Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 17 évesen feljelentettek,...

17 évesen feljelentettek, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Tegnap, péntek éjszaka, gondoltam, bemegyek és beszélgetek a barátaimmal. Egy fiataloknak fenntartott szórakozóhelyre/kocsmába ültünk be meginni egy sört. Mikor kaptunk egy hívást, hogy nincs-e kedvünk átmenni egy másik helyre, ahol várnak ránk.

Az úton kezembe nyomták a bort, amiből én egy kortyot nem ittam, így is utólag derült ki, hogy az bor. Ekkor szállt ki egy szimpla fehér kocsiból 2 rendőr, teljesen korrekten bemutatkoztak meg stb. Elkérte a kezemből az üveget, és beleszagolt. Én is ekkor tudtam meg, hogy hogy mi volt nálam. Mivel mindenkinél, pár hónappal, én voltam az idősebb, engem vettek elő, és feljelentettek.

Én nem vagyok egy ilyen ember, mint a mai fiatalok, hogy menjünk be a központba és igyuk le magunkat mert az tök jó dolog. Már tudom, hogy mi akarok lenni, tudom, hogy merre szeretnék tovább menni az életben.

Azt szeretném tőletek kérni, hogy aki ért hozzá, az leírná nekem pontosan, hogy milyen következményekkel járhat ez a dolog? Lesz-e belőle bíróság, vagy pénzbüntetés? Ha igen ez minimum vagy maximum mennyire becsülhető meg?

Köszönöm aki elolvasta, és hálás lennék egy-két válaszért is. :)


2011. okt. 8. 08:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Közterületen való ital fogyasztás 30ezer forint, egy csekk fog jönni. Az a baj, hogy megittál egy sört, és rá lehet fogni a borra. Ilyenkor azt kell mondani otthonról jöttél és egy szórakozó helyre tartasz. Kicsit talpra esett vagy ki lehet magyarázni, amibe nem köthetnek bele. Na de mind1, ha nem szondáztattak fellebbezhettek.
2011. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval hasonló a szitu....16 volt a srác de közterületen blabla jött is a csekk
2011. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt mondtuk a rendőröknek, hogy otthonról szórakozóhelyre tartunk, de nem nagyon érdekelte. :/ Azt mondta, hogy ma 3x hallotta már ezt a sztorit, és utána írta le az adataimat.
2011. okt. 8. 11:59
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mire fel büntettek meg?!


Mióta tilos egy fiatalkorúnak az utcán sétálnia egy üveg borral?


Aláírtad, hogy alkoholt fogyasztottál utcán?

Megszondáztattak?


Ha egyik sem akkor vagy nem jön majd semmi vagy ha bármi jön meg kell fellebbezni - és meg is nyered a fellebbezést.


Ugyanis közterületen CSAKIS FOGYASZTANI TILOS alkoholt. 17 évesen te vihetsz magaddal boros üveget.

2011. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Engem is feljelentettek és csak egy figyelmeztetést kaptam.
2011. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
51%
halálbüntetés vár rád
2012. febr. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Bolcs_Elek ***** válasza:
Kaptok majd egy szabalysertesi hatarozatot vsz penzbirsag
2021. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett az esetből, kérdező?
2021. máj. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!