Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rehabilitációval kapcsolatosan...

Rehabilitációval kapcsolatosan hol lehet panaszt tenni?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok rehabilitációs járadékon.

Ezalatt semmiféle rehabilitációban nem részesültem.


A mentorom megszegte a titoktartási kötelezettségét, amivel rendkívűl kínos helyzetbe hozott.

Őszerinte csak „segíteni“ akart.


Ráadásul fél éve ígérgeti, hogy beszél a „munkahelyemmel“, annak érdekében, hogy létrehozzanak egy védett, támogatott munkahelyet számomra.

Addig ígérgetett, halogatott, amíg „kiraktak az utcára“. Eddig vállalkozóként, mint bérlő voltam jelen az Intézetben, de munkát nem biztosítottak számomra.

A sors fintora, hogy épp a Rehabilitációs Intézet volt az , akitől sem orvosi sem foglalkozási rehabilitációt nem kaptam.

Mit tehetek? Kihez fordulhatok panasszal?



Tovább: [link]


2010. nov. 29. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát ezekkel szemben sokat ne remélj sztem ...
2010. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ombudszmanó? MEOK?

Egyenlő bánásmód hatóság?

Ilyesmi?

2010. nov. 29. 23:13
 3/11 anonim válasza:
Rokkantsági nyugdíjasként rehabilitáltak?
2010. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rehab járadékon vagyok másfél éve,

nem voltam előtte rokkantnyugdíjas, azt elutasították.

2010. dec. 4. 19:40
 5/11 anonim válasza:
Sajnos ez az egész rehabilitációs járadék, meg visszajutni a munkába lehetetlen. Akkor ezek szerint rokkantság helyett, rehabilitációs járadékot adtak? Csak azért érdekel, mert nem tudom másként, hogy kaphattál rehabot.
2010. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem értem a kérdést.

A betegségem már előzőleg is megvolt és sajnos orvosilag nem is tudnak rehabilitálni, nem is kezelnek.

Előzőleg 50%-ot kaptam, de akkor 67% kellett volna a rokkantnyugdíjhoz, itt volt 2. fok meg munkaügyi bíróság is, de maradt az 50%.

következő évben már elég lett volna az 50% a nyugdíjhoz, de akkor csa 41%-ot kaptam.

3. nekifutásra, tavaly kaptam 52%-ot, így lettem jogosult rehab járadékra.

Az ORSZI szerint rehabilitálható vagyok, hiába írta le az orvos h "állapotában javulás nem várható".

2010. dec. 5. 18:55
 7/11 anonim válasza:

52%-al már nyugdíj jár! Fellebezést kellett volna benyújtani a rehab járadék ellen. Idén engem is I. fokon szociális járadékra ítéltek, nem teljesen rehabilitálható címszóval. Fellebeztem a 40% ellen, és II. fokon, maradtam rokkant 54 %-al, és nem rehabilitálható.

Ha valóban beteg vagy, fellebbezni kell a végsőkig, meg amiket még lehet, mert kivan adva az ORSZI-nak, hogy minden régebbi beteget rúgjanak ki.

2010. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Örültem h több évi huza-vopna után végre kapok vmit, ráadásul még új képzésekkel is kecsegtettek.


Ha lejár a rehab az még mindig hosszabbítható (állapotromlás esetén)

Amúgy én meg akarok dolgozni, befordulnék ha állandóan itthon kéne lenni,

de amit a munkaügyi központ nyújt képzés és munkalehetőség terén az siralmasan gyatra.

Úgyhogy magam is keresgélek, próbálkozom.

2010. dec. 6. 21:49
 9/11 anonim válasza:

Ha akarsz, és tudsz dolgozni, akkor más-, csak találni kellene megfelelő munkát magadnak.

Én is szívesen dolgoznék, ha tudnék!

2010. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van amiben gátol a betegségem, de van amit el tudok végezni.

Az új rehabilitációs rendszer lényege elvileg pont az lenne h a megmaradt képességeid hogyan hasznosíthatóak.

Tehát a hangsúly azon van mi az amit így betegen is el tudsz végezni.

Az elmélet persze mindig szebb mint a gyakorlat.

Ha már ennyit írtál megkérdezhetem mi a problémád?

2010. dec. 7. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!