Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrséget köteles vagyok...

Rendőrséget köteles vagyok beengedni a házamba csak úgy?

Figyelt kérdés

Mert, hallottam, hogy sokan kiadják magukat rendőröknek, bejönnek, és ellopnak dolgokat, meg azt mondják, hogy lefoglalják.


Honnan tudhatom, hogy 1: igazi rendőrökkel beszélek-e,

2. Köteles vagyok beengedni őket, ha felmutatnak egy jelvényt?

Azt mondta ismerősöm, kell házkutatási parancs, ami hivatalos.

3.Hogy lehet leellenőrizni valakiről, hogy tényleg rendőr-e?

Hívjam fel a 107-et és kérdezzem meg őket, hogy tényleg rendőrök-e?


2011. nov. 7. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy köteles beengedni, csak házkutatási parancs esetén. Az pedig ritka, csak erős gyanú esetén szoktak élni vele.
2011. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni az igazolványát.azon a neve is rajta van. Ha mindenáron beakar menni,akkor a kapitányságon meg kell kérdezni,hogy valóban rendőr-e?
2011. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mért lennél?
2011. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Meg kérdezed,a 423.törvény B,bekezdése hogy szól?Nem tud azonnal válaszolni áll zsaru.Vagy bármilyen has szám törvény félét kérdezhetsz,megtorpan.Tájékozottnak mutatkozz.
2011. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

senkit nem vagy köteles beengedni..a rendőr is meg fogja kérdezni h bemehet-e..


kamuigazolványon nincs sorozatszám...1ébként felírod az azonosítóját ezután rájössz ha gond van....1ébként meg nem kell ennyire parázni..

2011. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Én nem igazán engedek be senkit. Volt itt nálunk is a rendőrség, mert a szomszéd házba betörtek. De én elég hamar elhajtottam a rendőrt, mondtam, hogy szoptatok éppen, és úgysem láttam semmit. Nem is akart bejönni.
2011. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

A link jó, de baseball sapka már nincs. Tányérsapka van rendszeresítve.


Egyébként pedig:


1. Megkérdezed a nevét, jelvényszámát, beosztási helyét (melyik kapitányságnál szolgál).


2. Felhívod az általa megadott kapitányságot (a számát a tudakozótól kérdezd meg, ne a rendőrtől), és megkérdezed, hogy valóban ott szolgál-e a rendőr és hivatalos ügyben van-e ott nálad.


Ennyi!

2011. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy vagy köteles csak ha van róla papirjuk. Szeretnek a sünök egy kicsit tulbuzgóak lenni
2011. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zozo0174 válasza:
Én mintha azt halottam volna hogy a pénzügyőröket vagy a NAV tól érkező embereket be kell engedni ,,,,,,ez valós?
2021. máj. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!