Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azt hiszem bűncselekményt...

Azt hiszem bűncselekményt láttam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lent sétáltam hazafele, és láttam egy fiút aki rángatta be a csajt egy aluljáróba a lány meg sikított , ütötte a fiút, segítségért kiabált. Nem mertem szólni senkinek, úgy tettem mint aki nem hallja. Azóta nagyon lelkiismeret fúrdalásom van\'
2009. ápr. 20. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem ami megtörtént, azon már nem tudsz változtatni! Túl sok mindent nem tudsz tenni, max. bemész a rendőrségre, és elmondod mit láttál, meg hogy mikor, és ha valaki hasonló szituációban feljelentést tett, akkor mehetsz tanúnak! Ha úgy érzed akkor vezekelhetsz ily módon!
2009. ápr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Én viszont azt javaslom, most már inkább ne menj a rendőrségre, ugyanis kötelességed lett volna akkor rendőrt hívni, így téged is jó eséllyel megbüntethetnek, az illetőt viszont 100, hogy nem fogják elkapni. Szóval csak te járhatsz vele rosszul. Max csak akkor válnál a segítségükre, ha más már felnyomta és tanúnak mennél.
2009. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Láttad a srácot rendesen, az arcát? Ha igen akkor menj be a rendőrségre és mondd el, hogy mit láttál de megijedtél ezért nem mertél szólni senkinek.

Ha nem láttad akkor úgyis minden, mostmár örülj, hogy neked nem lett bajod.

Amúgy sajnos tényleg nem arra buzdítsák az embert, hogy bemenjen ha bemész ilyennel kinevetnek, és alig foglalkoznak veled. Nem nagyon érdekli őket...:(

Reméljük a lány jól van.

Amúgy van telefontanú, ingyenesen lehet hívni, neten keress rá biztos meg lesz a szám. Szerintem nem árt ha felhívod őket és elmondod, hogy mi történt.

2009. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dellfil ***** válasza:
65%

Még egy dolog:ha akkor szólsz a rendőröknek, te jársz rosszul.

A tanút csúnyán megfircangolják a rendörségen. A gyanúsítottakkal fele olyan keményen sem bánnak.

Örülj, hogy kimaradtál belőle.

2009. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

"Gratulálok"!


Ha nem is mertél volna odamenni, legalább hívhattad volna a rendőrséget!


Annak a lánynak tönkre mehet az élete egy ilyen "élmény" miatt.

Mindegy, nem ragoznám... hogy ne legyen bűntudatod, úgy is azoknak a véleményére fogsz adni, akik helyeslik, hogy nem mentél oda, hogy nem szóltál a rendőrségnek.


Bár én sz@rnék rá, hogy hogy viselkednek velem tanúként, ha segíthetek annak a lánynak.

2009. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Osztom a véleményem az utolsóval.

Ha telefon volt nálad, legalább egy névtelen bejelentést tehettél volna.

Furdaljon is a lelkiismeret. Gondolj bele, ha te kerülsz a lány helyébe. Minden segitségre szükség van, akár NÉVTELENÜL is. Csak sajnos ezt a nagy magyarok mind elfelejtik és csak a rendőrséget birják pocskondiázni.

De mindegy. Úgylátom itt többen pátyolgatták a lelked, hogy jobb, hogy kimaradtál belőle. Gondolom jobban érzed magad tőle.

2009. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

telefontanu: 0680-555-111

Nyugodtan hívhattad volna.Szomorú,hogy ennyire magára hagyjuk embertársainkat. Akkor sem telefonálsz, ha a lány mondjuk a hugod lett volna? Lézetik az ingyen hívható 112-es szám is. Ha gyorsan tárcsázod,talán rendőr is ment volna utánuk az aluljáróba.Írod, hogy a lány segítségért kiabált, te hallottad és segítettél?!

2009. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy már nagyon régen tetted fel a kérdést, de hátha esetleg megnézed még a válaszokat. Gondolom gyerek vagy még, azért nem mertél közbelépni. Én 19 éves vagyok és lány. Tudod mit tennék ilyen esetben? Valóban nem a legjobb, ha odarohansz, és közbelépsz (ha tényleg gyerek vagy még), hiszen egy erős férfit megakadályozni valószínűleg nem tudsz, és csak te is bajba kerülsz. DE!!! Én berohantam volna egy közeli üzletbe, és szóltam volna, hogy baj van odakint, hogy segítsenek! Ott biztos hogy akadt több erős felnőtt, aki tudott volna segíteni a lánynak. Ezt meg tudtad volna tenni te is. Mert te is kerülhetsz sajnos bármikor olyan helyzetbe, mint amiben ez a lány volt, és látod, ha mindenki olyan mint te, akkor te is csak szenvednél, hiába kiabálnál, senki sem segítene. Reméljük hogy annak a lánynak sikerült továbblépnie a történteken, de legközelebb ha ilyet látsz, mindenképpen hívj segítséget!!!! (a rendőrség mire kiér, az már rég késő lehet...persze nekik is kell szólni, de először ott a környéken valakinek, az gyorsabban közbe tud lépni)

2009. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
menjél vissza hátha még ott vannak
2010. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!