Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi ez a TEK mánia mostanság?

Mi ez a TEK mánia mostanság?

Figyelt kérdés

Rengetegen kérdezik, hogy hogyan is lehet bekerülni a Tek-hez. Ezzel nincs is gond, de, hogy még hitegetik is magukat a minimum követelményeket látva, hogy nem nehéz bekerülni stb.... kicsit vicces.

Oda nem elég a minimum, mert van jó pár ember, aki jóval az felett teljesít emellett szellemileg is a toppon kell lenned, nem szabad leblokkolni stb. (elhihetitek érdekes szituációkat tudnak össze hozni felvételin, s a leg össze szedettebb ember is leblokkol mivel hulla fáradt a feladatok gyors egymás utáni végre hajtása miatt.)

Igazából az érdekelne, hogy akik kiírják a "hogyan lehet bekerülni a tekhez" kérdéseket, azok ezzel tisztában vannak?


2011. dec. 17. 15:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Most a TEK az elit kommandó, elég jó PR-ja van neki, gondolom, ezért akarnak sokan bekerülni oda. Irdatlan nehéz oda bekerülni, a fizikai része még (véleményem szerint) nem is olyan nehéz (egy sportolónak), de a pszichikai része az nagyon durva, kb. ugyanolyan, mint anno az NBH-nál. A TEK kommandós meló kb. most ugyanolyan felkapott, újszerű szakma mint az NNI profilozós munka. Akinek ez a célja, az nagyon kapja össze magát, mert ide valóban csak a legjobbak kerülhetnek be!
2011. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Mert az emberek buták, és azt hiszik attól jobb helyük lesz a társadalomban, ha elnyomják a társaikat.
2011. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
Én meg azt nem értek hogy a TEK alatt elsősorban miért mindenki a bevetési egységeket érti? Ugyanazok a szervezeti egységek megtalálhatóak ott is, mint a ORFK keretein belül. Bekerülést meg hagyjuk, maradjunk annyiban hogy nem lehetetlen. Van pár ismerősöm akik mostanság kerültek oda.
2011. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Amit elmondtál én is tudom. A kérdésem azért a bevetésiekre vonatkozott, mert a wanna be kommandós palánták heti 2-3 kérdés kiírnak ezzel kapcsolatban.

Köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 20. 11:03
 5/22 Editte ***** válasza:
100%

Biztosan nincsenek tisztában a kérdező utolsó kérdésével, DE:a Bruce Lee filmek hatására akkoriban sokan elkezdtek harcművészetet tanulni, közülük ma már többen komoly szaktekintélyek.

Aki a TEK-hez szeretne menni dolgozni legalább motiválva van, hogy sportoljon, fejlessze az agyát, helyesen étkezzen, éljen a cél érdekében.

Szerintem nem elriasztani kellene őket, hanem biztatni!:)

2011. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hali mindenkinek:)


Én nagyon szeretnék bekerülni a TEK-hez ezért természetesen teszek is nem is kicsit . IGen nem elég az erőnlét. Mint nő számomra iszonyatosan nehéz lesz majd kiemelni 80kilót lehet h nem is fog sikerülni, de megpróbálom . "Végül is mit veszíthetek" ha megpróbálom , az lenne a gáz ha nem próbálnám meg és egész életembe azon gondolkodnék h phh jajj ha megpróbáltam volna akkor lehet így úgy amúgy ...


Sajnos a mai világba semmit sem adnak ingyen és még könnyen sem :S Tenni kell érte. Én úgy vagyok vele h mindenki csinálja azt amit szeretne és nem szabad feladni az első kudarc után.


"Tudjátok vannak olyan pillanatok az életben amikor elesel és úgy érzed h nem vagy elég erős h újra felállj...Itt az a lényeg h erős legyen az ember és fel kell tudni állni!

2011. dec. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Editte ***** válasza:
100%

Hali:)

6/6

Rendkívül helyesen gondolkodsz. Amit nagyon-nagyon szeretnénk megvalósítani és sok mindent teszünk érte, azt elérjük előbb-utóbb. Az cél szempontjából sokkal becsesebb, amiért harcolni kell, várni rá és nem csak úgy ajándékba kapjuk az Élettől.

Viszont Joda szerint: "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!":)

2011. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mondjuk tényleg furcsa, hogy "mindenki" a bevetési egységhez akar bekerülni :) Jó, mondjuk nagyobb a presztízse annak az osztálynak, mint a TEK-n belül a többinek... Én annak örülök, hogy most egy kicsit elvonja a figyelmet a többi nemzetvédelmi területről :D
2011. dec. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Editte


6/6-os vagyok csak is úgy szabad hozzáállni bármihez h sikerülni fog ha már úgy kezdünk bele vmibe h úgysem akkor már veszett ügy az egész és akkor már nem tudjuk úgy kihozni a maximumot :)

2011. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Editte ***** válasza:
100%

Hali:)

6/6

Mikor még "halhatatlan" voltam (nagyon fiatalon mindenki annak hiszi magát) a határtalan optimizmusom ugyanezt mondatta Velem, amit leírtál. Mára már tudom, nemcsak az "adó"-nak kell működnie, hanem a "vevő"-nek is. Persze attól még az optimizmusom megmaradt és Mindenkinek csak ezt tudom ajánlani.:)

2011. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!