Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért szidják a rendőrt?

Miért szidják a rendőrt?

Figyelt kérdés

A rendőr is csak a munkáját végzi, mikor éppen a szabályszegőt bünteti. Köpködnek az autóvezetők, ha látják hogy a rendőr trafizik, hát ez a dolga.

A tilos helyen parkolókat feljelenti.

A részeg kerékpáros fel van háborodva ha feljelentik.


A rendőr nem csinál mást csak elvégzi amit el kell.


2011. aug. 2. 10:38
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
47%
Én nem szidom a rendőröket, mert sajnos van rájuk szükség. A katonákat annál inkább.
2011. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 gr. Shadow ***** válasza:
84%

Nem minden rendőrt és nem mindig szidnak. A rendőrséget és azt amivé vált annál inkább.

Amúgy a nagy többségnek azért fáj annyira hogyha megbüntetik valami nem túl nagy bűnért, mert egyrészt túlzó a büntetés mértéke, másrészt mert közben azt látják hogy a sokkal nagyobb bűnök elkövetőire rá se néz a rendőr.

Hogy azért mert nem mer, vagy azért mert nem érdekli, esetleg mert az fárasztó lenne, az talán sose derül ki.

2011. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
22%

"A rendőr is csak a munkáját végzi, mikor éppen a szabályszegőt bünteti. Köpködnek az autóvezetők, ha látják hogy a rendőr trafizik, hát ez a dolga. "


Lehet, hogy ez a dolga, de ha én el tudom végezni szarul a munkám, akkor tanulja meg a rendőr is!

2011. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:48


Nem értem az utolsó mondatod.

Ha te szarul végzed el a munkád, akkor a rendőr is végezze szarul? Vagy mire gondoltál?

2011. aug. 2. 11:04
 5/53 anonim ***** válasza:
86%

" de ha én el tudom végezni szarul a munkám, akkor tanulja meg a rendőr is! "


-no comment-

2011. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert a rendőr az átlagember ellensége, aki erőszakkal tartja fenn a jelenlegi "rendet".

A rendőröknek az a munkája, hogy gondolkodás nélkül azt tegyék, amit megparancsolnak nekik.

Őszintén, ki szereti az ilyen férgeket?

2011. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
56%

Nem az a probléma, hogy trafizik vagy megbünteti a részeg bringásokat, hanem hogy ez teszi ki a munkája nagy részét, mintha jutalékot kapna a büntetésből.


Ez a lényeg, nem pedig az, hogy valaki 80 helyett 110-zel hajt:

[link]

[link]

És ez még csak a regisztrált és már elkövetett. Ezek egy részét meg is lehetne előzni, ha a rendőr nem az útszélén bővítené a fotóalbumát, hanem például járőrözik.

2011. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

érdekes volt ez a két ábra.


Barátnőm utcai rendőr sokat találkozol vele mikor trafizik, kérdeztem is tőle, hogy miért mindig ott áll,de azt mondta, hogy ő nem mehet máshova oda küldik, neki ott kell lenni.

Szóval nem ő tehet róla, hogy ott van,hanem mert a felettese oda küldi.

2011. aug. 2. 11:45
 9/53 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy már írták, sokaknak nem a rendőrrel, hanem a rendőrséggel van bajuk, mint nekem is. Van rengeteg ismerősöm, aki rendőrnek készül, és egyáltalán nem kezdek el köpködni rájuk, mert rendőrnek szeretnének állni.


Nekem a problémám a rendőrséggel egyrészt az, hogy a kormány magánhadserege. Ez mindig is így volt, és sajna így is marad. Hiába vizionálták az olyanok, mint Montesqieu, vagy Rousseau a hatalmi ágak szétválasztását az államon belül, a rendőrség sosem volt független.


Másrészt az sem tetszik a rendőrségben, hogy mostanság már inkább csak egy látványelem, de ez talán összefügg az első ponttal. Oké, hogy a rendőrök megbüntetik a gyorshajtókat, súlyos pénzeket gombolnak le róla, vagy igazoltatnak. De az már nem oké, hogy szinte csak ebből áll a tevékenykedésük. Ezt is már megemlítette valaki, a komolyabb bűntényekre, amik több figyelmet érdemelnének, rá se szagolnak. Vagy, miért van az, hogy sokan beszélnek nem létező közbiztonságról? A nyakamat rá, hogy ha végeznék egy közvélemény-kutatást, és végig kérdeznék 100 embert, abból legalább 90 azt mondaná, hogy sötétedés után nem lép ki az utcára. A rendőr feladata pont ez lenne, nem? Biztosítania kéne azt, hogy ne kelljen már félnie a polgárnak a saját környékén éjjel.


