Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közterületen való alkohol...

Közterületen való alkohol fogyasztás! De mi a teendő? Részletek lent

Figyelt kérdés
Közterületen való alkohol fogyasztás, kocsikáztunk és megálltunk egy parkba.. kezembe volt egy üveg sör... és a rendőrök megálltak hogy alkohol fogyasztottam... mikor csak a kocsiba hátul, nem sofőr voltam... helyszíni bírságot nem fogadtam el! Mire számíthatok?
2011. aug. 18. 02:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

szerintem az legyen a legnagyobb bűnöd, hogy megittál egy sört a kocsin kívül

Ha velem történt volna (alapjáraton irtózom a rendőröktől) akkor kb így odlom meg:

R:Jó napot kívánok uram, közterületen alkoholtt fogyasztani tilos.....

É: Elnézést kérek ezt nem tudtam, ha tudom természetesen nem iszok, ...

R: (szerintem) oké ezegyszer elnézem de ne forduljon elő többet...


Szerintem egy kb ilyesmi szöveggel megúszod a büntit

2011. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
csak a rendőr hozzáállása sem ilyen volt... durván állt hozzá
2011. aug. 18. 16:22
 23/30 anonim ***** válasza:

Kijavítanálak, kérdező.

Nem megy alapból a bíróságra az ügy. Egy szabálysértési előadóhoz kerül az ügy, aki a körülmények függvényében szabálysértési bírságot fog kiszabni (ha kiszab...). Erről határozatot fogsz kapni, amit jogodban áll nem elfogadni, és 8 napon belül kifogással élni a határozat(ban foglalt rendelkezés) ellen. Ezek alapján a szabálysértési hatóság visszavonja vagy módosítja a határozatot. Amennyiben viszont ezt nem látja megalapozottnak (vagyis nem fogadja el a kifogást), akkor kerül a helyi bírósághoz az ügy. Csak nem biztos, hogy megéri...

2011. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Legjobb lett volna, ha együttműködsz, elnézést kérsz, és kifizeted a helyszíni bírságot.

Most azt tennéd a legjobban, hogy nem ágálsz ellene. Megkapod a csekket, befizeted.


Ha esetleg tudsz nehéz szociális helyzetre hivatkozni (pl munkanélküli vagy, szüleid betegek stb.), akkor írhatsz levelet, amiben ezen okokra hivatkozva a bírság mérséklését kérheted. Nekem volt régen egy munkatársam, aki rossz helyen parkolt, megbüntették, írt egy ilyesmi levelet, és elengedték neki végül. :D

2011. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 ZETAS ***** válasza:

szochelyzetre nincs kedvezmény/csökkentés/, csak halasztás és részletfizetés.

(a kijövő csekk közig bírság?)

mert, ha igen:

"A közigazgatási bírság méltányossági alapon történő mérséklésére, elengedésére a hatóságnak a hatályos jogszabályok alapján nincs lehetősége az ügyfél szociális körülményeire, illetve a cselekmény elkövetésének menthető erkölcsi voltára figyelemmel sem.


A határozat jogerőre emelkedését követően a teljesítési határidő leteltéig - 2.200,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent. A határidő lejárta után az ügyfél - feltéve, hogy a végrehajtást még nem rendelték el - a fent meghatározott okból igazolási kérelem egyidejű benyújtásával kérhet fizetési kedvezményt. Amennyiben a hatóság elutasítja az igazolási kérelmet és a fizetési kedvezmény iránti kérelmet, egyidejűleg dönt a végrehajtás elrendeléséről."

2011. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A közterületen való alkohol fogyasztás, nem közigazgatási hanem szabálysértési eljárás. Ezért kap szabálysértési feljelentést.
2011. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
30 000 ft a maximum amire büntethetnek ha jól tudom.
2012. febr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nem, 50.000Ft. A helyi kapitányság szabálysértésügyi előadója fogja kiszabni.
2012. febr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
De szerintem mostanra már meg kellett a kérdezőnek kapnia a büntetést. Jó lenne ha leírná.
2012. febr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
"...Bár a 2012. évi II. törvény kimondja, hogy a „szeszesital-árusítás, -kiszolgálás és -fogyasztás tilalmat megszegi”, aki „szeszes ital árusítására vagy a közterületen történő fogyasztására vonatkozó – törvényben, kormányrendeletben meghatározott – tilalmat megszegi”, ám az ide vonatkozó törvény vagy kormányrendelet sehol sem szerepel. Vagyis a hivatkozás mögött nincs tartalom, így a közterületen való alkoholfogyasztást semmi sem tiltja."
2013. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!