Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek, a rendőrség...

Mit tehetek, a rendőrség tehetetlen és logikátlan ügyintézésével szemben?

Figyelt kérdés

Az eset a következő:

Egy volt ismerősöm ellopott tőlem dolgokat. Bizonyítható hogy megvolt, az enyém volt és hogy honnan vitte el. Tudom, hogy nála vannak, ahol most lakik, ezt is tudom bizonyítani, mivel hangfelvétel van valakitől, aki látta nála, de ez a valaki nekem nem fog tanúskodni és én sem akarom hogy ez az információforrás elapadjon. Egyszerűen csak ki kellene menni házkutatásra az adott címre és elhozni a dolgaimat. De nem, ehelyett a rendőrség most beidézi kihallgatásra. Namármost biztos vagyok benne, hogyha megneszeli, hogy emiatt megütheti a bokáját, akkor tagadni fog mindent és eltünteti onnan a dolgaimat, és a végén még én leszek bajban, hogy hamisan megvádoltam. Hogy lehet ennyire logikátlanul intézkedni? Mást egy kiflilopásért is bevisznek három napra, itt meg többszázezer forintnyi vagyontárgy tűnt el, mégis azt mondta nekem a rendőr, hogy még ha el is követte, akkor sem fogják őrizetbe venni. Most akkor hogyan van ez? Mit tehetek, hogy értelmesen és a törvény védelmében járjanak el a rendőrök?


2011. nov. 22. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

A rendőrök értelmesen és a törvény értelmében járnak el!

A kiflilopásnál az elkövetőt tetten érik. Te viszont csak azt tudod (ha tudod) bizonyítani,hogy a nála levő dolgok a te tulajdonodban voltak. Azt is bizonyítanod kellene,hogy ellopta tőled, és nem te adtad oda neki.

Ezt pedig nem hiszem,hogy tudnád bizonyítani.

2011. nov. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Ha van hangfelvétel, annak ellenére, hogy nem gyakorlat a bíróságokon még annak felhasználása, nincs veszve a dolog.

Pécsett, a bíróságon született egy precedensértékű ítélet, amelyben felhasználták a hangfelvételt. Azt hiszem a jogi fórumon olvastam. Ha ott fellehet használni, akkor Te is megteheted, csak egy jó ügyvéd kell.

Ne hagyd magad.

2011. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a hangfelvételt egy ismerősöd készítette, hogy nála van. És mégis mit mondod, aha látod nálad van az xy haverom cucca?! vagy mégis mit


ha az ismerősöd meg nem fog tanúzni akkor a hangfelvétel veheted úgy mintha nem is lenne.


Csak úgy nem járnak ki házkutatásra a rendőrök. Ahhoz nekik engedélyt is kell kérni, és ha nincs elég bizonyíték akkor biz nem mennek. Az meg hogy te azt mondod, hogy nála van még nem jelent semmit.



Azt nem értem, hogy ha te teljesen biztos vagy benne, hogy az ismerősöd lopta el a cuccaidat akkor miért nem mész szépen el és hozod vissza. Ha pedig nem adja akkor kihívod helyszínre a rendőröket

2011. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ZETAS ***** válasza:

Magyarországon nincs precedensjog.

Cuccaid sose kapod vissza.

Jelentsd fel névtelenül hogy lőfegyvert, vagy kábszert, vagy csempész holmit rejteget és nyomulj a saját dolgaid ügyében is közben. Akkor a házkutatáskor azokat is ellenőrzik és akkor be kell mutatnia az adásvételi szerződést a dolgokról, amiket nem tud, mert lopta őket. Talán visszakapod....

2011. dec. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!