Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol tudok panaszt tenni?

Hol tudok panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Egy pitiáner ügy miatt keveredtünk a rendőrség látókörébe. Állítólag lopott holmit vásároltunk, amit ők le is foglaltak, ám másnap bementem a kapitányságra az eredeti számlával, amit a boltban kaptam, amikor vásároltam a holmit (ergó nem valószínű, hogy lopott volna, szaküzletről van szó).

Két óra várakozás után érkezett egy rendőr, átvette a számla másolatát, és közölte, hogy nem kapom vissza. Ezen kissé felháborodtam, mert lefoglaláskor azt mondták, hogy amint lesz róla papírom, visszakapom (a papír megvolt, csak 200 km választott el tőle). Ekkor minősíthetetlen hangon kezdett ordibálni velem, hogy ha nem akarok magamnak bajt, ne üzleteljek romákkal, egyébként meg lehet innen takarodni kifelé, az meg az én bajom, hogy itt üldögélek a munkahelyem helyett, nem hívott senki...

Nem az intézkedés miatt szeretnék panaszt tenni, bár az is érdekes, hogy én tudom bizonyítani, hogy az enyém a cucc, ők csak feltételezik, hogy lopott, mégis náluk van. Sokkal inkább bosszant, hogy ilyen arrogáns, faragatlan tuskókat alkalmaznak, akik leordítják 2 méter magasból egy fiatal nő haját, holott én is adófizető állampolgár vagyok, és bőven dolgozni fogok még, amikor ő már élvezheti a nyugdíját. Szolgálunk és védünk, mi?

Hol tudnék panasszal élni az oda nem illő modora, viselkedése miatt?


2011. aug. 31. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
A rendőr felettesénél, vagy a kapitányság vezetőjénél. Kivizsgálják a panaszodat, de úgy sem tudod bizonyítani, így kapsz egy értesítést, hogy nem történt jogsértés.
2011. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Széllel szemben akarsz hugyozni? Kishitű!
2011. aug. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam kishitűnek, inkább önérzetesnek.

Azt magam sem gondoltam, hogy az érintett kapitányságon bárki is fog velem foglalkozni és komolyan is veszi a dolgot, ezért kérdeztem meg itt, hátha van valakinek jobb ötlete.

2011. aug. 31. 13:37
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van, és beszélj az illető felettesénél, és minden egyéb fellelhető szervnél. Ha mindenki úgy gondolkozna, hogy úgyis megússza, minek éljek a panasszal, akkor sosem lesz változás.
2011. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Széllel szemben vagyok! Anno a megyei kapitányságon tettem panaszt a járásiak eljárása ellen! Lett egy jegyzőkönyv, csak ennyi! Ugyan már, ma meg még rosszabb a helyzet. Ez volt 1993-ban.
2011. aug. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A Független Rendészeti Panasztestületnél tegyél panaszt.
2011. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ZETAS ***** válasza:
Nemzeti Védelmi Szolgálatnál is próbálkozhatsz, de ők nem a te oldaladról/javadra vizsgálják az eseményt, hanem (mérlegelés után) egy jövőbeni eseménnyel győződnek meg az említett rendőrt ért vádak valódiságáról.
2011. szept. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minden kapitányságon /bejárati ajtón előtérben stb./ ki kell, hogy legyen irva, hogy a rendőri intézkedésekkel kapcsolatban hol lehet panaszt tenni.....
2011. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet panaszt tenni de felesleges..engem ha nagyon felhúznának akkor kifigyelném hogy hol laknak aztán pár karcolást kapna a kis proli kocsija..utána lehet gondolkozni.
2011. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazad van. Ez egy kulturált, felnőtt megoldás! Gratulálok!
2011. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!