Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök! Munkátok során mit...

Rendőrök! Munkátok során mit vesztek előre? A közúti bírságolást vagy a közveszélyes bűnözők elfogását?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 08:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nyilván a személyes szabadságot korlátozó intézkedést, pl. elfogást. Ha a statisztikát nézzük, akkor is ez ér többet, az elfogás, előállítás. (Közrendvédelmi osztályoknak) Nincs olyan rendőr egyébként, aki ha éppen bírságol is, nem a bűnöző után ered, ha éppen akkor történik valami. Sokan azt hiszik, hogy ha megnevezik az általuk vélt bűnözőt, mert mondjuk tudomással bírnak arról, hogy ugyanolyan bűncselekményeket követ el, mint amilyet elszenvedtek, akkor már simán a bűnöző nyakába lehet varrni...EZ NEM ÍGY VAN, bizonyítékokkal alá kell támasztani! (Természetesen ez nem a bejelentő feladata), de nem egyszerű feladat, csak az tudja, aki benne van. Valóban van közrendvédelem, aki bírságol és van bűnügy, mely résznek az a feladata, hogy valamennyi bizonyítékot begyűjtsön. Van sok rész, amit nem sorolnék fel pl.: célkörözés, aki kifejezetten veszélyes körözött személyeket keres stb. nem sorolnám fel ki mit csinál. Egy biztos, általánosítani nem lehet és mindenki azt csinálja, ami a feladata.
2012. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Minden szabálysértés vagy bűncselekmény esetén intézkedni kell.

Ha kiállsz igazoltatni, akkor a bűnözőt is el tudod csípni, az ittast is, körözést megnézed, és a szabályszegőket is ki tudod szűrni.

2012. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Negatív élmények :

Szemtanúként hallgattak ki egy verekedéses ügyben.

(mamit megtámadták , mi láttuk , segítettünk is , ért. a rend. és tanúként kihallgattak.)

Ezt követően még 3 x idéztek be , ugyan azt el kellett mondanom , miközben az egyik rendőr szotyizás közben támasztotta a szekrényt a másik meg az arcomba fújta a cigi füstöt.

Na itt telt be a pohár.

Nem csak hogy lassan már úgy kezeltek , mintha Én lennék az elkövető , de az a köret ami ezzel járt , ......

VÉRLÁZÍTÓ

Hangot is adtam neki és eljöttem.


Következő: Kereskedő vagyok.

Tavaly húsvétkor történt ez az eset.

Bejött egy babakocsival a csaj" vásárolni "

Addig tette vette magát , amíg sikerült 9 terméket a babakocsiba rejtenie.

Mit ad Isten , a kasszánál a 2 éves gyermeke lebuktatta !

Kihívtuk a rendőrséget, visszanézték a kamera felvételt, (+ a szokásos)és kértek 1 másolatot.

Én az egyik alkalmazottamat elküldtem a Sat., hogy minél hamarabb legyünk túl ezen , hozta is a srác a 8000 ft-os pendraj-vot ,(az volt akkor a legolcsóbb) kiírtuk az aktuális eseményt és kérdésünkre , hogy mikor lesz ebből valami : Max 3 hónap......

És mikor kapom vissza az usb ??? max 2 héten belül...


Gondolom tudjátok mi lett a vége ,

A NAGY SEMMI

Nem hogy nem értesítettek ki , a lopás miatt, de még a 8000 ft. pendrajvot is lenyúlták a rendőrök !!! Ez is lopásnak számít !!!!


És még 10000 ilyen negatív személyes tapasztalatom van ...................


Úgy hogy Én már régen nem hívtam a rendőrséget segítségül mint ahogy írtad , inkább hátat fordítok mindennek amiben akár segíthetnék........EZ 1 JÓ MAGYARHOZ ILLŐ CSELEKEDÉSI FORMA !!!! ????

És hogy miért ,hát Ti alakítottátok így ,mit vártatok????

2012. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
48%

Nem a rendőrség, hanem az a rendőr!

Én a saját nevemben kikérek minden ilyen megnyilvánulást.

Nem akarom fényezni magam, de mindenkitől elvárom a segítőkészséget, mert én is megadom neki, a törvények szerint. Nem tehetek a törvényalkotásról, és egy-két kolléga magatartásáért sem felelhetek.

