Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » DT rendszámú kocsikkal mit...

DT rendszámú kocsikkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
1 hete kb. minden nap 12 körül, és este 7 körül itt áll egy mindig más DT rendszámú kocsi a kapualjunk előtt ( egy forgalmas utcában lakunk fő út ) szal a 100 házszám közül ugye pont mielőttünk áll mindig.... szóval napi 2x megállnak ülnek benne kb. 3-4óra hosszát járó motorral, és mindig más kisbusz féle autóra várnak vagy vigyáznak amíg azok is állnak, de általában ilyen szakatt kisbuszra várnak ( ugye ami nem feltűnő )....a bajom az ezzel, mert am pont leszarom, hogy mit bizniszelnek, de mondjuk ha épp pont rossz helyen rossz időben megyek épp valahova és mondjuk elvileg pont meglátok valamit, onnantól élő célpont leszek nekik mert ugye ők bármit megtehetnek, mert a rendőrség nem szól nekik....és ez a bajom, hogy a rendőröknek nem is tudok szólni.
2011. dec. 9. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Mi van??

A DT az diplomáciai rendszám, nem a helyi maffiafőnöké...

2011. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
A kettő lassan egy és ugyanaz lesz már...
2011. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De mit csinálnak? Csak ülnek?

Nem lehet, hogy megfigyelnek v.kit?

2011. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

A diplomaták nem figyelnek meg embereket, ők nem az FBI-osok, vagy valami hasonló "misztikus" szervezet.

Lehet, hogy simán ott lakik vagy dolgozik a közeledben egy konzul, vagy ilyesmi.

2011. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha bérházban lakik a kérdező, nehezen lakhat ott egy diplomata....


Lehet, hogy álcázott rendszámú az autó, megfigyelnek v.kit.

2011. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Úristen!!

Bocsi, nem vagy egy kicsit üldözési mániás?? Már ne hari, de ennyiből, amit leírtál ez jön ki. Miért zavar, hogy a házatok előtt állnak? Jézus, normális vagy? Célpont leszel? Ne nézz annyi amcsi filmet...

Egyébként, az attól függ, hogy elkövetnek-e valami bcs-t, vagy szabálysértést. Ha úgy ítéled meg, hogy a DT rendszámú gépjármű utasai/vezetője bármilyen a Büntető Törvénykönyvbe ütköző cselekményt kötnek el, értesítsd a Rendőrséget, ott meghallgatnak tanúként, és kérheted az adataid zártan kezelését, így soha senki nem fogja megtudni, hogy ki a bejelentő/feljelentő. Ha meg egyszerűen arról van szó, hogy mondjuk pont kapu kihajtóban állnak, vagy olyan helyen, ahol nem lehet, akkor az ugye szabálysértés---jelentsd fel a legközelebbi Rendőrkapitányságon/örsön/rendőr járőrnél. Ők ugyanúgy el fognak járni a DT-s rendszámú szgk. vezetőjével szemben, ez nekik kötelességük, annyi, hogy nem helyszíni bírságolják, hanem feljelentik. (De ha nem bízol a Rendőrségben, akkor jelentsd a helyi ügyészségnél, azok vagy egyből a Rendőrséghez küldenek, vagy felveszik a panaszod/bejelentésed és azzal az ütemmel átadják az ügyet a hatóságilag illetékes szervnek- szabálysértés esetén Rendőrségnek)


No para béke van...

2011. dec. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat KÖVETNEK EL
2011. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendbe van, az előtted válaszolóknak meg annyit, hogy nem tudom mi abban az átlagos hogy valaki ül egy járó motorral álló kocsiban 3-4óra hosszákat és mindig egy szakadt kis buszra várnak, pl.: tegnap zöld posta kocsi nulla felirattal sötétített ablakkal...k@rvár@ átlagos szerintem is, semmi feltűnő nincs benne véletlen egybe esés nem? 1 hete tiszta véletlenül itt állnak mindig ahol a közleben sincs nagykövetség...az szép mondhatom
2011. dec. 10. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Figyi, akkor sincsen semmi baj, ha éppen nem észlelsz semmilyen bcs-t, vagy szabs-t. Ha úgy gondolod, hogy valami bűzlik a dologban, akkor menj be a legközelebbi Rendőrségre és tegyél egy bejelentést. Nagyon fontos, nem feljelentés, hanem bejelentés. Ezt az intézményt (állampolgári bejelentés) pontosan azért találták ki, hogy ha valaki valami gyanúsat észlel, de konkrét bcs., vagy szabs. nem valósul meg, akkor is tudja jelezni a hatóságnak minden negatív következmény nélkül. Nem akarok neked hazudni, valószínűleg a Rendőrségen is furcsa szemmel fognak rád nézni, vagy el akarnak majd hajtani, de ne hagyd magad. Egyébként kötelességük felvenni a bejelentésed, ez egy un. "általános" ügyiratszámot fog kapni, és megkapja vagy egy bűnügyi nyomozó/vizsgáló, vagy egy körzeti megbízott, hogy kezdjen vele valamit (ez leterheltség függő, hogy milyen szolgálati ág kapja).

Egyébként, mindig arra panaszkodnak a rendőrök, hogy az állampolgárok nem segítik a munkájukat, a nyomozást. Hát tessék itt egy jogkövető állampolgár, és mindenki oltja. Nem vagyok álszent, én is megszívtam egy kicsit a vérét, de csak azért, mert nem kezeli helyén a dolgokat. De ez nem csak az ő hibája. Most rendbe van rakva, és azt tudom tanácsolni, hogy bármi ilyet észlelsz, nyugodtan jelentsd be. Ki tudja? Lehet, hogy az év droghálózatát buktatja le az a KMB-s aki kimegy majd ellenőrizni? Én támogatlak téged a jogkövető magatartásban és köszönöm szépen.

ui.: ha én kapnám az ügyiratot, kimennék megnézni, mert érdekel, ezért szereltem fel, plusz hátha tudnék tenni valamit a hazánkért...

2011. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

DT-s rendszámmal nem csak nagykövetségen dolgozhatnak, hanem gyakorlatilag bárhol. (Pl. nálunk az irodaházban is van egy konzul, ugyanúgy bejár reggelente, aztán elmegy ebédelni, lemegy a boltba, Pesten van lakása... Szóval ott járkál és parkol a DT-s autóval, ahol mi is.)


Szerintem kicsit túl sok amerikai filmet néztél.

2011. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!