Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet valós alapja a feljelent...

Lehet valós alapja a feljelentéssel való fenyegetésnek? érdekelne ez bárkit rendőrség bíróság ügyvéd stb? 10000. - vaterás ügy

Figyelt kérdés
Eladtam egy gyerekbiciklit, a vevő reklamál, hogy nem kell, utaljam vissza a pénzt és visszaküldi, írtam hogy ha küldi utalok így neki nem. na neki van értékelése hogy nem küldi az árut így nem utalok előre. fenyeget hogy feljelent ha nem kapja vissza a pénzét. ekkora összegnél ezt tényleg komolyan veszi valaki? eleve a vádat sem értem a leírásban le volt írva hogy használt mi kopott erre hogy ilyen meg olyan ütött kopott, neki nem kell vissza is adom a pénzét ha visszaküldi a bicajt, máshogy nem, meg a postát nem fizetem ki akárhol rendel neten és visszaküldi mert reklamál ő állja a postát, vki rendőr vagy rendőr ismi aki tud érdemben reagálni?
2012. márc. 25. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Polgári peres ügy. Nem tudom mikor készteted a fényképeket a kerékpárról, de gondolom azokon van dátum vagy esetleg a telefonban. Nos ha feljelent az jó hosszú ideig elhúzódó bírósági ügy, szerintem csak a szája jár mert kinek van kedve erre.

Egyszer mond meg neki h küldi akkor vissza fizeted, ha nem nem és pont.

2012. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát a kép kb 2 nappal előtte készült, igaz nem részletes, de a hibáit leírtam, amúgy ő az ország egyik vége én a másik. amúgy ha visszautalom és nem küldi meg jelenthetem fel én... ennyit nem érne nekem az egész, de hát neki nem tudom miért jó ez...sztem azt hitte új kerékpárt kap
2012. márc. 25. 13:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vaterán megadta az értékelést?


Mert ha igen, sokat nem tud veled kezdeni :)


Hasonló kérdésemre egy válaszoló ezt reagálta, idézem:


"Az Európai Unió országaira vonatkozóan: 2004.01.01.-én életbe lépett új, a magán adás-vétel jogokat szabályozó törvény értelmében: Az összes aukcióra bocsátott termék és/vagy áru adásvétele során az eladót nem terheli semmiféle garancia, felelősség, vagy visszavételi kötelezettség a vevőjével szemben. A vevő ezt a vásárlásával elismeri és tudomásul veszi."


Bevallom, nem néztem utána, mert az én problémám a delikvens eltűnésével megoldódott, de szerintem nézz utána :)


Ha pedig nem akarsz zűrt (és megengedheted magadnak) személyes átvétellel vedd vissza (de ne menj egyedül...) és ha a bicikli rosszabb állapotban van, mint ahogy küldted, hagyd ott.


Vagy: kérj tőle fényképet a jelenlegi állapotról, mivel te az adott hibákkal adtad el, és új hibákért nem vállalhatsz, és nem is vállalsz felelősséget.


Ha pedig adott értékelést, hogy jó a termél, akkor pattoghat, amennyit akar, mert azzal elfogadta a szerződést, és onnantól kezdve nincs olyan, hogy "nem kell".


Visszautalni pedig SEMMIKÉPPEN ne utald. Csak és kizárólag utánvéttel fogadd el, vagy futárral utánvéttel, mert lehet, hogy elutalod a pénzt, és többet nem látod.

2012. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

három lehetőséget adtam vagy utánvéttel feladja vagy előre elküldi ha megjön utalok vagy ha elutalom a felét előre elküldi majd ha megjon elutalom a másikfelét, ha egyik sem jó neki akkor jelentsen fel én elmentettem minden írásos beszélgetést ha ez nem győz meg bárkit hogy én megpróbáltam mindent akkor nem tudom mi, bár a vádat sem tudom elképzelni amivel fel akar jelenteni, mert csalás ugye nem lehet mert mindent tudott az egy dolog hogy meglátta és nem tetszik, ennyi pénzért ne várjon újat. meg hát nem is volt így hirdetve,de meglátjuk mit válaszol

amúgy nem értékelt de én hülye előre igen mármint utalás után hogyminden ok.szóval én nem tehetek semmit.

neki már van értékelése hogy tőle rendeltek és nem küldte utalás után a terméket ezt meg is írtam neki szóval ilyen ajánlásra nem is értem hogy várja el hogy előre küldjem a pénzét.

