Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közterületen való alkohol...

Közterületen való alkohol fogyasztás! De mi a teendő? Részletek lent

Figyelt kérdés
Közterületen való alkohol fogyasztás, kocsikáztunk és megálltunk egy parkba.. kezembe volt egy üveg sör... és a rendőrök megálltak hogy alkohol fogyasztottam... mikor csak a kocsiba hátul, nem sofőr voltam... helyszíni bírságot nem fogadtam el! Mire számíthatok?
2011. aug. 18. 02:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
a hatályos törvények szerint a kocsi is közterületnek minősül.
2011. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
20%

Te figyelj már!

Ha te arra is lusta vagy felemelni a segged a gép elől,hogy megnézd van-e alkeszmentes ...na tudod!?Fizesd csak ki azt a büntit!Baromságot csinálsz és még te akarsz bíróságra menni...Kit nézel te hülyének?A rendőr csak a dolgát végezte!/Nem vagyok sem rendőr sem rendőrpárti!/

Egyébként meg ha lenne/lesz gyereked,te leszel a legjobban felháborodva,ha a kicsikédnek azt kell néznie pl a játszótér közelében,ahogyan mások padlóra piálják a fejüket,miközben te igyekszel neki példát mutatni mindenben!Szerintem te lennél az első,aki rendőrért kiáltana!Úgyhogy ne feszegesd ezt a témát,mert Qrvára nincs igazad!Vedd tanulópénznek a büntit és jegyezd meg 1 életre a szabályt!

2011. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 ZETAS ***** válasza:

jesszusom...

Ez kicsit emlékeztet a TESCO-ban vásárolt konyhakés sztorira :D

Ez hol volt?, hogy már csak ilyen "rettenetes" kihágások maradtak büntetlenül? :)


(ui.: ezt se tudtam, hogy bontatlan alkohol, nem lehet az utastérben, ergo buszon nem vihetsz bevásárlószatyorban sört??)

2011. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 ZETAS ***** válasza:

TARANE!


Én rendpárti vagyok, de álljon már meg a menet!

Nem ismerte a jogszabályokat a srác, most "jólmegtanuljaakisgci"-vel segítesz rajta?

Nem!

2011. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó Zetas!!!Kissé félreértettél!


Egyébként a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól!

Bontatlan cuccot vihetsz a kocsiban is!Most miért kell félremagyarázni?De nem az utastérben!Én így hallottam!Pontosabban 1X igazoltattak és mivel 1edül voltam a kocsiban,a hátsóülésre pakoltam.Szóltak,hogy a bort tegyem a csomagtartóba...ennyi!


Na és nem azt mondtam,hogy minden kis hülyeségért büntetni kell!

Olvasd végig léccci a szövegét a kérdezőnek!

Autóval mentek,nem ő vezetett,megálltak,kiszállt,ivott,rendőr odament,szóvátette...azt már nem reklámozza,hogy ő persze azonnal a rendőr torkának ugrott,mivel nagyfiú és már biztosan szomjas sem volt...Biztos vagyok benne,ha normálisan válaszol a rendőrnek,akkor sem helyszíni nincs sem feljelentés!Egyszerűen kiprovokálta,hogy a figyelmeztetésből bünti legyen!És még most is ő a menő,mert tárgyalást,bíróságot akar.Na mert a büntit nem tudja kifizetni,de a perköltséget,ügyvédet biztosan meg tudja előlegezni...Igaz?

2011. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 ZETAS ***** válasza:

"Egyébként a törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól!"

A római jog ezen alapelve mindig is bszta a csőröm:)


Egy rendőrbácsi meg majd itt elmondja, hogy valóban van-e ilyen esetben (hivatalosan és törvényesen!!!) mérlegelési joga a r.-nek, hogy figyelmeztetéssel elhessegesse a srácot.

Ez a "torkának ugrás": hogy nem fogadja el a helyszíni bírságot? Van ilyen lehetősége, élt vele, de ez kicsi összeg, hogy szájkaratézhasson vele egy bíróságon, mert még, ha valamilyen piti eljárási szabálytalanságra hivatkozik is, anyagilag buktával jön ki + nem lesz népszerű a r.-ök körében, ha környéken lakik.


