Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy személy volt börtönben,...

Ha egy személy volt börtönben, hogyan tudnám kideríteni, hogy miért?

Figyelt kérdés

Igazából nem pusztán kíváncsiság hajt, hanem ez a gyerek ismerősömmel összejött..és a lány családja is meg az ismerősei is féltik ezt a lányt..és közel sem biztos, hogy a gyerek igazat mond amikor azt mondja, hogy "ártatlanul" ült...és szeretnénk kideríteni, hogy mi az igazság.

Meg lehet azt valahogy tudni, hogy miért ültették le?


2011. aug. 30. 00:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"semmi összetűzésem nincs és nem is volt a rendőrséggel. épp ezért nem is félnék ha pl a barátom családja ilyet kérne tőlem"


Te nem vagy normális. Erkölcsit kérne a barátod családja megnézném az arcodat.

2011. aug. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

amúgy gondolj csak bele...a kérdés szempontjából TELJESEN MINDEGY, hogy azt ki tette fel, és milyen okból kifolyólag.


feltételezzük, hogy nem ismerem az ügyben forgó lányt. de például ismerek a családjából BÁRKIT. szüleit, testvérét, nagyszüleit, unokatesóját, mostoha akárkijét, bárkit... ha ez az ismerős ilyen témával kapcsolatban tanácsot kérne tőlem, akkor is megpróbálnék segíteni neki. és ez nem "minden lében kanál" dolog, hanem segítőkészség, mert nem saját elhatározástól, hanem kéréstől "vezérelve" próbálok tájékozódni.


amúgy a te rengeteg személyes kérdésed után remélem nem baj ha én is felteszek neked egy személyes kérdést. más kérdéseknél is, amire válaszolsz, ennyire szőrszálhasogató vagy, és kíváncsi arra, hogy az adott kérdést vajon ki, és milyen megfontolásból hozta létre az oldalon?

2011. aug. 31. 00:24
 13/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:19


Ezt a felvetésedet enyhén szólva irracionálisnak tartom. Feltételezzük fel, hogy ha tényleg igazad lenne. Akkor 100%, hogy nem írnék fel magamról olyan kérdést, hogy az én eltitkolt dolgaimat miként lehetne napvilágra hozni. Hanem alapból hatalmas ívben kerülném ezt az egész témát is. És főleg nem lennék ennyire "buzgó" az üggyel kapcsolatban.

Meg ha elolvastad az előző hozzászólásaimat, akkor szerintem érezhető is belőlük, hogy negatív hangnemben beszélek a sittes gyerekről..ha igaz lenne, amit mondtál, akkor valószínű, hogy nem így tenném. (már csak akaratlanul is) De amúgy meg értelmetlen védenem magam, mert úgyis azt hisz mindenki amit akar. És ahogy az elején mondtam, "mondani bármit lehet"...így hiába is állnék neki bebizonyítani, hogy nem én vagyok a sittes, bármit mondhatnék, akkor sem a mondandómon múlna a véleményetek.


én végig a "kiderítésért" kommenteltem, ellenben az 55%-os hozzászólóval, ő védi nagyon a sittest, ezért gondoltam, hogy rá gondoltál.


Viszont ez a rendőr ismerősös utánakérdezős dolog nagyon jó ötlet! És ez sokkal jobb is mint az erkölcsis dolog. Ez lesz akkor a befutó..tied a pont! Köszönöm az ötletedet még egyszer!!



"Te nem vagy normális. Erkölcsit kérne a barátod családja megnézném az arcodat."


ha már ültem volna börtönben, és ezt ők is tudnák, akkor ezen nem hiszem, hogy nagyon meglepődnék, mivel az emberek alapjába véve elég gyanakvóak, főleg a börtönviseltekkel. Így nem nagyon lepődnék meg ha ilyen "próba" elé állítanának, bár biztos nagyon rosszul esne.

de jelenleg biztos néznék egy nagyot, mert nem lenne rá semmi alapjuk. sértetten, de nyugodt szívvel állnék elébe a dolognak, mert nincs félnivalóm.

2011. aug. 31. 01:08
 14/19 anonim válasza:
95%

Végig olvasva az egészet...nekem is ugyan az az egy tanácsom lenne a kérdést feltevőnek...erkölcsi bizonyítvány...

a másik ami miatt úgy éreztem hogy kell valamit írjak...az aki nagyon leoltott...nekem elég gyanús lett... mi az hogy "ki a f@sz vagy te..." te ki a f@sz vagy, hogy ilyeneket írsz...neked nem tök mindegy, hogy kinek és miért segít?? nagyon rá vagy állva erre a témára, mintha magadra ismertél volna ;) mindenkinek szíve joga olyan kérdést feltenni, amire választ vagy legalább segítséget szeretne kapni...anélkül, hogy ilyenek mint te, beleugassanak olyan módon, mint ahogyan azt te tetted...ha nem tetszik a dolog,vagy a feltett kérdés, egyszerű az egész, fogod magad, és egy kattintással továbblépsz ;) biztos nagyon bonyolult folyamat lehet neked...és bocsi, nem kötöszködni akartam, de mindig is idegesítettek az ilyen arrogáns emberek, akiknek nincs jobb dolguk annál, mint hogy belekössenek másokba...köszipuszi...

