Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrség felvételivel lenne...

Rendőrség felvételivel lenne egy-két kérdésem?

Figyelt kérdés

Bocsi a kérdésért, de kötelező a kérdőjel.. :D

Szóval nézegettem már az iskolák felvételi rendszerét, kizáró okokat, stb..., de azért van még bennem néhány tisztázatlan kérdés, amiket most fel is tennék.

Szóval igaz, hogy a lakóhelyhez legközelebbi sulit kell választanom? Hozzám legközelebb (50km) Adyliget van, de szeretnék a Miskolci suliba járni.

Az kizáró ok, hogy néha viselek szemüveget? Alaphelyzetben nem hordom, csak vezetéshez használom néha, csak egy kicsit romlott a látásom, és sehova nincs feljegyezve, hogy hordok szemüveget, jogsiba sem.

Néztem a fizikai felmérést, most ott kötelező a fekvenyomás, vagy lehet helyett mást is választani a kötelezőkön kívül? (persze nem baj a fekvenyomás, de ha választani lehet...)

Az jelent plusz pontot, ha műszaki szakközépbe jártam, és ott érettségiztem? (bár ezt kétlem)

Továbbá ha indul a keresztévfolyam, az hogy is működik? Mert láttam, hogy februárban indul, és akkor ők mikor, hogy járnak be?

A műveltségi teszt úgy általában miből áll?

Valóban nehéz a pszichológiai vizsgálat?

Továbbá még mindig szükséges urológiai papír felvételihez?

Egyenlőre kb ennyi lenne a kérdéscsokrom, ha esetleg még valami eszembe jutna, ami nem világos, azt majd még

leírom. Azért is kérdezek ennyit, mert biztosan akarok felvételizni. Válaszotokat előre is köszönöm! 19/f


2011. szept. 12. 15:28
 1/6 anonim válasza:
Bocsi az Off-ért, csak azért írok hogy könnyebben tudjam követni a kérdésed, mert ez engem is érdekelne.
2011. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond! De senki nem akar segíteni?! :D
2011. szept. 13. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Na üdv valószínű fogok tudni segíteni neked.

Nem kötelező a lakóhelyedhez legközelebbi iskolát választani, ha pesti vagy is jelentkezhetsz Miskolcra, vagy akármelyik rendészeti szakközépbe a négy közül. A szemüveg nem kizáró ok ha nem haladja meg a felvételi egységcsomagban meghatározott értéket. Ezt az iskola honlapján tölsd le majd és abban le van írva a maximális érték ami lehet. Fizikain a 2000 méter futás a kötelező ezen túl választani kell még négy feladatot. Fekvenyomás, függeszkedés, felülés, fekvőtámasz, helyből távolugrás és ingafutás közül. Plusz pontot az nem jelent. Sok mindenért jár plusz pont ez is benne van a felvételi egységcsomagban. (pl. jogsi, nyelvvizsga, belügyi érettségi..) Az, hogy keresztévfolyam indul-e vagy 5+1-es objektumőr képzés még nem lehet tudni. De szerintem is kereszt lesz de mondom még semmi sem biztos. A keresztévfolyam gyakorlatilag ugyanaz a képzés mint ami pl. most szepemberbe indult. Nappali tagozatos képzés. A műveltségin nagyrészt történelmi, állampolgári ismeretek illetve a hétköznapi eseményekből szokott kérdés lenni. Van ajánlott irodalom amit érdemes elolvasni ha biztosra akarsz menni a dologban. A pszichológia szerintem nem nehéz ott vagy alkalmas vagy vagy nem. Van több teszt mindegyiken alkalmas minősítést kell szerezni. Az urológiai papír még mindig szükséges neked kell beszerezni.

Nézz fel a miskolci iskola honlapjára ott sok hasznos infót fogsz találni a felvételivel és mindennel kapcsolatba.

2011. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a választ! :D
2011. szept. 14. 06:30
 5/6 anonim válasza:
Én ma hívtam a miskolcit és azt mondták nem biztos h indítatank keresztévfolyamot.Persze választhatsz mást is nem muszály a fekvenyomást.Az semmit nem jelent ha olyan szakközépbe jártál..ha van belügys érettségid arra kapsz plusz pontot.A müveltségiben az 1-4 gimis töri, Állampolgári ismeretek, de akadnak benne droggal és azok hatásaival kapcsolatos kérdések.És így van nehéz a pszichológia.
2011. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Atlasz használható? csak vicceltem, és félre is téve, az gáz, ha nem indítanak, figyelgetni fogom a többi suli weboldalát, de gondolom most, hogy a Miskolci suli elvileg nem indít, így még nehezebb lesz bekerülni abba, amelyik indít. És egy olyan kérdésem lenne, hogy tegyük fel jelentkeznek egy suliba mondjuk 1000-en, és 300-nak sikerül a felvételi. Akkor indítanak ennyi osztályt, vagy még ezt is megszűrik? és ha igen, miféleképpen? Köszi a választ és erre is előre!
2011. szept. 19. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!