Én átérzem, hogy mennyire dühítő, de az vesse rá a követ, aki nem szabálytalankodik soha semmiben!

2011. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%

Van joga mérlegelni a helyszínen!És ezt is teszik!(Biztosan van kivétel,de ez biztosan nem az volt!Kérdezz rá a fiúkától az apró,lényegtelen részletekre és meglátod!)

Tapasztalatból tudom!Na nem alkesz miatt,de szeretek piszok gyorsan menni.Eddig még nem büntettek meg!Soha!De olyan is történt,hogy lejárt a zöld kártyám,vagy a forgalmim és nem vettem észre...

Pedig nem 2napja vezetek és nem keveset!Ja és nincs az irataim között lóvé és nem alázkodom meg előttük,nem ajánlok fel semmit cserébe,nincs rendőrségi kapcsolatom,mentelmi jogom...stb.


Hidd el a kisfiú nagyfiúnak akart látszani és ezért lett a helyszíni majd a feljelentés!

Na lépek!További szép napot mindenkinek!

2011. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Nem voltam részeg szögezzük le!! Le nem beszéltem vele tiszteletlenül! mentünk kocsival nem én vezettem megálltunk a parkolóba mert megláttunk egy havert kiszálltunk beszélgettünk 6 an és a kezembe volt fél doboz sör.. rendőr egyből indexelt odahívott mondta hogy közterületen való alkohol fogyasztás stb.. mondtam hogy a helyszíni birságot nem fogadom el így ugye a bíróságra megy az ügy alapból... csak nem tom mit kell játszania rendőrnek magát mert nem megfelelő modorba szolt meg trágár szavakat használt 6 tanúm van hogy mi volt...
2011. aug. 18. 15:18
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmának megszegése


12. § (1) Aki


a) a szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó - törvényben, kormányrendeletben, illetőleg önkormányzati rendeletben meghatározott - tilalmat megszegi,


b) vendéglátó üzletben 18. életévét be nem töltött személy részére szeszes italt szolgál ki,


c) a szeszes ital eladása során közterületen vagy nyilvános helyen szemmel láthatóan részeg állapotban lévő személynek szeszes italt szolgál ki,


d) közterületen vagy nyilvános helyen fiatalkorút szándékosan lerészegít,


ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás az illetékes fogyasztóvédelmi felügyelőség hatáskörébe is tartozik.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség, a közterület-felügyelő, illetőleg a fővárosi és megyei kormányhivatal megyei népegészségügyi szakigazgatási szerve vagy kistérségi népegészségügyi intézete erre felhatalmazott ügyintézője helyszíni bírságot szabhat ki.


A személygépjármű is közterületnek minősül. Mivel a szabálysértést elkövetted, de nem ismerted el, és a helyszíni bírság aláírását megtagadtad ezért szabálysértési feljelentést tettek. Ez azt jelenti, hogy a jelentésüket továbbítják a szabálysértésügyi előadónak, aki kiszab neked egy összeget. Vélhetően ez az összeg nagyobb lesz a helyszíni bírság összegénél (amit megtagadtál), de nem lehet magasabb 50eFt-nál. Ezt majd póstai úton fog érkezni a bejelentett címedre. 30 nap áll a rendelkezésedre, hogy kifizesd, amennyiben nem teszed, adók módjára behajtják, vagy ha nem lehetséges, akkor átváltoztatják elzárásra, vagy közmunkára.

2011. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék ha megengeded. Én is voltam fiatal, szintén elkövettem ezt a szabálysértést. Én sem tudtam, akkor még, hogy nem lehet. Odajöttek hozzánk a rendőrök, és szóltak, hogy ez amit csinálunk szabálysértés. Mondtam nekik, hogy elnézést nem tudtam, de akkor kidobom a kukába. Mondták, hogy semmi gond, rendben. Még igazoltatva sem lettünk a haverokkal, mivel látta a megbánást. "Amilyen az adjisten, olyan fogadjisten."

Rendőr lettem azóta.

2011. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!