2011. szept. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az előző válaszolóval.


Érdemben nem tudok válaszolni, mert személy szerint az a véleményem, hogy előbb kellett volna gondolkodnia annak a lánynak, bárki is legyen az. Nem tudom, hány éves, de sajnos sokan kortól függetlenül sokan felelőtlenül belemennek ilyesféle kapcsolatokba. Nem fejtem ki bővebben, nem akarok kisregényt írni.


Inkább egy más téma: Nekem nem tűnsz úgy, mintha kamuznál. Sőt, nagyon udvariasan kezelted a sok kötözködést.

/Persze, lehet, hogy ezt is csak a válaszolók félrevezetése céljából. :))) /

A lényeg: Ne hallgass azokra, akik azt hajtogatják, hogy mi közöd van ehhez az ügyhöz, nem kell a megmentő szerepében tetszelegni. Sajnos ez a hozzáállás nagyon jellemző a többségre a mai világban; és szerintem ezért tartunk ott, ahol. Mármint bűnözés terén pl. Hogy az utcán, nyilvános vagy közösségi helyeken meg lehet verni embereket, mert senki nem siet segítségükre. Az emberek elfordítják a fejüket, nem vesznek tudomást semmiről. Tisztelet a kivételnek.

Vagy hogy elnézik más kényelmetlen vagy veszélyes helyzetét a szomszédok, ismerősök; mert vagy közömbösek, vagy félnek közbelépni, segítséget nyújtani.

Ez a "Mit érdekel engem a más nyomora?" hozzáállás nem vezet jóra, már most látható a társadalomban. Nemrég másoltam be egy idézetet egy másik kérdéshez, ami nagyon tanulságos akár a közösségre, akár az egyénre vetítjük.


Én nagyon remélem, és kívánom is neked, hogy tapasztald meg azt is, hogy vannak segítőkész emberek. Akár itt, a gyk-n is. Nem tudom, mióta jársz ide, de vannak ilyenek néhányan: rendőrök, joghallgatók, különböző egyéb területek szakemberei. És persze a többi jóindulatú válaszoló, aki segíteni próbál, nem pedig mocskolódik vagy veszekszik.


Elnézést, hogy ilyen hosszúra nyúlt mégis a válasz.

Minden jót. Üdv.

2011. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából nem is értem miért álltál le szájkaratéznei a fenti ökörrel...

Vagy trollkodik, vagy tényleg magára ismert, vagy csak simán idióta. Egyik variáció sem ért meg ennyi időt, energiát, ideget.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:


Szerintem hivatalos úton nem tudsz utána nézni. Vagy a fent leírt "erkölcsis" megoldást választod, vagy megpróbálsz óvatosan "magánnyomozni". Az illető ismeretségi köréből, rokonságától infókat szerezni. (Vagy mindkettő.)


Azt csak zárójelben jegyezném meg, hogy egy börtönviselt emberrel szemben (ha a múltja kiderül) sokan prekoncepciókat támasztanak, ami nagyon tudja torzítani a józan látásmódot (a furcsa viselkedést "bele is lehet látni"). De a konkrétumokat te ismered kérdező, neked kell tudni a frankót.


"Egy cimbirendőr 1 perc alatt lekérheti mizu a sráccal. valamennyi infót csak össze tudnak kaparni róla. SZIG szám, TAJ szám, szüldát, anyja neve, ilyesmi. nyoma se marad."


Ez mellett nem lehet szó nélkül elmenni akkora baromság!


A központi adatbázis MINDEN adatlekérdezést rögzít. Tudtommal az ügyfélkapun keresztül (ha regisztrálva van az illető) bármikor utánanézhet, hogy mikor kérték le az adatait. Ha visszaélésre gyanakszik (nincs folyamatban lévő rendőrségi ügye, és nem is igazoltatták) és kivizsgáltatja, a "cimbirendőr" nagyobbat szopik, mint Ciccolina 5 lovas filmjében összesen.

2011. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Látod, kedves kérdező, hogy vannak segítőkész emberek? Én megmondtam előre. :)


@Janzi: A múltkor azt írtam, amikor segítettél valamelyik kérdésnél, hogy tündér vagy.

De ez nem teljesen igaz, ezért helyesbítenem kell: Te egy angyal vagy! :)


Bár az utolsó hasonlatod az én ízlésemnek túl erős, de a lényeget azért megértettem.

2011. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát manapság legalább 6 különböző felügyeleti szerve van a magamfajta utcai sünöknek. Már azért is több 10.000-es bírságokat lehet kapni, ha koszos a cipőd. Ennek tükrében Te hogy tudnád elképzelni egy a fentihez hasonló visszaélés retorzióját. Legalább kétszer annyit kapna a kolléga letöltendőre, mint a mennyit a Stohl Buci fog felfüggesztve. Ezt látatlanban megmondom. (Ha a pacis hasonlat egy kicsit túl érzékletesre sikeredett, akkor elnézést kérek. Csak a keserű indulat néha felébreszti bennem a "költőt".:D)


Egyébként pedig köszönöm a kedves szavakat!

2011. szept. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett a sztori vége? Miért ült a csóka?
2022. jún. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!