Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért lesz az ember jogfosztot...

Miért lesz az ember jogfosztott a TESCO-ban?

Figyelt kérdés
Ma este a TESCO-ban vásároltam. Gyanúsítani tudnak. Bocsánatot kérni - nem. A mai nap a TESCO Budapest, Váci út Hipermarket pénztárnál fizetéskor szólt az őr, hogy csörög a pénztárnál elhelyezett áruvédelmi kapu. Többszöri ki-be sétáltatáskor nem jelez, amikor a könyököm emelem, akkor megint jelez. Újra át meg át, oda-vissza, nem jelez. Fizetek, kérik, hogy egy másik, hasonló kapun is menjek keresztül. Oda-vissza, semmi. De még erőlködnek, hogy menjek vissza. Már a parkolóban vagyok, oda ketten jönnek. A bank épületét elhagyva, a Volán busz megállója előtt ketten elém állnak. Az egyik lökdösődik. Rendőrrel fenyegetőznek. Nem akarva nagyobb botrányt, visszamegyek velük. Bekísérnek a kamerázott helyiségbe, kipakoltatják a tárcámat, igazolványomat. Az őr detektorral, végig vizsgál, még én kérem, hogy körbe nézzen meg, semmi. Két rendőr jön, elkérik a személyimet. A rendőr a piros sávval határolt részre teszi vissza az igazolványomat, ahol tudva levő, a felette levő kamera mindent lefotóz. Az igazolványomat, lakcímkártyámat is. A két rendőr is tudomásul veszi, hogy vakriasztás. Én kérem, hogy vegyen fel jegyzőkönyvet, vizsgáltassa meg az áruvédelmi kaput, kérjen bocsánatot, az őr azt mondja, hogy erre neki nincs joga. Ha a gyanúsításhoz van joga, akkor a bocsánatkéréshez is van joga! Az személyi igazolványom és a lakcímkártyám kamerával való lefényképezése - esemény nélkül - az én jogaimat sérti. Az üzletszabályzatban nem találtam az ilyen esetekben alkalmazható eljárási mód rögzítését. Az üzletszabályzat csak a beszállítókkal kapcsolatos intézkedésekről tesz említést
2011. okt. 10. 00:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Valóban, az őrnek nincs joga bocsánatot kérni, ő a munkáját végzi. Nem a saját személyében járt el, hanem a céget képviselte, így csak a cégnek van joga bocsánatot kérni tőled. Kérd el a panaszkönyvet, írd le, amit ide, és várd a választ!
2011. okt. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Amivel nem értek egyet - neki fel kellett volna ajánlani a panasz tétel lehetőségét, ezt nem tette meg, kötelessége lett volna. Az iratok lefényképezése alapján adataim náluk vannak - esemény nélkül is. A honlapjukon levő üzleti szabályzat (nézd meg) egy nagy semmi. Elérhetőségük pedig titkos. Privát helyről találtam csak meg, ide másolom, ahova már elküldtem, amit itt is leírtam: [link]
2011. okt. 10. 00:32
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

"neki fel kellett volna ajánlani a panasz tétel lehetőségét, ezt nem tette meg, kötelessége lett volna"


Miért is lenne neki a kötelessége ezt fölajánlania? Mi mondja ki, hogy ez neki a kötelessége?

(ha a linkben van benne, bocsánat, de megyek aludni, már nem néztem meg)

2011. okt. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Miért is lenne neki a kötelessége ezt fölajánlania?"

Olvasd vissza az eredetit:

MERT KÉRTEM, VEGYEN FEL JEGYZŐKÖNYVET !

2011. okt. 10. 00:56
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező bemenni oda..

Azzal, hogy belépsz az ajtón, elfogadod a játékszabályokat.


De mondok egyszerübbet.

Senki sem tér vissza a bunkó henteshez vásárolni legközelebb, aztán lehuzhatja a redönyt.

2011. okt. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sem kellett volna visszamenned veluk, ha kilépsz a parkolóba, az már közterületnek számit amennyiben nincs körbekeritve keritéssel, és lezárva kapuval.

Szoval saját magadat szivattad meg.

2011. okt. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

"... Valóban, az őrnek nincs joga bocsánatot kérni, ő a munkáját végzi. Nem a saját személyében járt el, hanem a céget képviselte,..."


A következő semmikép nem magyarázható azza, hogy csaka munkáját végzi, semmi joga nem volt hozzá, sőt igazából feljelenthető a szabadság korlátozásáért:

"...a Volán busz megállója előtt ketten elém állnak. Az egyik lökdösődik...."


A biztonsági őr meglehetősen korlátozott lehetőségei véget érnek, ahogy a vevő elhagyja az épületet!


Remélem a panasz tevő belevette a panaszkönyvbe, hogy az első alkalmammal a biztonságiak lemondta a részletes vizsgálatról, majd a busz megállóból rángatták vissza.

Ha igen akkor nagyon is megjárhatják a dolgot, akár az állásukba is kerülhet.


Esetleg az kereskedelmi tv-k felé is elengednék 1-2 levelet, főleg hogy van jegyzőkönyv. Ezt vagy ennek lehetőségét is megírtam volna a Tesco-nak.

2011. okt. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"...Nem kötelező bemenni oda..

Azzal, hogy belépsz az ajtón, elfogadod a játékszabályokat. ..."

Azért tudod, ha 2 böszme figura eléd áll egy nyilvános helyen és letolvajoz, akkor te is próbálnád minimalizálni a helyzet okozta kárt. Így a számítógép előtt könnyű okosnak, higgadtnak és megfontoltnak lenni.

2011. okt. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem minek mentél vissza??Rendőrt meg csak akkor hívnak ha bebizonyosodik a lopás.Tehát ha megtalálták a lopott árut.
2011. okt. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell bemenni az ótvaros üzleteikbe, ha még utaznom is kell egy keveset inkább megyek piacra, vagy kisebb üzletbe mint multiba. Ott megköszönik hogy vásároltam, nem rendőrt hívnak, és lökdösnek, és nem chillei zöldséget, kínai fűszerpaprikát, meg szlovák tejet adnak.


Nem elég hogy tönkrevágták a kiskereskedelmet, még kiskirályként is viselkednek.

2011. okt. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!