Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol tanuljak érettségi után...

Hol tanuljak érettségi után rendőrnek?

Figyelt kérdés
Ha valaki azt is tudná h hol menyi idő és kell e nyelvvizsga vagy vmi hasonló akk megköszönném!!
2011. szept. 11. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Miértnem tudsz teis, rendes munkanélküli lenni?
2011. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt hittem,aki maturál,az tud ennyit.
2011. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beliel ***** válasza:

A nyelvvizsga + pont, nem követelmény. Rendes érettségi viszont kell tehát matek, magyar, töri, idegen nyelv és egy választott.

Plusz pont jár jogsiért, rendészeti érettségiért stb...

Miskolc, Budapest, Szeged és még egy pár helyen van ilyen irányú képzés. Eddig két éves volt, de akik tavaly kezdtek azoknak csak 1 éves volt (hogy most mennyi az passz)

2011. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendészeti szakközépiskolában vagy rendőrtiszti főiskolán tudsz továbbtanulni.Első sorban függ attól a jelentkezésed,hogy mik a terveid.Ha közrendvédelmi/közlekedésrendészeti járőr szeretnél lenni,ajánlani tudom,hogy kezdj szakközépben,viszont a te döntésed,ha egyből tiszt akarsz lenni,menj a Rendőrtiszti Főiskolára.Szvsz a szakközépiskolákat illetően az egészben a meghatározó,hogy hol laksz.Nyilván Adyligeten fut össze az összes szál,ott a tulajdonképpeni ˝központ˝,ez valamilyen szempontból jó,de vannak ellenérvek is.Én azt mondom,nem érdemes különbséget tenni a rendészeti szakközépiskolák között,mindegyik egyformán jó szakmailag,abba jelentkezz,amelyik a legközelebb van a lakhelyedhez.A szakközépiskolában a képzési idő 2 év,utána még 2 évet leszolgálsz egy kijelölt kapitányságon.A főiskolán egy szak 3-4 éves,szaktól függően.

Sok szerencsét és jó tanulást kívánok

Egy leendő rendőrlány (:

2011. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és előző vagyok: már elvárás,hogy legyen egy nyelvből legalább középszintű érettségid.Ha a tisztit választod,nyelvvizsga nélkül nem adnak diplomát.
2011. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!