Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van meghatározva a...

Miért van meghatározva a TESCO-s alma/körteitalnál az ajánlott napi 1 pohárnyi mennyiség felnőtt ember számára?

Figyelt kérdés
Vettünk egy ilyet, és ebéd közben véletlenül elolvastam a papírját. Benne van, hogy ajánlott napi mennyiség: 200 ml/nap felnőtt embernek. Gyümölcstartalma: 12%, ezen kívül semmi érdekeset nem tartalmaz. Veszélyes lenne, ha túllépném? Csak mert a 9 éves testvéremnek már a szüleim be is készítették a holnapi iskolába való fél liternyi mennyiséget ebből az italból. Mi legyen vele?
2009. febr. 1. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Hülyeség az egész, semmi baja nem lesz, ha többet iszik meg belőle.
2009. febr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfigyeled, az összes élelmiszeren rajt vannak ezek az adatok!
2009. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg rajta kéne lennie mindenen, amit a szervezetedbe beviszel (étel, ital, vitamin, gyógyszer). Van, aminél ez kiemelten fontos, de van, aminél csak hosszú távon problémás, ha rendszeresen meghaladod az ajánlott mennyiséget. Nos ez a TESCO üdítő 12%-os gyümölcstartalommal elég sok egyéb adalékot tartalmaz, ami a szervezetnek hosszú távon nem tesz jót (én némelyikről azt is merném feltételezni, hogy sose látott igazi gyümölcsöt), tehát ha csak suliba fél litert iszol belőle, az még elmegy, de ne idd éjjel-nappal.
2009. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, akkor megnyugodtam. :)


Köszönök minden választ.

2009. febr. 1. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként azért írják rá, mert előírás, aztán van, aki foglalkozik vele, van, aki nem.


Egyébként pl. az energiaitalokra is rá kell legyen írva, és azoknál be is kell tartani, mert ezek az energiafokozók nagy mennyiségben valóban károsak.

A dobozos üdítőknél csak arra figyelj, hogy ezek közül a kis %-osak közvetlenül a fogaknak is ártanak, de csak hosszabb idő elteltével fogod érezni a hatását, és ha eleve gond van a fogaiddal, ez fokozottan jön elő. Ezért is figyelj oda, hogy más is legyen.

2009. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!