Pont úgy, mint ahogyan van rossz és jó kereskedő is. Az egyik szart árul, számla nélkül, a másik meg korrekt...

2012. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 DannyZuko ***** válasza:
37%
ezt mond annak is akinek a kutyáink visszahozzák az erdőben eltünt lányát, vagy megmentjük a szerettét egy parkban a megerőszakolástól és tesszük ezt havi 90-100ért éjszakákkal mindennel együtt. te ezt látod a rendőri munkából. én meg azt, hogy amég te otthon alszol, éngen az éces pofánköp és rohanok a tetü után, aki meg is akar késelni amikor utonérem! Miközben a tesco takarítónője jobban keres... Az ilyen emberektől nem is várja el senki, hogy szeresség a rendőrséget. akár utálod, akár nem... mi ott leszünk, ha bajban vagy és hívsz minket. nem fog érdekelni, hogy utálsz e vagy sem! ezt soha ne feledd.
2012. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
100%
Nos az Én meglátásom szerint ma Magyarországon a rendőrök alulfizetettek, és túlhajszoltak!! Ez tény de még nem is zúgolódhatnak mert, egy általános rendőrtüntetés során a bűnözők aratnának, és közben az összes rendőr meg tüntetne az utcán!Dolgoztam együtt rendőrökkel közigazgatási eseteknél melyet a jogszabály megkövetelt, és ugyanolyan EMBEREK mint mi! Az eredeti kérdésedre felhívnám a TV Hiradóban bemutatott esetet amelyben a Közlekedés rendészetiek egy rutin közúti ellenőrzés során, kőrözött szökésben lévő bűnözöt kapcsoltak le. Miután elvitték a manust az illetékes Bűnűldözésiek ugyanoljan komolyan folytatták munkájukat mint előtte, büntetgették a záróvonalon össze vissza 180km -el száguldozó elmebajosokat!Lehet nekik is rossz napjuk, és persze mindég akkor igazoltatnak engem!!hihi De eddig egyszer sem találtak hiányosságot!!!!Ez azon az emberen múlik aki járműbe ül és kimegy a közútra és közlekedik, milyen a tudása felkészültsége és a közlekedési morálja! Hidd el aki normálisan betarva a szabályokat azokat nem bántják!! Aki me hülye idióta száguldozós vakitós bunkó az meg megérdemli amit kap!!!
2012. márc. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 DannyZuko ***** válasza:
60%
Nálad a pont. Egész más a dolgo, ha odamész valakihez és úgy fogad, hogy jó napot kívánoki biztosúr, mint ha úgy kezdi, hogy igyekezzen mert sietek... a másik kedvencem amikor azt mondják, hogy az mi pénzünkből kapják a fizetésüket... arra mindig azt szoktam mondani, hogy az ön pénzéből a kollegám kapja. ezért nem is ő fogja megbüntetni. :)
2012. márc. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
53%

"a másik kedvencem amikor azt mondják, hogy az mi pénzünkből kapják a fizetésüket"

Nekem eddig ezt négyszer mondták. Mindegyik esetben feljelentés volt az intézkedés. Kérdezem tőlük, hogy akar-e nyilatkozni az életkörülményeiről a feljelentésben, mert akkor enyhébb büntetést szabhatnak ki. A válasz mind a négy esetben igen volt, és 2-2 lett az arány.

2 rokkant nyugdíjas, és 2 munkanélküli. Ekkor mélyen a szemébe néztem, számon kis mosollyal, és megkérdeztem, hogy akkor ki tart el kit? Mert, hogy az én családomban mindenki adózik, és kifizetek mindent, amit a törvény előír...

2012. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

DannyZuko-nak


Általánosítok , már csak azért is , mert nem volt még korrekt rendőrrel dolgom.(És biza már elmúltam 33)

Úgy veszem észre , hogy nem csak Én , hanem kishazánk 70 % van hasonló véleménnyel rólatok.

Ezt el kell mindaddig fogadnotok , amíg igenis

TI NEM TESZTEK ELLENE.


Közhely , hogy a fizetéseddel példálózol, mert ez nem csak a Te szoc. problémád , hanem sajnos majdnem mindenkié .

