Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Már az állami intézmények...

Már az állami intézmények őrzésére felesküdött kormányőr is Atyaúristen? Milyen jogon lövöldözik, ha a rábbízott épület és azok dolgozói nem voltak veszélyben? És mi lett volna ha szíven lövi a vétlen gyalogost?

Figyelt kérdés
A közlegénnyé lefokozás mellett milyen szigorú börtönbüntetést adnátok neki? Licitáljunk. Javaslatom: 8 év kedvezmény és feltétele szabadlábra helyezés esélye nélkül.
2009. máj. 15. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen döbbenetes ez a dolog. Egy amerikai turista mutatta meg a TV2-ben felháborodva, ahogy a kormányőr a menekülő taxi után lőtt háromszor. (Ő végig látta az egész sztorit.) A kormányőr lényegében a helyszínen ki akarta végezni a taxist csak azért, mert rossz helyen parkolt és nem igazolta magát. És azzal sem törődött, hogy egy zsúfolt szűk utcában még egy csomó embert eltalálhat. (Szerencsére csak egyet talált el, és annak sem túl súlyos a sérülése). Én emberölés kísérleteként büntetném kb. 5 évvel.
2009. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
a txis el akarta ütni könyörgöm! Ez egy el nem hanyagolható részlet! Vagy a taxisnak nincsenek kötelezettségei? Pl betartani a KRESZ-t? Ha nem lenne kötelessége azt mondom hoghy igazatok van. Azonban ő szabályt szegett, a kormányőr rászólt, mire a taxis el akarta gázolni... és akkor még a taxist véditek?
2009. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem a taxisról van szó, drága jó Barátom! Tőlem fel is akaszthatják, hanem a FAKEZŰ piros parolisról. Hogyan válaszolnál, ha a legjobb barátodat találta volna el, méghozzá halálosan?

Azonkívül ki az a rendőr spicliből levedlett egyenruhás? Milyen jogszabály értelmében igazoltat? Ilyen alapon a tűzoltó is igazoltathat. Bizonyos rangon túl neki is lehet lőfegyvere. Egyébként a hovatásos mundérvédő felettesei is úgy kezdék, hogy jogellens - az elhárítás nem volt összhangban a feltétlezett veszéllyel - és szakszerűtlen volt. (Nem fejre célzunk!!) Ez a vadkan emberölési szándékkal húzta meg a ravaszt. Még mindig véded?

2009. máj. 15. 23:09
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
A nagyrabecsült második kedves hozzászólónak arányérték tévesztése van. Le is pontoztam. Az a kissebik baj, hogy nem olvasta el figyelmesen a kérdést, amire annak feltevője is felhívta nagybecsű és igen tisztelt figyelmét, hanem minden bizonnyal a híreket is ugyanazzal a felületességgel figyeli. Ezért írt ilyen csacsiságokat.
2009. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! Haver! Te nem a tegnapi Nagy Lajos király úti OTP megkisérelt kirablásához akartál hozzászólni, csak közben áthallatszott a szomszédban lakó siket bácsi rádiója? Ne csináljunk már Amerikát!
2009. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Én meg az első kedves hozzászólóra "haragszom" egy picit. Túl lágyszívű, és nem jól taktikázott. Licitről van szó, Ő pedig lefele ment.

17 év FEGYHÁZBAN, a legkeményebb, tényleges életfogytosok között, úgy, hogy mire szabadul csak pépeset tudjon enni, és csak ülve tudjon pisilni.

A taxisokat úgy en bloch nem csípem, kevés kivételtől eltekintve potenciális csalók, de azért az túlzás, amit az a smasszer művelt.

Remélem, a meglőtt férfi magánvádas perét "sztár ügyvédek" (Azokat is utálom, én már csak ilyen vagyok.) tucatjai ingyen fogják képviselni egy százmilliós perben, amit a Kormányőrség fog leperkálni.

2009. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

Arra még rágondolni is szörnyű, hogy mi van ha kacsak kezével célt téveszt.

Én ettől függetlenül tényleges életfogytiglanra ítélném, hadd tanuljon a többi!

2009. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Háromszoros hurrá! Válaszd csak szét a szavakat! Én találtam ki, pedig nem is magyar az anyanyelvem!
2009. máj. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom a ketttővel előtti 0:14-hez!
2009. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Az első, bizony csak aránytévesztett, kedves válaszolónak: A szabályt szegőkre alapvetően nem rálőni szoktunk, főleg nem orvul, sunyi módon. Hol maradt az "Álj vagy lövök?" Netán rokonod az a rendőrségi besúgóból (Mint megtudtuk, a rendszerváltás előtt nagy vállalatoknál rendész volt, "speciális" feladatokkal és többször folyt ellene eljárás, amiért férfi munkatársait molesztálta!))kormányőrré avanzsált, aberrált, szadista, gyilkos hajlamú állat?

Ha szigorúan vesszük, bizonyos keretek között - ahova más személygépkocsi ne hajthat be - a taxis is közfeladatokat lát el. (A taxis társadalomért egyébként úgy együtt nem tenném tűzbe a kezemet!)

2009. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!