Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőri nyilvántartásban...

A rendőri nyilvántartásban miért csak azok szerepelnek, akiknek már priusza van?

Figyelt kérdés

Így az újabb elkövetőket nem lehet azonosítani sem ujjlenyomat,sem dns alapján. De ha minden egyes ember ujjlenyomata és DNS-e szerepelne a nyilvántartásban,így sokkal könnyebb lenne az új bűnözőket elkapni,és valószínűleg vissza is szorulna a bűnözők aránya,hiszen ki vállana be bármilyen bűncselekményt,ha tisztában van vele, hogy elég egyetlen hajszál és tudják, ki tette.

A kérdés azalapján merült fel bennem,hogy a Tiszalöki gyilkosság helyszínén megtalálták két ugyanazon DNS-t,amit egy korábbi helyszínen,de a nyilvántartásban egyik sem szerepel. Ezzel a két DNS-el bebizonyosodott,hogy nem a városban lakó magyarok valamelyike követte el a gyilkosságot(ahogy azt az újtelepi cigányok feltételezték sajnos)...de szerintem ez a tény nem lesz elég nekik, és amíg meg nem kerülnek az eredeti elkövetők, rettegek még nappal is kimenni az utcára. Mi van ha bosszúból csak úgy találomra lelőnek vagy agyonvernek valakit ők is? Tegnap éjjel 3-4 rendőrautó volt kint a városközpontban,de mind ugyanott állt, még órák múlva is.Kérdem én,ennek mi értelme van? Aki rosszban sántikál, úgysem arra megy. Miért nem szóródtak szét,vagy legalább változtatták a helyzetüket időközönként? Egyáltalán nem érzem magam biztonságban,hiába a nagy rendőri jelenlét...


2009. ápr. 25. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Jó lenne, ha már születéskor, levennék mindenki DNS-ét, és bekerülnének rögtön a nyilvántartásba, nem? Miért nem csinálnak ilyet?
2009. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs rá se pénz sem jogszabály. Amúgy jó is volna meg nem is. A DNS mintákkal is vissza lehet élni.

Ha elkeverik a minta és a személy összerendelése abból óriási kavarodás lenne.

2009. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem tudom ezt most gúnyból írtad e, de igen, éppen erre gondoltam...ugyanúgy,ahogy 14 évesen mindenkinek lesz személyi igazolványa,lakcímkártyája,stb, miért ne lehetne akkor levenni az újlenyomatot és a dns-mintát is?
2009. ápr. 25. 14:05
 4/11 A kérdező kommentje:
második: ha visszaélés vagy hiba gyanúja áll fenn, nem tart semmibe, amíg újra leellenőrzik...pl behívnak,hogy az én dns-em találták meg egy betörésnél...állítom,hogy az tényleg nem az enyém,megnézik újra,személyesen tőlem vesznek dns-mintát,majd azt hasonlítják össze a helyszínen találttal...ha tényleg nem én vagyok és csak összekeveredett valami,akkor az itt már kiderülne
2009. ápr. 25. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
nem gúnyból írtam. sztem jó ötlet lenne, ha nem is születéskor, de úgy ahogy te mondod.
2009. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy DNS minta levétele, kezelése nyilvántartása vagy összehasonlítása még manapság is több százezres tétel. Gondolj bele ilyen gazdasági helyzetben mennyibe kerülne ez az adófizetőknek?

Még sokkal fejlettebb országok sem engedik meg maguknak, és a jogvédők úgyis belekötnének valamibe ha már születéskor levenék és tárolnák a mintát. Mint ahogy a mikrocsipes azonosító beültetése ellen is tiltakoztak. Az is hasznos volna. De azzal meg szinte minden lépésedet nyomon lehetne követni.


És csupán kíváncsiságból visszakárdezek: te vállalnád ha DNS mintát vennének tőled? Vagy köteleznének mikrocsip beültetésre? Mert ezeknek az elfogadásához is "föl kellene nőni" minden állampolgárnak.

2009. ápr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csupán azok adnak DNS mintát, akiknek prisuzuk van, hanem mindenki, akit gyanúsítottként kihallgattak, ez az ún. rabosítás. Ezt attól függetlenül őrzik, hogy később esetleg megszüntetik vele szemben a nyomozást vagy a bíróság felmentő ítéletet hoz.
2009. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemis DNS mintát, de az újlenyomatot fel lehetni rakni a szig.kártyára. A kártyán a kép,az újlenyomat az enyém,még visszaélni sem lehetne vele,igazolványt meg minden 14-ik életévét betöltöttről készítenek.1 +adattal több szerepelne rajta, és ennek a kártyán történő rögzítését meg sem lehetne tagadni.
2009. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
én biztosan hagynám, hogy dns mintát vagy ujjlenyomatot vegyenek tőlem, hiszen tisztában vagyok azzal,hogy nem fogok bűncselekményeket elkövetni... viszont az nem elég,hogy a gyanusítottat rabosítják...és mi van akkor, mikor nincs gyanusított,csak a fent említett dns?
2009. ápr. 26. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Azonosítási szempontból az ujjlenyomat, vércsoport, jó lenne.

Az informatika világában bemennél a hivatalba, kórházba rátennéd az ujjad a leolvasóra, és előjönnének az adataid. Nem kellene egy rakás papírral rohangászni.

2010. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!