Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez jogos igazoltatás volt?...

Ez jogos igazoltatás volt? Nyáron pesterzsébeten voltam melózni egy raktárban, ott ahol megy az 52-es villamos. (a dzsumbujtól nem messze, és tudjuk az nem egy túl jó környék). (bővebben lent)

Figyelt kérdés

És ugyebár ott a villamos konkrétan a járdától 3-4 méterre áll meg én meg a haverommal ülök a járdaszegélyen,várjuk a villamost erre látom h jön egy rendőrautó.Na ekkor már mondtam magamban h a "francba ez itt meg fog állni."Meg is áll és engem is meg a barátomat is igazoltatták,megkérdezték h fogyasztottunk e vmilyen drogot,meg átmotoztak alaposan.

Vélemény?


2012. jan. 17. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
A rendőr akkor igazoltathat amikor akar. Mi most a probléma?
2012. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dizus ***** válasza:
100%
Ha átmotoztak(gondolom fingod nincs mit jelent),akkor az jogszerűtlen volt.
2012. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen ültetek ami balesetveszélyes,és nem is engedélyezett.A járdaszegély nem pad.

A rendőr bármikor,bárhol igazoltathat.

Azért az átmotozást én nem nagyon veszem be.Legfeljebb azt tehetik,hogy megkér,hogy pakolj ki a zsebeidből,de nem motozhat meg csak úgy...

2012. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Basszus, az utcán turkáltak a seggedben?
2012. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jójó azt vágom hogy a rendőr dönti el hogy mikor hol éés kit igazoltat de nekem tul.képpen az átkutatással volt bajom. hát konkrétan ja jöttek,megálltak és motoztak össze vissza a téskát is ki kellett pakolni az utolsó zsebkendőig.Am köszi a kérdéseket.
2012. jan. 18. 15:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

motozás = testüregvizsgálat


Gondolom nem ez történt!


Amit veletek szemben alkalmaztak a ruházatátvizsgálás, és igen jogszerű volt, ha igazoltat ezt is megteheti, pl a saját testi épsége érdekében, ugyanis ruhán keresztül nem látszik mit rejtegetsz alatta, vagy épp a táskában.

Legközelebb nem kell balesetveszélyes helyen járdaszegélyen csücsülni, hogy egy amúgy is trágya környéken még jobban felhívd magadra a figyelmet!

2012. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oks,köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. jan. 19. 19:22
 8/10 anonim válasza:
Az igazoltatás megkezdése előtt a rendőr köteles – a napszaknak megfelelően – köszönni, majd nemének és életkorának megfelelő megszólítással közölni az igazoltatás célját. Köteles továbbá bemutatkozni: közölni a nevét, az azonosító számát, valamint az igazoltatás előtt szolgálati igazolványát (egyenruhás rendőr esetében azonosító jelvényét) felmutatni. A rendőr önmaga igazolásától csak abban az esetben térhet el, ha az, az igazoltatás eredményességét veszélyeztetné. Az igazoltatás során a rendőr elkérheti az igazoltatott személy személyazonosító igazolványát, lakcímkártyáját, vagy egyéb olyan okmányait (például útlevél), amellyel hitelt érdemlően igazolni tudja magát. Az okmányról ellenőrző kérdéseket tehet fel: például megkérdezheti az igazoltatott születési adatait, anyja nevét stb. Ennek az a célja, hogy meggyőződjön arról, hogy az igazoltatott nem hamis, vagy hamisított okmánnyal rendelkezik. Minden esetben összeveti az okmányban szereplő személyes adatokat a körözési- és a schengeni információs rendszer adataival, hogy megállapítsa, hogy az igazoltatott személyt nem körözik-e. Amennyiben a rendőr indokoltnak látja – például további intézkedésekre lehet szükség – ún. igazoltató lapon rögzíti az igazoltatott személyes adatait.
2013. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sni ***** válasza:
100%
de mivel ezek közlésére időkorlát nincs, ezt 5mp-ben is el tudja mondani, és csak egyszer köteles! :) ha meg tudtad jegyezni ügyes vagy, ha nem, hát nem! Azért szétröhögném magam, ha pl. Késelésnél 2 percig bemutatkozna, stb, de hát legyen a szabályt követelő polgár kedve szerint! Bár ha ennyire részletesen kérnéd ezt a rendőrtől, nem értem, miért lenne sértő, ha egy apró szabálysértés miatt odarak egy 10-es csekket, persze miután bemutatkozott! A szabály az szabály, de oda vissza!
2013. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ja.
2022. nov. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!