Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem utalja a munkahely...

Miért nem utalja a munkahely a gyerektartást? Követelhetem a cégtől egy összegben amit eddig nem fizettek ki számomra?

Figyelt kérdés

volt férjem új munkahelyén bejelentette, hogy a béréből vonják le a gyerektartást, jó magam is jeleztem feléjük a számlaszámom, és az igényem, de senki sem szólt, hogy az ex nem vitte be a bírósági papírt. sem neki, sem nekem. utalás hiányában ismét felhívtam őket, akkor jelezték a hiányt.

bár azóta sem utalnak, de többszöri telefonálgatásom után annyit mondtak, hogy hajtsam be a volt férjemen, amibe persze nem egyeztem bele. utána olyan ajánlatot tettek, hogy levonják a 40%ot(2 gyermek után), azon felül pedig 10%ot, amit ők eddig nem vontak le. Én viszont azt szeretném, hogy nekem fizessék ki egyben, és maguknak vonják részletekbe, hisz a gyerekeimet nem büntethetik ezzel. azt mondták, hogy előleget nem adnak, pedig ez nem előleg! és különben is, ha felmondanak neki közben? akkor megint buktunk?


2012. márc. 20. 09:50
 1/8 anonim válasza:
58%
Elmész a bíróságra és elmondod a panaszodat ,ott majd segítenek. Szépen kötelezik majd ,hogy egy összegbe fizesse ki.
2012. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ebbe egyetlen cég sem mehet bele. A bér 50 %-ánál többet nem vonhatnak le senkitől. Nem csak szólni kellett volna a cégnek,mert csak bírósági végzés alapján vonhatnak a bérből bármit is.

Amikor szóltál a cégnek,akkor kellett volna a végzést odaadni nekik. Nem ők hibáztak,hanem ti.

2012. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló.

A cég hibázott, ugyanis nekik úgy kéne utalni, hogy nekem a kisujjamat sem kéne felemelni. Van egy úgynevezett tartozásigazolás, amit pont az ilyen dolgokra találtak ki. de kérdezem én, ha az ex bejelenti kötelességét, miért nem mondták neki, hogy vigye be a papírt, és közben én meg voltam nyugtatva, hogy minden rendben? honnét tudtam volna, hogy mégsem?

2012. márc. 20. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor az első utalás elmaradt,akkor már tudhattad! Miért nem akkor reklamáltál?
2012. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Reklamáltam. és már a határozat is a kezükben van, de azóta sem utalnak.

elvileg a munkáltató a le nem vont gyerektartás összeg erejéig kezesként felel..

2012. márc. 20. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Évekig taró procedúra.Valóban hibás vagy,mert egy percig sem kellett volna várni.Amint nem jött meg az első utalás,azonnal személyesen bevinni a bírósági határozatokat,az ex cégéhez.Ha már nincs a cégnél,elég nehéz lesz bármit is csinálni,illetve lehet,csak az rettenetesen sok idő.A cég majd kivédi magát,hiszen ezért cég,és ezért van a könyvelő,meg minden más.
2012. márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt tettem, de mindhiába, papírral sem kaptam semmit. de már tettem lépéseket, és két nap múlva még nagyobbat fogok lépni, ha ezek után sem tesznek semmit.
2012. márc. 20. 15:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, Nina33-at ki szavazta le! persze, ötletem lenne, mert a két másik válasz viszont 100%ban hasznos...
2012. márc. 20. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!