Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ti hogy vagytok a rendőrők...

Ti hogy vagytok a rendőrők munkavégzésével? Én szerintem megfelelően végzik a munkájukat mármint A 16. kerületiek mert külön külön minden kapitányságra más szabályok vannak kirendeltetve.

Figyelt kérdés
Ma voltunk bent látogatáson a jókai utca rendőrkapitányságnál és elég jól eldumáltunk a rendőrurakkal sőt elég kedvesek és szimpatikusak voltak.Már értem mért olyan kis százaléku a bűnözés a 16.kerületben

2012. márc. 7. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

A bűnözés mértéke nem a szimpátián és a kedvességen múlik. Gyere le délre egy kisvárosba, és posztolunk 12 órát. Azt fogod látni, hogy csak kisebbséggel kell intézkedni, amúgy pedig 1-2 kivétellel mindenkivel jó a viszony. Persze azzal nem leszel kedves, akit már tizedszer viszed be ittas vezetésért, vagy lopásért.

Én rendőrként azt veszem észre, hogy mindenki kulturáltan beszél velünk, akikkel mi is azok vagyunk. Szóval ez a rendőrellenes sablonszöveg csak az interneten, inkognitóban menő.

A másik dolog ami még érdekes, hogy látom sokan írják azt, hogy nem érdekli a rendőrt, vagy nincs kedve, illetve leszarja ezt, meg azt.... Szóval a lakosságra is ráfér néha egy kis felvilágosítás, hogy mi hogyan működik a jogrendszer szerint. Mikor, mit szabad, és lehet tenni, illetve nem tenni. Ez gyakran előfordul, hogy meg akarják mondani, hogy mit csináljunk.

2012. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Amit eddig tapasztaltam, azzal nemigen voltam megelégedve. Nekem röhej, hogy az - igencsak elhúzódóan végzett - adminisztratív feladatokat veszik előre olyankor is, amikor még lazán utolérhetnék a tettest. Személyi adatok, jegyzőkönyv-felvétel, mindez a helyszínen, aztán a kapitányságon megint ugyanaz elölről, naná, hogy a tettesnek addigra bottal üthetik a nyomát. Persze megértem, hogy kényelmesebb a sértettel csevegni, mint bűnözőkkel kergetőzni.
2012. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Tetszik vagy sem, a magyar rendorseg vilagszinten az egyik legjobb.

Amelyik rendorseg jobban vegzi a munkajat csak a nagyobb anyagi tamogatasnak koszonheti.

Afrikat,Azsiat, Del-Amerikat, de Eszak-Amerikat se kell szerintem reszletezni, mindennaposak a lovoldozesek, a gyilkossagok stb.

Kelet-Eu se jobb, egyedul Ny-Eu, ahol jobb a kozbiztonsag, de ott nem havi 90 ezret kap egy rendor, hanem milliot.

Szal a korrupcio alapbol kisebb, plusz van penz benzinre.

Ha itt is ennyi penzt szannanak ra mast nem latnal csak jarorozo rendoroket.

Nezz szet a vilagban, a

2012. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

"kényelmesebb a sértettel csevegni, mint bűnözőkkel kergetőzni."

Hülye vagy, csak nem forogsz...


A törvény igen keményen szabályozza, hogy mit lehet, és mit nem. Hogy kinek mihez van joga, és mihez nincs. Hogy kinek milyen személyiségi jogai vannak. Hogy milyen eljárásrend vonatkozik az egyes esetekre.


Hidd el, hogy a rendőrnek baromira nem öröm jelentéseket írni, jegyzőkönyveket felvenni, 86 példányban megírni, két tanút is keríteni (helyenként nehéz két írástudó embert találni), és még a lecseszést is lenyelni, hogy miért nincs már kész mindennel. Ha tehetné, bizony inkább kergetőzne, az sokkal egyszerűbb.


Hiába mondod te valakire, hogy tolvaj, hogy most lopta el a biciklidet, még csak meg se nagyon állíthatja a rendőr, mert ha mégsem igaz, a végén még őt jelentik fel, hogy molesztálja a békés kerékpárosokat.


Valahogy NORMÁLISAN szabályozni kellene már ezeket a dolgokat. Amíg ilyen rendezetlenség van, ne is várj hatékonyabb munkát...

2012. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elsősorban a rendőrök fizetésén múlik, hanem a rendőrség finanszírozásán. Nálunk a rendőrségnek nagyrészt a pénzbüntetésekből kell állnia a saját finanszírozását, így aztán a közlekedési kihágások lefülelésére koncentrálnak a bűnüldözés rovására.
2012. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

"Hiába mondod te valakire, hogy tolvaj, hogy most lopta el a biciklidet, még csak meg se nagyon állíthatja a rendőr, mert ha mégsem igaz, a végén még őt jelentik fel, hogy molesztálja a békés kerékpárosokat"


Túlzásba viszik manapság a személyiségi jogok védelmét. Akinek nincs vaj a füle mögött, és normális, azt nem fogja zavarni, ha megállítja és ellenőrzi a rendőr. Akinek meg van mitől félnie, az eleve kapja be.:)

2012. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem a rendőrökkel van a baj, hanem az infrastruktúrával. Úgy egy éve volt dolgom rendőrségen, órákat kellett bent lennem egy semmiség miatt, mert állandóan tönkrement a rendszer, és nem vidéken voltam, hanem Budapest kellős közepén.
2012. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ott nem is csoda.
2012. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Egy életszerű példa ami bennem ellenérzést váltott ki:

Ha valakit éjjel leütnek, aztán módszeresen ájulásig fejbe rugdosnak majd kirabolnak, attól elvárják hogy értékelhető személyleírást adjon. Ha ez nincs, adott idő elteltével megszüntetik a nyomozást.

DE HA az illető belehal, a rendőrség szemtanúkat keres!!!


Hogy is van ez?

2012. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37.000,- rendőrnek felfelé kerekítve kb. 1%-a az, akikről a média felkapott hírei szólnak...A többség azonban szerencsére normális és megfelelően végzi munkáját. Sajnos mindenhol vannak olyanok, akik nem oda valók.
2012. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!