A fizetésed "potom összege" nem ment fel az alól amiért felesküdtél -tetek, mint ahogy az ápolót sem , a betegek ellátása alól .

És hidd el ,Ők még kevesebbet kapnak mint Ti.(alulfizettek , túlhajszoltak)

És ki nem ??


Viszont a válaszaidból is látom "kivel van dolgom", elhiszem , hogy vannak kivételek,( csak jól titkoljátok ) (Én sem tartozom azon kereskedők közé, aki gagyit , számla nélkül árusít),

Mindent betartok ,Én hülye ahogy a törvény előírja , (na meg persze a lelkiismeretem ,) ÉS EZÉRT IS VAN MINDENBŐL ELEGEM !

Én betartom a játékszabályokat, de látom nap mint nap , ahogy mások kihasználják a kiskapukat, ahogy gátlástalanúl "meglopják"az embereket-akár egymást (ki így -ki úgy

és SOHA NINCS KÖVETKEZMÉNYE

KORRUPTOK AZ EMBEREK ÉS NINCSENEK HATÁROK ,........ NEM TESZ ELLENE SENKI SEMMIT

Tudom ez nem is a Ti hatáskörötök , de .....vannak olyan esetek , amikor látom az esetet, előttem megy a rendőrautó , gondolom , Na most ,........ És semmi , fékezés nélkül odébb gurul mintha mise történt volna.

Intézkedés.....biztos az is van , ... de , most 1 sem tudok felhozni , szemet hunyást , ami miatt már nekem is kinyílik a bicska a zsebemben annál többet.


Persze , ha Én tennék olyat , ami következményekkel járna bukás esetén ......(alap: nem adok blokkot, minden 20-dik vevőnek , biztos még aznap megbuknék)Pedig hidd el Én is többet vihetnék haza , nem ADÓKÉNT befizetni minden hónapban az államnak.(Értelmetlen , mert ...de ez a szabály, + velejárója , ha még kereskedő szeretnék maradni és ez NEM mindig több ,mint a Ti fizetésetek de valamit kell csinálni .

A forgalom semmit sem jelent , ha kevés az árrés és sok a kiadás !Márpedig csak az a kereskedő marad meg , aki kicsi árréssel dolgozik..... de ezek kifizetése után , ami nálam 2 milla/hó , szinte semmi sem marad.(ezt is csak az tudja aki benne van )


De nem kockáztatok és meg sem kell sajnálni, nem erre megy ki a játék ,

na ,meg tiszta lelkiismerettel fekszem és kelek, most meg sokkal fontosabb , hogy biztonságos hátteret nyújtsak a kamaszodó fiamnak és jó példát tudjak mutatni, hogy EMBER MARADJON

DE MÉG IS , .............................

2012. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 DannyZuko ***** válasza:
15%
Nincs értelme vakoknak szinekről beszélni. A rendőrség meglehetősen nagy márpedig nem korrupt. Vannak sajnos kivételek akik azért rendőrök, mert hatalomittasak és szép fényes a jelvényük. Ilyen is van. Biztosan sok rendőrt ismersz, de hidd el én valószínüleg többet és mélyrehatóbban ismerem a szervezetet és tagjait. Nincs értelme boncolgatni irányodba, hogy már pedig nem rossz ez anyira. Van egy kialakult vélemáényed, mert látsz egy tilosban parkoló autó mellett elhajtani egy csíkos autót, ami nem állt meg hogy megbüntesse. Lehet hogy tojt rá.. és az is lehet, hogy épp megy valahova ami fontosabb. címbejelentést ellenőriz. járörözik és keres valaki, vagy épp figyel egy körzetet mert tud valamit amit te nem. Egy biztos... a nézeteid olyanok amilyenek. van egy dühöd, ám legyen. mindezek ellenére akkor is tartom a régi mondásomat... Utálhatsz te minden rendőrt, ha felhívod őket, akkor ők mégiscsak ki fognak menni és segítenek. Még akkor is ha az ügyeletes tisztnek azt mondod a segélyhívás végén, hogy úgy jöjjenek ki, hogy én utálom a rendőröket... ők akkor is ott lesznek és segítenek. részemről zártam a témát.
2012. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!