Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire számítsak? Egy felújítand...

Mire számítsak? Egy felújítandó lakásban megnéztem pár piperét, erre rám akar a tulaj verni egy ékszerlopást. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval a lakást a barátom újítja fel, a tulaj két igazi sunyi sznob, mi is a társasházban bérlünk lakást. A felújítandó részben értékes (és akinek van egy kis esztétikai érzéke, érdekes) antik használati és egyéb tárgyak vannak. Tehát a barátom fent dolgozott, (itt ki kell emelni, hogy a barátom sem egy totál megbízható ember, apja egy brutális alkoholista volt és(talán írhatom, hogy ebből köv.) ő is volt büntetve már fizikai erőszakért ,de rendes és kedves , csak az a típus akit nem szabad sokat(tényleg sokat) piszkálni, mert elszakad a cérna(magyarul pszichikailag beteg), már elég sokat segítettem neki.

Szóval a kertben dolgozott egy tetovált, nemrég szabadult fiatal srác, akit felküldtek mellé segíteni. Az meg az én nem normális barátommal együtt elkezdte csinálni a fesztivált.(tehát két olyan ember, akit normál ember nem hagyna egyedül a lakásában már "fejre" sem)

Vagyis a barátom nem csinált semmit(mert nagyon örül az albérletnek és nem akaja eláztatni magát) , csak jól elhülyéskedtek munka közben, csak arról tudott, hogy a srác belenyúlt a hűtőbe, meg szarul csinált fent a dolgokat.

Aztán én egy-két napra rá felmentem segíteni, persze nem volt sok munka, és én is körbenéztem (meg is fogdostam mindent, szerintem más is megtette volna mivel még nem láttam olyat) -ilyen "felhozatal" után.Erre másnap délben meg lejött a tulaj üvölteni, hogy adjam vissza az ellopott ékszereket, meg (azt már tudta, hogy a "kerti pasas" valószínű elvitt mást is) és rám hívta a rendőrséget. Persze nem én lettem az első számú gyanúsított, de a tulaj este leüzent nekem, hogy adjam vissza az ellopott piperecuccot :O. Mitöbb még a barátom is megfenyegetett, hogy a tetoválásos srác is(szerinte jogosan) bosszút fog állni rajtam amiért(szerinte) felnyomtam a rendőröknek, hogy lehet ő vitte el az ékszert. Persze én is gyanúsított vagyok.


2011. nov. 10. 10:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
-hogy ne legyen képzavar, tehát a felújítandó lakás is egy kiadott lakás, csak a bérlő nincs otthon és a tulaj pakolta össze a cuccait(azt hiszem).
2011. nov. 10. 10:25
 2/21 A kérdező kommentje:
-még annyit hozzátennék, hogy a tulajnak elmondtam, hogy végigfogdostam a piperéket, mert arra gyanakodtam, hogy lehet ott voltak az ékszerek is és tele lesz az én ujjlenyomatommal.
2011. nov. 10. 10:31
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Miért nyúltál hozzá a más dolgaihoz? Hány évesen van ennyi eszed?
2011. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
53%
Hát istenem, itt egy szereplő se volt teljesen komplett (a "nem normális" barátodat, a "kerti embert" és Téged is beleértve). Egyétek meg, amit főztetek, szerintem elég hosszadalmas lesz, mire kiderítik - ha egyáltalán ki lehet deríteni - ki mit vitt el, mihez nyúlt hozzá stb.
2011. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudsz mit tenni, bízz benne, hogy kiderül az igazság. Én már egy ideje járok egy családhoz festeni (úgy értem falfestményt, mintákat, stb) megbíznak bennem és mindig kínosan ügyelek arra, hogy semmihez ne nyúljak amihez nincs közöm és nem része a munkámnak. Ennyi önfegyelemre szükség van, ha más ingatlanában dolgozol. Remélem tanultál belőle.
2011. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 zkriszti3 válasza:
53%
Senkinek nincs joga más dolgához nyúlni.Neked nem ez volt a munkád.Nem hiszem el ,hogy ennyire naiv lennél más emberekkel szemben.Tudtad bűnözőkkel dolgozol,és alkalom szüli a tolvajt.Máskor büntetlen előéletű emberekkel dolgozz és ne menj az ő munkájuk közelébe,mert az ördög nem alszik.
2011. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
A csúcs egyébként a "két sunyi sznob" kifejezés. Persze lehetnek ők is sárosak, de csak megerősíti a meggyőződésemet, hogy itt senki nem 100-as...
2011. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves Palm. Talán magadra ismertél a kifejezésben? Azért jellemeztem őket így, mert már az elején furcsán, barátságtalanul és lenézően viselkedtek, mióta meg kipattant ez az egész, hasba akasztós, hátulról jövő kérdéseket tesznek fel és közönségesen beszélnek velünk, mivel a bérlő rájuk fogja terhelni az egészet. Amúgy nagyon gazdagok és nem úgy viselkednek, mint a normál értelmiségi, hanem mint a feltűnősködően elegáns elit.

Egyébként, hogy ne bunkózzál, egyetemista vagyok és a családom se tapló.

2011. nov. 10. 12:06
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként mivel többek között pakolni mentem fel, már amúgy is hozzányúltam a dolgokhoz, itt már alapvető problémák voltak, én meg tényleg naiv voltam.
2011. nov. 10. 12:10
 10/21 A kérdező kommentje:
EGYÉBKÉNT NEM AZ VOLT A KÉRDÉS, HOGY HOGYAN MINŐSÍTENÉTEK ENGEM? HANEM HOGY: MIRE SZÁMÍTSAK?(mármint a rendőrség(nyomozás) részéről?
2011. nov. 10. 12:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!