Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Polgárőrnél lehet gumibot/tonf...

Polgárőrnél lehet gumibot/tonfa, gázspray és engedéllyel tartott gáz riasztó pisztoly?

Figyelt kérdés
Láttam mostanában buszpályaudvaros biztonsági őröknél és polgárőröknél is gumibotot. Ha van valakinek saját botja, akkor azt polgárőrként viheti magával szolgálatba? Ezen kívül, ha viselési engedéllyel rendelkezik éles, vagy gázos marokfegyverre, akkor azt is magával viheti tokban az oldalán?
2011. szept. 17. 17:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a szar Hazai törvények szerint,a Gumibot,Tonfa,vipera,rugós kés,sokkoló...Ezek mind,mind közbiztonságra különösen veszélyes eszközöknek számítanak! Én ezt onnan tudom,mert amikor vettem,a Rendőrbotot,akkor ezt ott mondták nekem. Gázpisztolyhoz pedig ha az ember az utcára viszi magával,ahhoz külön engedély kell! Esetleg talán még a gázspray,amihez nem kell engedély,és hordható! Sajnos idehaza senki sem juthat lőfegyverhez,csak a bűnözők! Ez a vicc. Pedig elég régóta nyaljuk a seggét Amerikának,és sok szar már begyűrűzött ide. Lehetne végre valami hasznos dolgot is majmolni tőlük! PL: A magántulajdon,az otthon,és az élet jogos védelme!
2013. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!