Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Verekedésbe keveredtem,...

Verekedésbe keveredtem, feljelentettek, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Először is szögezzük le, lány vagyok. Egy ismerősöm (férfi) nekitámadt egy illetőnek miután az beszólt neki. Konkrétabban bement más udvarába, ahol az illető több rokona is jelen volt. Én egyből mentem utána, hogy megállítsam őket. De egymásnak ugrottak. Az egyik nő, amint betettem a kapun a lábam, elkezdett rám kiabálni és rám támadt. A hajamat akarta tépni, rugdosta a lábam, karmolt. Én többnyire csak lefékeztem, tehát lefogtam a kezét, lelöktem a földre. De aztán természetesen egy másik férfi is az ismerősöm ellen fordult, és a két személy ledöntötte a lábáról, ekkor már csupa vér volt a mellkasa. Láttam, hogy az orra vérzik, de nem tudtam miért annyira véres a teste, azt hittem megszúrták, nagyon megijedtem. Hiába lökdöstem le a földre a nőt, mindig felpattant és egyfolytában támadott. Ekkor már úgy voltam vele, hogy elegem van belőle. Elkaptam a haját, belerúgtam a hasába és megint a földre löktem. Egy másik nő (idősebb) ekkor szintén elindult felém, úgy éreztem fenyegetést jelent rám, és ellöktem. Láttam, hogy esett el, leseggelt a földre, karjai és lábai a levegőben voltak. Aztán jött valaki, és leállította őket. Most felvagyok jelentve én is, ismerősöm is. Ismerősöm csak garázdaság miatt, akikkel verekedett azóta visszavonták a feljelentésüket, gondolom mivel tudatában voltak annak, hogy sokkal többet kapott ő, mint ők ketten. Én két 8 napon túl gyógyuló sérülés miatt! Akit csak eltaszítottam előállt azzal, hogy eltört a karja. Na most, mivel tisztában vagyok vele, hogy esett el, teljességgel kizártnak tartom, hogy az ő karja bármilyen módon is megsérült volna. Azzal is tisztában vagyok, hogy az egyik rokon az orvos mellett asszisztens és számos orvos ismerőse van. Nem tudok mire gondolni csak arra, hogy valahogy hamisítottak egy leletet. Amikor kijött egy rendőr az eset után, érdekes módon nem számolt be ilyesmiről nekünk, hogy bármelyikük panaszkodott volna arra, hogy problémája lenne. Pedig egy törés nagyon fájdalmas dolog. Másik az hogy....a verekedés és aközött, hogy ő megjelent az orvosnál 6 óra telt el. Valaki egy töréssel vár 6 órát?? (gondolom ennyi idő kellett, hogy kigondolják, hogy lehetne keresztbe tenni) Ezenkívül mivel a közelben lakik, gyakran látom, a karja nem volt begipszelve csak ilyen kék valami volt rajta, ami megtartja a karját. De az is lekerült róla 9 nap után! Aztán már nem hordta. Egy törés ennyi idő alatt meggyógyul?? A másik nőnek is 8 napon túl gyógyuló sérülése abszolút nem lehetett. Megtéptem, belerúgtam, lelöktem többször a földre. Elhiszem, hogy kék folt volt rajta nem is egy....de az nem 8 napon túl gyógyul. Nekem is tele volt a lábam kék-lila foltokkal, ahogy megrugdosott, valamint a karom is a csikarásaival. De én nem mentem ilyen hülyeséggel orvoshoz. Pláne nem számítottam rá, hogy feljelentenek, mivel ők támadtak rám. Én csak védekeztem. Őszintén szólva nem érzem magam hibásnak, az ismerősömet viszont igen. Milyen dolog, hogy csak úgy bemegy más udvarába, még ha be is szóltak neki, nem megoldás, hogy letámadja.....Viszont ezt látván én úgy reagáltam, hogy mentem utána, nehogy baj legyen. Nem számítottam rá, hogy ezzel én is bajba kerülök. Most félek, hogy mi lesz ebből, mert én még tanúkat se tudok állítani, az én szavam lesz 10 ellen, mivel a "rokonok" közül kb. annyian voltak jelen. Most ők azt állítják, hogy én is azzal mentem be, hogy rájuk támadjak, és megtámadtam mindenkit!! Nagyon nem akarom, hogy megbüntessenek, és szerepeljen majd az erkölcsimben.