2012. márc. 25. 15:52
 5/15 anonim ***** válasza:

(Nem bántásképpen, de picit tagold a mondataidat, mert négyszer kellett nekifutni, mire megérettem, mit akarsz...)


Azt nem írtad, hogy visszajelzett-e, vagy sem. Illetve, a másik: mit írtál a termékhez vaterán? Ha a létező hibákkal írtad ki, akkor nem tud vele mit kezdeni.


Szerintem nem kell megrémülni a fenyegetőzéstől, mert neki is nagyon-nagyon sokba fog kerülni, ha bíróság elé viszi az ügyet. Ha te pedig korrekten jártál el (tehát valóban azok a hibák voltak, és erről képed is van) akkor a másik oldal hiába pattog. Garancia nélkül adtad el, ügye?

2012. márc. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

bocs a tagolatlan írásért, nem szoktam így csak siettem:-)

úgy néz ki megoldódik. elutalom vissza a felét ő elküldi a bicajt és utalom utána a másik felét

amúgy igen, garancia nélkül, de nem akarok vitázni, nem értem mi a baja, de visszacsinálom mert emberileg így tartom korrektnek még akkor is ha nincs igaza. az én lelkem nyugodt remélem megnyugszik a bicajt úgyis elviszik majd mert semmi baja, köszi a válaszokat!

2012. márc. 25. 19:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan... A pénz felével lelépni is nyereség neki, ne feledd :S
2012. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem az ő baja, ha nem olvasta el figyelmesen (bár nem tudom, ott hogy sikerült tagolni a szöveget - az elég nagy félreértéseket tud okozni, ha valaki nem tud helyesen írni). Te teljesen korrektül jártál el, ha leírtad a bicikli hibáit meg egyebeket, ha ő ezek után megvette, akkor az ő felelőssége. Garanciát gondolom nem adtál rá, és nyilván ez is le volt írva a termék adatlapján, és mivel a gép írja, ebben még helyesírási hiba se lehet, teljesen egyértelmű, hogy nem adhatja vissza, ha egyszer megkapta. Nem nézte meg figyelmesen, az ő baja.


A rendőrség ilyenekkel nem nagyon foglalkozik egyébként. Fenyegetőzéseket, betöréseket, loplásokat stb. hagynak következmény nélkül (személyes tapasztalat), miért pont ezzel foglalkoznának? Meg igaza van annak, aki azt írta, hogy a kedves vevődnek egy feljelentés elég sokba kerülne. Csak a szája jár, biztosan nem fog lépni.


Rengeteg hülye ember van ilyen aukciós oldalakon, én is világosan leírok mindent a termékemről, aztán kapom a kérdéseket ugyanazokról a dolgokról, amiket leírtam. A kedvencem az volt, mikor fix áron hirdettem valamit (igaz, nem vatera volt, hanem apród.hu), ott díszelgett hatalmas betűmérettel az ára a lap tetején, valami okos tag meg megkérdezte, hogy mennyibe kerül a termék. Nem megy az értő olvasás az embereknek sajnos.

2012. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lora1328 válasza:
hasonlóan jártunk mi is. vettünk egy tabot és darabokra volt törve. de a képen gyönyörű állapotban volt. ás az eladó nem hajlandó vissza adni a pénzt illetve átvenni az árut. ( hát szerintem feljelentjük mert van tovább is) :D
2012. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lora1328 válasza:
és nekünk 25. ezer volt
2012. ápr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!