Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor kihívhatom a rendőrsé...

Ilyenkor kihívhatom a rendőrséget csendháborításért?

Figyelt kérdés
A felettünk lakó tizenéves kislány MINDEN délután üvölteti a zenét, hozzá szerintem szteppel meg székeket tologat poénból, na meg énekel, engem meg már az idegbaj kerülget, mert gyakran csak délután tudok(nék...) aludni, de nem tudok, mert ezt a sz.art hallgatom.. Kihívhatom rá a rendőrséget, ha tényleg állandóan ez megy?
2011. máj. 16. 15:35
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ráadásul az már csak plusz öröm, hogy ugyanazt a két-három számot hallgatja/énekli HETEKIG, ami bár nem ütközik törvénybe, de azért kib.aszottul idegesítő egy idő után
2011. máj. 16. 15:37
 2/20 A kérdező kommentje:
És persze próbáltam már szólni, beszélni velük, de hajthatatlanok, századszorra is megszeppenve mondja, hogy "bocsánat legközelebb nem.." de százegyedszerre is csinálja. Legszívesebben felmennék és addig ütném egy péklapáttal, amíg mozog, dehát kulturált emberek vagyunk, vagy mi, legalábbis az egyikőnk..
2011. máj. 16. 15:39
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér ráhívni
2011. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha hozzáférsz a villanyórához, akkor a villanyórán van egy főkapcsoló lenyomod, és nincs hang, persze ha nem akarsz a szülőkkel nagyon ki...aszni, akkor 10-15 perc után megnézed, hogy visszakapcsolták-e. Hidd el két három nap után nem fog zenét hallgatni, mert megunja, hogy mindig olyankor nincs áram.
2011. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
nem hívhatod ki, mert a házirendben benn van, hogy 20-ig, 22-ig lehet zajos tevékenységet végezni, tehát napközben azt csinál, mait akar sajnos. Biztos baromi idegesítő. Mi lenne, ha nem vele, hanem a szüleivel próbálnál meg beszélni. A házirendet a közgyűlés határozta meg valamikor évekkel ezelőtt, abban megtalálod, hogy nálatok meddig lehet zajongani. Esetleg szigetelés, de nyilván igazságtalan, hogy neked kelljen erre költeni.
2011. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,

harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.


A nap bármely szakaszában el lehet követni, de a rendőr csak tényleg indokolatlan zajcsinálásnál fog valamit tenni. Értem ezt arra, hogy megérkezik a rendőr, és a lakás környékén is hallani lehet, hosszasan.

2011. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A szülők gyakorlatilag soha nincsenek otthon, mondjuk sajnos ők sem sokkal értelmesebbek, mint a lányuk..:( Már tényleg csak abban látom a megoldást, hogy addig hívom rá a rendőrséget amíg valamelyik fél meg nem unja, és az nem én leszek. Igazából nem akarom, hogy a szülőknek komoly pénzeket kelljen fizetniük, vagy hogy utálkozni kezdjenek, ezért is hezitálok, hogy tényleg nincs-e más, amit tehetnék.
2011. máj. 16. 15:47
 8/20 anonim ***** válasza:

Miért nem a szülökkel beszélsz, minek küzdesz a tinivel?

Akár fel is veheted mit hallasz te ott lenn ebből és az orruk alá tolod, hogy igy megy nap mint nap. Mig nem szembesülnek vele mennyire hangos ez addig lehet nem vesznek komolyan.

2011. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Én szólnék a közös képviselőnek,hogy ugyan már legyen oly kedves és hallgatassa el a leányt,VAGY!!!bömböltesd Te is a zenét,estleg irj egy cetlit neki,tedd az ajtajukra,hogy vegye már észre magát!

Nem csak a 20 éveseké a világ!

2011. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A szülőkkel is próbáltam már beszélni, egyszer mikor hétköznap hajnal négykor is a kiabálást, ordítva röhögést, szégtologatást stb hallgattam akkor próbáltam, de mint ahogy azt a példa mutatja semmi nem történt. Én nem várom el, hogy könyvtár legyen, nem zavar a zene, de én is tudom úgy hallgatni, hogy senkit sem zavar, és nyilván ha néha-néha szteppelne csak akkor azt mondanám hogy jólvan, csinálja csak, de minden nap..

Az ellenzenét egyszer próbáltam, de őt tökre nem zavarta, meg le sem esett neki, hogy ez neki szól, ellenben én rosszul éreztem magam, hogy mások az én bosszúm miatt szívnak. Lehet, hogy először a közös képviselővel próbálkozom, de igazán csak engem zavar, mert nincs közvetlen szomszédjuk (fölöttük már nincs emelet, a lakásukat meg elválasztja az elektromos szekrény a szomszéd lakástól, nincs közös fal) de azért hátha

2011. máj. 16. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!