Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen a börtönőrök élete?...

Milyen a börtönőrök élete? Szeretik a munkájukat? Pozitív és negatív részei is érdekelnek. Lehetőleg csak BV-ben dolgozók vagy hozzátartozóik válaszoljanak.

Figyelt kérdés
Megkezdtem a felvételi eljárást és nincs ismerősöm aki itt dolgozna. Halottam több dolgot, jót és rosszat is (több rosszat) de általában ezek csak olyan embereknek az előítéleteik, akiknek igazából fogalmuk sincs az egészről. Én felnézek azokra akik itt dolgoznak, hiszen a társadalom legaljával foglalkoznak. Privátban is várok üzeneteket.
2012. febr. 12. 14:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még azt szeretném tudni, hogy a kollégák között milyen viszony van? Ők is folyton felnyomják egymást mint a rendőrök, vagy esetleg nagyobb az összetartás?
2012. febr. 17. 09:48
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a férjem kezdett dolgozni, ott igen, nagy volt az összetartás és kiálltak egymásért, de ahol most van, egy-két jófej kollégán kívül nincs összetartás, de azért nem nyomják fel egymást.
2012. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de ez egy nagyon belső, zárt világ. Hiába irod ki mindig ezt a kérdést, nem fogsz választ kapni, mert egyszerűen erről nem beszélünk- titoktartás.
2012. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

még annyit , hogyha felvesznek mész és megtapasztalod, vagy megszoksz, vagy megszöksz!!!

Nem lehet megmondani, hogy te ezt fogod e birni, mint ahogy azt se hogy az adott intézményben mivel szembesülsz majd.

Még talán egy kiegészítő megjegyzés: Ha úgy gondolod a börtönőrök a társadalom legaljával foglalkoznak, akkor én nem ajánlom neked ezt a hivatást, mert hamar be fogsz kattani, ha úgy állsz hozzá, hogy ez a "legalja". Nagy fokú kommunikációs készség, empátia és alázat kell ahhoz, hogy jó szakember légy és el tud magad fogadtatni ezen a területen az EMBEREKKEL, akikkel majd dolgozol.

2012. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy nagy empatikus képességre lenne szükség, jelen véleményem szerint inkább úgy kell tekinteni rájuk mint a munka részeire, nem pedig mint emberekre. Ezzel nem leakarom nézni őket, sem pedig kevesebbe venni, de ha nem így tekintesz rájuk túl sok érzelem fog kötődni a munkához, ami hosszú távon nem kifizetődő. De nagy igazság volt abban, hogy ezt csak majd ott bent lehet megtapasztalni.
2012. febr. 26. 22:03
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálunk voltak exbörtönőr biztonsági őrök, tönkrement idegekkel. Ha én végezném azt a munkát, abszolút hideg fejjel tenném, puszta munkának tekintve. És csak akkor végezném, ha nagyon muszáj lenne.
2012. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Az az egy, akit én ismerek, egy nagyon jóságos ember volt - és sajnos nem bírta, alkoholista lett 20 év után.

Vigyázz magadra, a többit szerintem meg kell tapasztalni, és majd látod.

2012. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
63%
Az elején még lelkes,nagy a vágyakozás az uj dolgok miatt,vajon milyen is bennt.Aztán eltelik tíz év,lelkileg tönkremész,rászoksz a cigire,előjön az alkohol,az idegeid felmondják a szolgálatot,majd jön az a része romba dől a családod.Mindezt kb 145-ezer forintért.Lehet többet is keresni pl 190-et,utánna megsokszorozódnak a gondok ám.Ha nem hullámzol az árral ,nem vagy simulékony,alázatos,netán emberi méltóságodból is lejjebb adsz,soha de soha nem lesz belőled senki.Nyugdíj 0- ruhapénz 0,kafetéria lassan elvész ez is,és ha csak egyet hibázol,a Jóisten kegyelmezzen az őrnek ha az elitéltnek valami baja lesz,pl felakassza magát,befalcol,megszökik mehet a toldalra.Komoly hivatás és felelősségteljes,.Egyet borítékolhattok,innét senki nem megy élve nyugdíjba....
2016. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
nekem most kezdett udvarolni egy börtön őr ,de kicsit félek pont az ilyen fenyegetések miatt. féltem a családom,de szeretném ha vele is lehetnék.nem tudom mit tegyek!
2016. aug. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!