Sajnálom, hogy hosszúra sikerült, de leakartam írni mi történt. Hátha tud valaki hozzáértő személy tanácsot adni, vagy megmondani, hogy ilyen helyzetben mire számíthat az ember. Válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 5. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Új látleletet kell kéretni, és kész. Egy törés nem múlik el 1-2 nap alatt. Ha kamu az eredeti látlelet, akkor az orvost még fel is kell jelenteni az orvosi kamaránál.
2012. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

Első körben egy kihallgatásra mindenképpen számíthatsz, ott elmondhatsz mindent úgy, ahogy te láttad, tapasztaltad. Természetesen az "ellenfelet" és az intézkedő rendőrt is kihallgatják, ők is elmondják majd a mondókájukat.

A törés egy röntgennel még évek múlva is ellenőrizhető, hiszen nyoma marad, úgyhogy ha nem tört el az illetőnek semmije, ezzel nem fognak piszkálni.


Miért gondoljátok egyébként, hogy a nézeteltérések elintézése a tömegverekedés? Elvileg még birtokháborításért is kaphattok mindketten, hiszen más udvarába mentetek be engedély nélkül. Ráadásul verekedni.

2012. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig még csak egyszer voltam a rendőrségen, de igazából nem is nagyon kérdezősködött a rendőr, hogy volt, mi történt. Nem tettem még vallomást. Mivel azt mondta, zavaros az egész ügy, nem stimmelnek a vallomások az ő részükről. Gondolom először az ő vallomásukkal kell zöld ágra vergődni, amíg nem egyeznek nem is foglalkoznak velem....vagy nem tudom, mivel már 6 hónapja történt a dolog! Akkor azt mondta, hogy majd orvos szakértő felülvizsgálja a dolgot. Aztán azt mondta mégse kell, mivel a városi kórházban lett kiállítva így felesleges. Mondom remek.
2012. febr. 5. 11:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Pechemre a nő karja 2 évvel ezelőtt el volt törve, ráadásul mindkettő egyszerre törte el egy eséstől. (megjegyzem amiatt, mert erősen alkohol hatása alatt állt) Szóval gondolom erre próbálnak rájátszani, mivel már el volt törve a karja, így később is kifogja neki mutatni a törést. És én meg cseszhetem....
2012. febr. 5. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy poénból nem fogna törésre látleletet kiadni mert ez ellenőrizhető egyetlen röntgennel Biztos lehetsz benne, hogy a törés valós.
2012. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bánomisén ***** válasza:
Mondd ezt is el, legfeljebb, ha új orvosszakértői véleményt kérnek, felteszik azt a kérdést is a szakértőnek, hogy a törés mikori. Elvileg különbséget tud tenni egy orvosszakértő egy több éve és egy pár hónapja történt törés között.
2012. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha bemész másnak az udvarába ott kuss van neked. Úgy elverhetnek hogy beszarsz és ráadásul ráfogják hogy csak a birtokháborítók ellen léptek föl.Ennyi. Ha ez mindez az utcán történik akkor más a szitu,de így nálatok a bukta,náluk az önvédelem.
2012. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd ellen biztosan birtokháborítás miatt vádat emelnek, a feljelentést hiába vonják vissza, a te szándékod elvileg a veszély elhárítására irányult, ez kizárhatja a büntethetőséget, szóval 99%, hogy ellened nem fognak vádat emelni, legrosszabb esetben az ügyész a te vádemelésedet elhalasztja és pártfogóhoz küld, de ez a legrosszabb, amire számíthatsz, ami a te esetedben jó. A többiek nem követtek el bűncselekményt, bár nem láttam konkrétan az ügyet, így nehéz megítélni, ugyanis az is lehet, hogy nem tartották be az arányosság elvét, ami a védelemhez fűződő jogra vonatkozik, akkor viszont büntethetők, de ők sem szabadságvesztéssel.
2012. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!