Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Már kétszer kaptam pénzbírságo...

Már kétszer kaptam pénzbírságot azért mert nem volt világításom a biciklin és mivel nem vagy még nagykorú 10-óra után tartózkodtam az utcán, ha következőben megbüntetnek elképzelhető hogy börtönbüntetést is kaphatok? 15/f

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért büntetnének meg azért, mert 10 után az utcán vagy? Nincs olyan szabály ami ezt tiltaná!!
2011. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem is az volt az ok hanem az hogy sötétben láthatósági mellény nélkül és a biciklin lámpa és fényvisszaverő nélkül bicikliztem
2011. nov. 27. 19:14
 3/12 A kérdező kommentje:
ja és főuton
2011. nov. 27. 19:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért várod meg, hogy elüssön egy autó? Nem értelek. Inkább vegyél egy lámpát a bírságok helyett és bonusként életben maradsz. Nem elég jó ajánlat???
2011. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mellény, lámpák meg fényvisszaverő párszáz forintért megvehető a teszkóban is.

Ilyenért meg nem kapsz börtönt, az úgyis tele van.

2011. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "10 után kiskorú nem lehet az utcán"-dolog nem tudom, milyen hülyeség, és honnan vették az emberek... Már vagy ötször láttam itt a fórumon ezzel kapcsolatos kérdést. Ilyen szabály Magyarországon NINCS!! Ezért tehát nem büntethettek meg!

Világítás nélküli biciklizésért viszont igen. Börtönbe nem fogsz ezért kerülni, de könyörgöm, a saját érdekedben is, miért nem oldod ezt meg, hogy ne csak szabályos, de még biztonságos is legyen!? Az autósok tényleg nem vesznek észre, simán elüthetnek. Tapasztalat, hogy nagyon nehéz sötétben észrevenni egy kivilágítatlan valamit az úton. (Ez gyalogosra is igaz, nem csak biciklisre!)

2011. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 titak ***** válasza:
100%

"Mellény, lámpák meg fényvisszaverő párszáz forintért megvehető a teszkóban is."

- és ha nincs rá pénzed, említsd meg szüleidnek a börtönt.


(ha egyszer lesz autód, majd te is szidni fogod a sok hulye "árnyékbringást" esténként)

2011. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi egyszer majdnem elütöttünk kocsival egy embert, aki kivilágítatlan biciklivel ment. A másodperc tört részén múlott, hogy nem mentünk neki. Azóta, eszem ágában sincs kivilágítatlanul bicikliznem. Hidd el, jobb ha látnak.
2011. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! be fogok szerezni lámpát ezek után főleg hogy meg büntettek!


Az hogy 10 óra után voltam az utcán, nem azt mondtam hogy meg is büntettek, csak gondolom feljegyezték és SZERINTEM számított a büntetésbe


mégegyszer kössz a választ mindenkinek!

2011. nov. 28. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem számított a büntetésbe.

Csak az számított, hogy ön- és közveszélyesen közlekedtél.

Hogy beszerzed a lámpákat, az helyes. :)

2011. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!