Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » E-mail, logmein website...

E-mail, logmein website feltörés. érdemes e feljelentenem?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék mit kellene tennem az alábbi ügyben:

Még 2011 novemberében az egyik éjszaka feltörték a gmail fiókom, logmein fiókom és a weboldalam fiókját.

harmadnapra szerencsére sikerült visszaszereznem mind a 3 hozzáférést.

A logmein fiók hozzáadott gépeinek nagy részét törölték, a weboldalamba beletöröltek, de volt mentés, így vissza tudtam állítani.

A gmail fiókomba nem történt semmi, nem töröltek, nem küldtek.

az elkövetőnek az e-mail címét tudom, mert a logmein-t a saját címére írta ami egy hotmailes fiók. Ennek ellenére vissza tudtam szerezni.

Ha az e-mail cím megvan, akkor ip cím is lehet lesz, nem?


Érdemes feljelentenem a rendőrségen? vagy hagyjam annyiban? A rendőrség vissza tudja valahogy keresni az elkövetőt és ha igen mi történhet?

Előre is köszönöm a választ.


2012. febr. 1. 15:45
 1/6 Antimod ***** válasza:

"Ha az e-mail cím megvan, akkor ip cím is lehet lesz, nem?"


A Hotmail ki tudja adni azokat az IP-címeket, ahonnan a fiókot az adott időben használták. De az elkövető valószínűleg profi, bebújt egy proxy mögé, esetleg más wifijét használta, és lekövethetetlen. Sajnos nem sok jót hallottam az ilyen határokon átívelő, informatikai eszközökkel elkövetett, kisebb súlyú bűncselekményekre vonatkozó nyomozásokról.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esélytelen. Ezt képtelenség egyértelműen kideríteni ki az elkövető.
2012. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan törte fel, aki ért hozzá és kedvtelésből tette, akkor úgyis proxyt használt, én meg a magyar rendőrségtől nem várnám el, hogy a vanuatui proxy (most csak írtam egy egzotikus országot) mögötti embert keressen...
2012. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel hogy nem proxy mögül dolgozott és talán az országban van az illető. Ezesetben?
2012. febr. 1. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezesetben sem fog vele foglalkozni a kutya sem. De láttál már olyan idiótát aki proxy nélkül tör fel valamit?
2012. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen kár ért ember?Talán ellopták a betűidet?

Vannak sokkal komolyabb problémáik is a rendőrségnek,minek

basztatni őket!

2012. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!