Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hatósági személynek (jelen...

Hatósági személynek (jelen esetben rendőrnek) közúti ellenőrzésnél, vagy egy átlagos igazoltatásnál van e joga átvizsgálni/kipakoltatni a zsebeimet, táskámat, autómat? Vagy ezt csak bírói végzéssel teheti?

Figyelt kérdés
nincs kedvem se az emberi jogokat,se a büntető törvénykönyvet átlapozni,és ügyvédeket sem akarok ezzel a kérdéssel hívogatni,ezért itt kérdeztem meg hátha tudnak nekem segíteni.
2011. aug. 17. 23:27
 1/7 A kérdező kommentje:
igazából nincsen semmi titkolni valóm,semmi illegális vagy engedélyköteles holmi nálam,amit nem szeretnék hogy meglássanak,csak nem szeretem amikor a magánéletembe beletúrnak,ezért érdekel.:)
2011. aug. 17. 23:30
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
természetesen megteheti. joga van hozzá,akkor amikor akarja
2011. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy tudom hogy felszólíthat hogy pl pakold ki a zsebed, de ő csak tanú (másik rendőr pl) jelenlétében nyúlhat hozzá a cuccodhoz, vizsgálhatja át a kocsit.

Ez azért van, mert ha nincs jelen tanú, akkor pl foghat egy pár gramm kábítószert, és beteheti a kesztyűtartódba, amit utána megtalál.

2011. aug. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a Rendőrségről szóló törvény tartalmazza.

"A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a közrendet, a közbiztonságot fenyegető veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi."

2011. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
bezony van
2011. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 18. 07:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá tennék még annyit, hogy erre nem csak a rendőr, hanem a NAV (Nemzeti Adó- és Vámhivatal) is jogosult.
2011. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!