet. Mint ahogy neki sincs joga(!) követelni !!

2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

23.14-es, Te nagyon buta vagy!

Nem nekem kell tisztában lenni az eladott tárgy értékével, hanem a vevőnek. Én nem megtévesztettem őt, hanem benézett valamit.

Semmit sem ért a válaszod.

2011. jún. 20. 23:29
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Örülök, hogy egy csaló butának tart. Remélem, rádverik.
2011. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Na persze, két hét múlva az eladás időpontjától. Nem tudom hol adtad el az óratokot, ha zálogházban, vagy ékszerboltban, akkor ott tüzetesen át kell hogy vizsgálja a becsüs, vagy az eladó. Haha, be ne dőljél nekik. Fenyegetnek, ők a hibásak. Nem loptad a tokot, Mit tudnak felhozni a vétségedre, az ő hülyeségüket, figyelmetlenségüket. Na menjenek az anyjukba!!!
2011. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Egy óra értékét nem a súlya határozza meg, még akkor sem, ha történetesen arnyóra!

Aki súlyra vesz órát az vagy sznob, vagy valami rajoskodó cigány! Szerintem inkább cigány, látod így üzletelj velük! Most is cigánykodnak! Mekkora az a távtartó gyűrű 0,5 g? Mennyi az értéke törtaranyban számolva 2000 Ft?

2011. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

ÓRATOKRÓL van szó, nem óráról.

Szövegértelmezés zéró.

2011. jún. 20. 23:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha a rendoroket meggyozik, hogy atverted oket, akkor lehet belole rendorsegi ugy. Persze ennek minimalis az eselye es a vegen nem lesz belole semmi, mert csalast csak szandekosan lehet elkovetni, te meg azzal, hogy nem tudtal rola, nem kovethetted el. Ennyit a buntetojogi reszerol. A polgari peres resze pedig attol fugg, hogy te allitottad-e, vagy a vevo kovetkeztetett-e joggal arra, hogy az egesz aranybol van. Ha nem, akkor a vevo bukta. Ha igen, akkor hibas teljesites szabalyai lepnek ervenybe (Ptk. 305. §). 306. §- nak megfeleloen kerhet kicserelest, ha nincs masik, akkor pedig arleszallitast, vagy bizony feltetelek fennalta eseten elallhat a szerzodestol (magyarul visszakerheti a penzet). Mivel a hibas teljesites tenyet haladektalanul kozolte a hiba felfedezese utan, a kovetelese jogos. Az mas kerdes, hogy egy oratok miatt nyilvan nem fog beperelni.
2011. jún. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!