Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy mostantól tilos a dohányzás a busz-villamos-hév stb megállókban is? ha betartják és végülis egy 50e Ft-os bünti ellenében csak befogják.

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én dohányosként mondom, hogy jó ötlet volt. Igazából csak 2 méterről van szó, kivéve a kiépített megállókat, mint a 4-es 6-os vonalán, mert ott az egész megállóban tilos.


Csak annyit várnék még el, hogy a hamutartós szemeteseket is tegyék odébb, hogy ne kelljen a kezemben szorongatni a dekket. Nem szoktam sosem elpöckölni.

2010. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van értelme, ha betartatják. Pécsett már érvénybe lépett ez egy éve, kb egy hónapig tartott a "hatása" Ha valaki dohányzott, azt figyelmeztették, de hogy tényleges büntetés volt-e, arról nem tudok. Aztán azóta is minden maradt a régiben.
2010. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék neki, sajnos van az egyik szememen egy sérülés (szerencsére nem látszik, de) emiatt például a dohányfüsttől bekönnyezik a szemem, ha a közelemben van pár méteren belül, és sokszor nem tudok hol megállni normális távolságban.
2010. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon örülök neki, mert allergiás vagyok a cigifüstre, és mindig nagyon köhögök és fulladozom, ha a közelemben valaki dohányzik. De csak akkor van értelme, ha betartják. Sajnos a magyar dohányzási kultúrát ismerve nem fogják. Tisztelet a kivételnek, de én nagy többségben mindig b*nkó dohányossal találkozom, akik ott is lelkiismeret furdalás nélkül dohányoznak, ahol tilos lenne.
2010. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

szerintem ez egy pofon a sz@rnak. mint az összes többi ilyen is.


ameddig az emberekre volt bízva, hogy hol/mikor dohányoznak, addig lehetett számítani a belátásra, jóindulatra, körültekintésre. amióta szabályozzák, hogy itt, ott, meg amott tilos azóta a dolog úgy működik, hogy itt szabad, mindenki fogja be a pofáját.

ez a 2 méteres sáv, amit előírnak, azt is csak akkor, ha nem egyértelmű a megálló vége, azaz, ha másfél méteres az aszfaltcsík, akkor a füvön már lehet, mit segít azon, aki (ahogy fentebb is írták) allergiás? ha kiáll az út szélére, akkor max. 1,5 méter a távolsága a dohányostól.


segíteni nem segít, csak az indulatokat növeli, meg pár szerencsétlent meg lehet majd bírságolni. éljen! igazi magyar megoldás...

2010. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 BlackSword ***** válasza:
34%

Először is kibeb@szottul képmutatásnak tartom ezt az egészet... Mert az államnak szép kis haszna van a dohányosokból... Ugye ÁFA...


Másodszor... Tényleg semmi érelme nincsen a tiltásnak, mivel senki sem fogja betartani... Az lesz a dohányosok véleménye, hogy "Ki nemsz@rja le?"


Annyi értelme van, mint a dohányfüstmentes vonatnak... Semmi, mert aki rá akar gyújtani, az rá fog... És ezen még az esetleges bírság sem fog változtatni... Ráadásul emberből vagyunk, és ha valaki követel, annak általában ellenállás lesz a vége... Ha kérnek, akkor meg teljesül...


Most voltam kit Bécsben két hete, az állomáson vannak kirakva ilyen dohányzó zónák... az ember megáll a kuka és a tábla mellett, elszív egy cigit, és továbbmegy... Ezt nálunk miért nem lehet megcsinálni? Én dohányosként tuti betartanám...


Kicsit átestünk már a ló tulsó oldalára... De jócskán...

2010. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a kérdés csak azért lett feltéve, hogy megint lehessen fikázni a Fideszt.
2010. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hál'istennek. Békáson például mindig majd' megfulladok, ha várni kell a HÉV-re. Hozzáteszem, a zárt állomásokon eddig is tilos volt, aztán senki nem tartatta be, a Margit hídnál a föld alatt eddig is meg lehetett fulladni. Szóval meglátjuk majd, mennyit ér.
2010. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem befoglyák majd tartatni ha nagyon kell a pénz. Lesznek majd dohányelenőrök álruhás rendőrökel karöltve sétálgatnak majd és majd minden dohányos kezébe nyomnak majd egy 50e ft-os csekket
2010. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én korábban is kértem már meg embereket, hogy ha esik az eső, akkor ne a kis várófülkében gyújtson rá, ezzel 7 másik nemdohányzónak okozva kellemetlenséget. A válasz erre az volt, hogy "miért, nem tiltja a törvény". Most már legalább tudok erre hivatkozni.

Mindig is lesznek olyanok, akik bunkók, és nem tartják meg a törvényt, de én optimista vagyok, és remélem, hogy a többség nem ilyen, nem fognak ott rágyújtani.

Ha nem hiszel abban, hogy lehetnek javítani az embereken, az országon, akkor soha nem fog semmi se változni.

2010. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!