Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszaigényelheti-e a család...

Viktor 83 kérdése:

Visszaigényelheti-e a család egy elhunyt búcsúlevelének eredeti kéziratát?

Figyelt kérdés

Az eset 22 évvel ezelőtt volt akkor a rendőrség csak fénymásolatot adott nekünk.Én pár napja tudtam meg hogy az eredeti példány még mindíg ott van valahol a rendőrségen, én úgy érzem hogy jogosan engem, illetve a családomat illeti.

Valamilyen módon szeretném visszaszerezni.

Elsősorban hozzáértők (ügyvédek, rendőrök stb.) válaszát várom.

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. júl. 13. 18:51
 1/5 jozsi2011 ***** válasza:

Elméletileg megkaphatod.


Feltételezem, hogy 22 évvel ezelőtt azért foglalták le, vagy tartották vissza azt a bizonyos kéziratot, mert a haláleset vizsgálatához szükséges volt.

Elméletileg minden ügy, melynek a határideje lejárt - és a 22 éves ügy tuti lejárt ez esetben - irattárba megy.


Egész egyszerűen írni kell egy kérelmet, melyben legyen benne az eljáró szerv pontos megnevezése, az elhunyt adatai, a haláleset időpontja, a kérelmező adatai és milyen rokoni viszonyban van az elhunyttal, és ami a legfontosabb egy ügyszám is kell. Bele kell írni a levélbe, hogy ezen az ügyszámon folyt az eljárás, ha tudod esetleg. Amennyiben ezek az adatok nincsenek meg akkor érdemes Megyei vagy Országos RFK-ra írni a levelet.


Tehát jogi akadálya ennek nincs. Érdemes még csatolni a fénymásolatot, amit annak idején adtak.


És ami fontos, hogy ajánlott szelvénnyel együtt kell feladni, mert hajlamosak nyomtalanul eltűnni egy-egy levelek... persze emberi mulasztásból és nem a szakmai hozzá nem értésből.... de ez már más kérdés...


Remélem segítettem.

2011. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, megpróbálom ezt az utat.

Én is úgy gondolom hogy több mint 20 év távlatából, már nincs szüksége a rendőrségnek a levél semmilyen formájára sem, ugyanakkor nekem annál inkább.Az ügyszámot nem tudom pontosan hol találhatom meg, de minden egyéb adat az természetesen megvan.

Tehát: a helyi rendőrkapitányságnak megcímzem ezt a levelet, és várok.

2011. júl. 13. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
B verzió! Bemész személyesen a kapitányságra és kérsz egy személyes elbeszélgetést a Kapitány úrtól. Amit az előző válaszadó elmondott az is járható út, de lehet hogy személyesen is tudod intézni talán így gyorsabb mint levelezni. Ha mást nem is legalább iránymutatást tud adni kit keress pontosan a Megyei RFK-n
2011. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2011. júl. 14. 22:22
 5/5 anonim ***** válasza:

De az is lehet, hogy már meg lett semmisítve.

Tudok olyan esetről, ahol a selejtezett iratokat egy rendőr hazavitte gyújtósnak.

2011. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!