Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » TB csalás, fizetés, szabályok,...

Fpete1 kérdése:

TB csalás, fizetés, szabályok, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdésem rettentő fontos. Nagyjából 2-éve vagyok itthon, és 7 hónapot voltam külföldön. Mindez idő alatt sehol sem voltam bejelentve úgy hogy fizetett volna bárki is tb-t utánnam. Regisztrált munkanélküli vagyok, és most kicsit megijedtem attól hogy talán elő fognak venni és kiszabnak rám orbitális büntetést mert nem fizettem tb-t. Ha nincs munkám, és hivatalosan is 0ft a bevételem, akkor abból hogyan fizessek havi 4500ft-ot?

Kötelező egyáltalán ebben az esetben?

Kiskönyves beragasztott napok beleszámítanak, mennyire visszamenőleg számlázzák ki a büntetést ha kapok?

Akkor is megbüntetnek ha abszolut nem járok orvoshoz?

Úgy gondoltam h csak akkor megyek majd el orvoshoz, ha be leszek jelentve ismét...

Mit érdemes ilyenkor csinálni?


2012. febr. 27. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
csak egy részére tudok válaszolni, akkor is kell fizetni, ha nem veszed igénybe az orvosi ellátást és akkor is kell fizetni, ha nincs miből. 1 évig, ha valóban rászoruló vagy, akkor az önkormányzat fizeti helyetted, de ezt Neked kell kérvényezned
2012. febr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Az Apeh-hez kell bemenned,és visszamenöleg 2007 április/májusátol van ez asszem.tölem is visszamenöleg kérték.ha te nem tudod fizetni akkor esetleg házastárs vagy önkormányzattól tudsz segitseget kérned.én még mindig tartotom ugy 80 ezerrel,de nem járnaka nyakamra miatta.lesz idöd befizetni.büntetést nem kapsz,de ki kell fizetned a hónapok utan a pénzt.
2012. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Remélem jól agyonb@sznak érte.
2012. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A Tb (egészségügyi szolgáltatási járulék) fizetése nem választható, ha kötelező azoknak akik nem biztosítottak és egyéb jogon sem jogosultak az eü. ellátásokra.

A kiskönyves napok nem járnak biztosítotti jogviszonnyal, amikor azzal dolgoztál, akkor sem volt rendezve a jogosultságod.

Az is lényegtelen, hogy jársz-e orvoshoz.

A járulék fizetési kötelezettséget 5 évre visszamenőleg behajthatják rajtad.

Plusz felszámolják a késedelmi kamatokat (az aktuális jegybanki alapkamat kétszeresének napi összege; minden évben ősszel terhelik meg az előző évi késedelmi kamatokkal az adófolyószámlád)

Ha nem jelentkeztél be az eü. szolgáltatási járulék (TB) fizetésre, akkor a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt megbüntethetnek (eddig nem nagyon büntették ezért az embereket, de most egyre jobban rászállnak az ilyenekre is)

Azt, hogy bejelentkezel-e és ha igen mikortól, vagy rizikózol továbbra is (hátha nem veszik észre hogy nincs rendezve a jogviszonyod), neked kell eldöntened.

Az önkormányzattól kérheted, hogy rendezze a jogviszonyod rászorultsági alapon, de az csak a kérelem napjától lehetséges, visszamenőleg nem. A kérelmed alapján 1 évre állapítja meg a jegyző a jogosultságod. Az 1 év letelte után újból kérelmezheted.

Ha kérelmezed a helyi önkormányzatnál az aktív korúak ellátását (most foglalkoztatást helyettesítő támogatást kaphatsz, amit ezelőtt BPJnek, előtte RÁTnak hívtak), akkor a TBd is rendezve lesz, ha megkapod az FHT-t.

Ha úgy döntesz, hogy bejelentkezel visszamenőlegesen, kérheted, hogy a felgyülemlett tartozásod engedjék el, mérsékeljék, vagy adjanak rá részletfizetési lehetőséget.

2012. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, és nagyon köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés. Egyik ismerősömnek kijött a büntetés. Igazából ez ösztönzött arra hogy utánajárjak a dolognak. Olyankor mi a teendő arra hogy minél kevesebbet és jobb konstrukcióval kelljen fizetni? Ugyanis a hölgy GYES-en van lassan egy éve, és abból nem tudja ő sem fizetni.
2012. febr. 28. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérje a NAVtól a büntetés elengedését, mérséklését, részletfizetési lehetőséget.

A honlapjukon fenn van a nyomtatvány, amit ki kell tölteni.

Abban van olyan rész, ahol leírhatja, hogy mivel indokolja a kérését (gyesen van, alacsony a jövedelme, nem tudta, hogy fizetni kell, stb, stb)

Idén talán 3ezer forint az illeték amit meg kell fizetni a kérelem benyújtásakor, de ezt is megtalálod a honlapjukon.

2012. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben szuperek vagytok köszönöm! Hála mindenkinek, még az off hsz-ekért is :D
2012. febr. 29. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!