Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mire számítsak? Egy felújítand...

Mire számítsak? Egy felújítandó lakásban megnéztem pár piperét, erre rám akar a tulaj verni egy ékszerlopást. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval a lakást a barátom újítja fel, a tulaj két igazi sunyi sznob, mi is a társasházban bérlünk lakást. A felújítandó részben értékes (és akinek van egy kis esztétikai érzéke, érdekes) antik használati és egyéb tárgyak vannak. Tehát a barátom fent dolgozott, (itt ki kell emelni, hogy a barátom sem egy totál megbízható ember, apja egy brutális alkoholista volt és(talán írhatom, hogy ebből köv.) ő is volt büntetve már fizikai erőszakért ,de rendes és kedves , csak az a típus akit nem szabad sokat(tényleg sokat) piszkálni, mert elszakad a cérna(magyarul pszichikailag beteg), már elég sokat segítettem neki.

Szóval a kertben dolgozott egy tetovált, nemrég szabadult fiatal srác, akit felküldtek mellé segíteni. Az meg az én nem normális barátommal együtt elkezdte csinálni a fesztivált.(tehát két olyan ember, akit normál ember nem hagyna egyedül a lakásában már "fejre" sem)

Vagyis a barátom nem csinált semmit(mert nagyon örül az albérletnek és nem akaja eláztatni magát) , csak jól elhülyéskedtek munka közben, csak arról tudott, hogy a srác belenyúlt a hűtőbe, meg szarul csinált fent a dolgokat.

Aztán én egy-két napra rá felmentem segíteni, persze nem volt sok munka, és én is körbenéztem (meg is fogdostam mindent, szerintem más is megtette volna mivel még nem láttam olyat) -ilyen "felhozatal" után.Erre másnap délben meg lejött a tulaj üvölteni, hogy adjam vissza az ellopott ékszereket, meg (azt már tudta, hogy a "kerti pasas" valószínű elvitt mást is) és rám hívta a rendőrséget. Persze nem én lettem az első számú gyanúsított, de a tulaj este leüzent nekem, hogy adjam vissza az ellopott piperecuccot :O. Mitöbb még a barátom is megfenyegetett, hogy a tetoválásos srác is(szerinte jogosan) bosszút fog állni rajtam amiért(szerinte) felnyomtam a rendőröknek, hogy lehet ő vitte el az ékszert. Persze én is gyanúsított vagyok.


2011. nov. 10. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Elvettél (loptál) valamit? Nem! Akkor mire a para? Megy majd az ugatás, vádaskodás, rendőrségen kihallgatás, aztán elül az egész. Ennyi.
2011. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

mivel mindenféle szart összefogdostál, így rád is kenhetik hogy te voltál.

az értéktől is függ a büntetés, de max felfüggesztett, ha nem voltál még büntetve, amit kétlek, hisz egy bűnöző a párod

2011. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Képzeld el, hogy nem voltam még büntetve. A barátomat egy vallásos kollégámon keresztül ismertem meg, aki szeret másokon segíteni. Nem értem, mivel váltottam ki ekkora ellenszenvet, azon kívül, hogy hülye, naiv voltam.
2011. nov. 10. 16:12
 14/21 A kérdező kommentje:
"felsorakozott MO. sznob társadalmi rétege. Becsület mintaképe, adózó, tisztességes emberek...." -akik életükben nem nyúltak még más dolgához, még a gondolata sem merült fel bennük, akár milyen helyzetben voltak. (idézet egy másik kérdés válaszaiból -a verset ami utána jön nem másolom be) ide is találó.
2011. nov. 10. 23:16
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, ez a két "sunyi sznob" lenézően beszélt veletek, pedig ti csak összefogdostátok a dolgaitokat, meg ezt-azt elloptatok, de emiatt miért kell kiakadniuk, felháborító.. ilyenek ezek a sunyi sznobok.
2011. nov. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"mivel mindenféle szart összefogdostál, így rád is kenhetik hogy te voltál.

az értéktől is függ a büntetés, de max felfüggesztett, ha nem voltál még büntetve, amit kétlek, hisz egy bűnöző a párod"


Aztán a dolgok "összefogdosása" a Btk melyik pontjába ütközik, amiért felfüggesztettet kaphat? Mert ameddig konkrét bizonyíték nincs ellene (videofelvétel, házkutatás során előkerült cucc), addig ez semmi.


Egyébként kíváncsi vagyok, milyen stádiumban van az ügy, hiszen (ahogy én kivettem) a sértettek még feljelentést sem tettek.

2011. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Feljelentést tettek, kijöttek a rendőrök, én végig ott voltam, mert a tulaj felhívott, hogy láttam-e a dolgokat. Akkor mondtam el, hogy hozzá is értem a dolgokhoz, mert gondoltam, hogy jönnek a helyszínelők is utána.
2011. nov. 11. 09:53
 18/21 A kérdező kommentje:
1.14 - es. Hihetetlen, milyen nehéz felfogású emberek vannak itt. Komolyan mondom, képzeld, én loptam el mindent. Aztán felraktam a vaterára, de lehet eladtam egy zugárusnak! Most örülsz?
2011. nov. 11. 10:03
 19/21 anonim ***** válasza:

én azt a felfüggesztettet úgy értettem, hogyha rád kenik akkor valószínűleg a felső határ annyi lesz, de ott van még a pénzbüntetés is de az csekélyebb ezét írtam azt, hogy max felfüggesztetett kapsz


ha nem te voltál akkor meg nem kell parázni

2011. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Pedig válaszoltam is, csak az kimaradt az értő olvasásból: "szerintem elég hosszadalmas ügy lesz, mire kiderítik, ki mit csinált" vagy valami ilyesmi.
2011. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!