Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nehéz a BV-hez bekerülni?...

Nehéz a BV-hez bekerülni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A héten beszéltem a humános hölggyel,azt mondta,hogy most szünetel a nyár miatt a felvétel,de szeptembertől újra indul.Mivel voltam katona is nagyon bíztatott,de azt mondta,hogy a parancsnoktól függ hogy ki kerül be az alkalmassági után is.A parancsnok határozza meg a létszámot,választja ki a személyeket.Valaki valami tapasztalat? am Fővárosi fegyházba adtam le a papírjaimat...
2011. jún. 23. 23:22
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Valamint,akik oda jelentkeznek szerintetek komolyan gondolják vagy legtöbben csak azért hogy legyen valami munka?...Mert azt mondta a hölgy hogy nagy a kivándorlás...
2011. jún. 23. 23:24
 2/20 doboszoli ***** válasza:
Lakónak, vagy smasszernak?D)
2011. jún. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Valóban...nagyon sokan szerelnek most le a BV-től.. valami oka csak lehet, nem?
2011. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1. smaszernak:D


2 A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:43


Ezt honnan tudod?akkor azt mondod lehet még a dologból vmit,hogy felvesznek?

2011. jún. 24. 10:33
 5/20 anonim ***** válasza:
persze hogy sokan hagyják el a bévés szakmát eléggé meg terhelő.. (mmint lelkileg stb...)szerintem van esélyed létszám hiányban vannak ha jól tudom
2011. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
A rövid válasz nem nehéz bekerülni. A hosszabb válasz nem érdemes! Nagyon megterhelő tud lenni az a rengeteg idiótaság amit elvárnak,a munkakörülmények olyanok hogy szívesen cserélnél a fogvatartottal. Egyébként is csak annyi a különbség hogy Te néha hazamehetsz aludni. Ha belépsz, a jogaid nagy részéről lemondasz, ezzel szemben a fogvatartottaknak adtak jogokat bőven. Amire ha nem biztosítasz lehetőséget véged, ha biztosítasz akkor meg azért... Sajnos a munkatársaid emberileg és szellemileg is egy lukas zokni szintjén lesznek. Ha nem ott lennének nem dolgoznának ott. A fizetés olyan siralmas hogy említeni sem érdemes, ha csak nem nevelőnek vagy egyéb tiszti fokozatban tudsz szenvedni. Mondjuk ott sem túl magas) Készülj arra hogy az OPERA (operatív civil tisztek, állandóan lesnek, és nem csak a fogvatartottak jelentenek fel okkal és anélkül, de a munkatársaid is. (csak amúgy bajtársiságból, vagy irigységből, vagy akármiért...) No ebben az esetben a katonai ügyészségen találod magad pillanatok alatt, ahol szerencsés esetben csak lefokozgatnak és jelentős pénzbüntetést kapsz, ami vicces a fizetésed jelentéktelen mértéke mellett. Arról nem beszéltem hogy fenyegetnek a fogvatartottak és a hozzátartozóik, hogyan nyomozzák ki hol laksz, stb... Hogy bármikor berendelhetnek, hogy a 4 óránál hosszabb távolléted be kell jelentened a biztonsági tisztnek ha elmész otthonról. Hogy a rokonaid és barátaid is ellenőrizgetik, stb... stb... Nos döntsd el magad megéri-e bekerülni. De nem azért menekül mindenki onnan mert olyan jó, és aki ott marad se azért teszi mert hivatástudat, inkább azért mert a személyiségi jegyek és kvalifikációjuk alapján sehová nem kelletek. Itt szeretném megjegyezni, tisztelet a kevés, és valóban kevés kivételnek !!! Hogy ezeket honnan tudom gondold ki. Talán első kézből, és talán csak halottam... Remélem meg tudtam világítani neked ezt a kérdést.
2011. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:52


Érdekel ez a hívatás. Unokatesóm férje is itt melózik 10 éve.Igaz csak főtörzs,vagy törzsőrmester passz egy vidéki bvébe van,és még 1szer se fenyegették meg.(ez nem kötözködés neh azt hidd!)Azt pedig gondolom,hogy honnan tudod az infókat... gondolom ott melóztál,vagy tévedek?

2011. jún. 30. 00:28
 8/20 anonim válasza:

szia,

A vidéki BV-t ne téveszt össze a Kozma utcaival. A vidékieg legtöbbször egy szanatóriumhoz hasonlítanak. És az sem mindegy biztonsági osztályon vagy-e vagy felügyelőnek szegődsz. Én nem szeretnélek meggyőzni arról hogy szar hely, arra majd rájössz magadtól. Csak javasolom tedd fel magadnak a kérdést miért menekül onnan mindenki aki teheti?

Egyébként az is lehet hogy neked bejön, mert Te máshogy vagy összerakva :), de nem mondhatod hogy nem tudtál az érem másik oldaláról. Sok sikert a döntéshez !

2011. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot,de végleg eldöntöttem már:) ha annyira rossz akkor majd azt tapasztalom én és én verema fejem a falba:D:) Hát én 1 hete küldtem be az önéletrajzom,beszéltem is telón a személyügyis hölggyel,ő bíztatott.Azt mondta önéletrajzom alapján jó esélyem van....Csak sajna nyáron nincs felvétel,hanem csak szeptembertől:/ de a fegyház fő oldalán kivan hírdetve az állás,úgyh aktuális.
2011. jún. 30. 11:05
 10/20 anonim válasza:
100%

A személyzetis igazat mondott. (legalább ebben) a titok ott van amit nem mond el előre... :) A felvétel miatt ne izgulj! Először elvi döntést hoznak, azzal küldenek el alkalmassági vizsgálatra. Egyébként mindenkit felvesznek akinek van érettségije, az első fogai épek, a családban nincs visszaeső bűnöző, és legalább beszélni tud. Az első pár hónapot zseniálisnak fogod érezni mert többnyire a tanulással töltöd. Igaz munka mellett, és még valami alap fizut is kapsz érte, így nem tűnik annyira fel mekkora a szellemi nyomor odabent. Persze ez egy kicsit becsapás is, mert az első hat hónap szándékosan könnyített. Ugyanis hat hónapon belül, bármikor meggondolhatod magad. jelented a parancsnoknak és másnap már nem kell menned. Hat hónap után viszont egy kicsit más a helyzet, meglehetősen hosszú a lesz a felmondási idő, amit még a parancsnok nyújthat is. Igazából az marad ott aki kibír két évet. De ezekről a dolgokról kérdezheted a rokonod is. Bár lehet hogy ezeket nem élte át mert vidéken teljesít szolgálatot, azért hallani biztosan hallott róla.


Üdv, és sok sikert.

2011. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!