Aztán egy nagyon ékes példa a „rendőrellenességre”. Egyszer a városban ahol lakom, ismerősömék a plázában voltak. Szemtanúi voltak egy kisebb balhénak, és kihívták a rendőröket. A rendőrség épülete két utcával arrébb helyezkedett el a plázától, s most kapaszkodjatok, mert több, mint 15!!! perc kellett a rendőrnek, hogy kijöjjön. Most őszintén…van itt olyan, aki 50 métert nem képes megtenni gyalog, autóval, rollerrel vagy akármivel pár perc alatt? És ez sajna általános probléma, ha tőlem ellopnak valamit, betörnek hozzám, még én érezhetem magam szerencsésnek, ha a rendőrség egyáltalán rápillant az ügyre. Szóval az, amit a Tisztelt kérdező írt („elvégzi a munkáját”) számomra egy erős túlzás.

2011. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
41%

"Ahogy már írták, sokaknak nem a rendőrrel, hanem a rendőrséggel van bajuk, mint nekem is. Van rengeteg ismerősöm, aki rendőrnek készül, és egyáltalán nem kezdek el köpködni rájuk, mert rendőrnek szeretnének állni.


Nekem a problémám a rendőrséggel egyrészt az, hogy a kormány magánhadserege. Ez mindig is így volt, és sajna így is marad. Hiába vizionálták az olyanok, mint Montesqieu, vagy Rousseau a hatalmi ágak szétválasztását az államon belül, a rendőrség sosem volt független.


Másrészt az sem tetszik a rendőrségben, hogy mostanság már inkább csak egy látványelem, de ez talán összefügg az első ponttal. Oké, hogy a rendőrök megbüntetik a gyorshajtókat, súlyos pénzeket gombolnak le róla, vagy igazoltatnak. De az már nem oké, hogy szinte csak ebből áll a tevékenykedésük. Ezt is már megemlítette valaki, a komolyabb bűntényekre, amik több figyelmet érdemelnének, rá se szagolnak. Vagy, miért van az, hogy sokan beszélnek nem létező közbiztonságról? A nyakamat rá, hogy ha végeznék egy közvélemény-kutatást, és végig kérdeznék 100 embert, abból legalább 90 azt mondaná, hogy sötétedés után nem lép ki az utcára. A rendőr feladata pont ez lenne, nem? Biztosítania kéne azt, hogy ne kelljen már félnie a polgárnak a saját környékén éjjel.


Aztán egy nagyon ékes példa a „rendőrellenességre”. Egyszer a városban ahol lakom, ismerősömék a plázában voltak. Szemtanúi voltak egy kisebb balhénak, és kihívták a rendőröket. A rendőrség épülete két utcával arrébb helyezkedett el a plázától, s most kapaszkodjatok, mert több, mint 15!!! perc kellett a rendőrnek, hogy kijöjjön. Most őszintén…van itt olyan, aki 50 métert nem képes megtenni gyalog, autóval, rollerrel vagy akármivel pár perc alatt? És ez sajna általános probléma, ha tőlem ellopnak valamit, betörnek hozzám, még én érezhetem magam szerencsésnek, ha a rendőrség egyáltalán rápillant az ügyre. Szóval az, amit a Tisztelt kérdező írt („elvégzi a munkáját”) számomra egy erős túlzás."


Tudod te azt, hogy le van korlátozva az autóhasználat? Itt a környéken volt olyan kolléga aki 2 órát telefonált, hogy kimehessen autóval a bejelentésre. Ki akart ő menni, de nem tankolhat az autóba.

A másik pedig a létszámhiány. Mivel nagyon sok helyen csak 1 járőrpáros van közrenden, ezért meg kell várni mire befejezi az előző helyen az intézkedést és utána tud menni a következő bejelentésre. Sajnos ilyen állapotok vannak, és erről nem a járőr tehet. Nem tud kétfelé szakadni...

Az meg jó nagy hülyeség, hogy rászarnak a bűncselekményekre, és csak a bírság a lényeg. A kormánynak igen, de a rendőröknek nem!

2011. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!