Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Őrző-védő cég alkalmazottainál...

Őrző-védő cég alkalmazottainál lehet indokolt esetben (vagyis mindentől távol eső terület őrzése során) mesterlövész puska?

Figyelt kérdés
Ha nagy a terület, amit folyamatosan pásztázniuk kellene, vagyis bejárni nehéz és hosszadalmas lenne. Így viszont néhány ember elegendő volna akár négyzetkilóméterek megfigyelésére is.

2012. ápr. 17. 18:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Nem lőhet le senkit egy ezzel a feladattal elátott őr, ha az többszöri figyelmeztetés ellenére át akar mászni (más tulajdonához) a falon?

Ráadásul hányszor hallottunk már olyat, hogy nem is vittek el bentről semmi értékeset (mert nem volt), de a bent lakókat azért megölték, rosszabb esetben előtte az aberrált állatok meg is kínozták őket! És ezek fényében nem haszánálhat fegyvert egy ezzel a feladattal megbízott _őr_?! Indokolt esetnek meg mint írtam bőven elég (mit elég, ennél több már (még egy eseten kívül) nem is kell), ha a célszmély és annak családja távol eső terülten tartózkodik - kiváltképp este.


(Ja, és úgy néz ki engem igazol, hogy egy találomra kiválasztott holnapon ez áll: "igény szerint fel tudunk állítani kutyás és _fegyveres_ őröket is". Mégiscsak jól tudtam, hogy van azért még egy-két ilyen cég. Http://www.ep-rc.hu/hu/menu/orzo_vedo_szolgalat).

2012. ápr. 18. 13:03
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Össze-vissza zagyválsz fogalmakat. Az önvédelem során a megtámadott ÖNmagát védi. A fegyveres őrség nem keverendő vele. De mint írtam, rendős sem lőhet LE senkit.

Ha a bíróság sem hozhat halálos ítéletet, hogyan tehetné meg ezt egy rendőr vagy vagyonőr? Nem arról van szó, hogy a lövésbe nem halhat bele a támadó, de nem lehet a megölése a cél.

2012. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Figyelj itt lehet hogy máshol kéne a hibát keresned :)

Te ennyire félsz a világban?Én rengetegszer jártam erdőt egyedül,a világ legjobb dolga,sőt aludtam is egyedül erdőben.És akkor mi van?Nincsen kint háború,ez nem az I am legend c. film :)

Nem értjük a gondolatmenetedet,nem érted?Van egy több hektáros terület,mező.Üres.Magánterület.Ott egy őr(ekkora területet nem szoktak őriztetni,hacsak nem egy Nasa kutatólabor van rajta)arra sétál egy vándor.Akkor most lője le b+ ?Miért?Milyen alapon?

Tudod hogy néz ki a valóságban,ha lenne ott őr?Intenek egymásnak hogy adjon isten és mennek tovább.

Te mitől félsz ennyire?Meg miért félsz egyedül?És azt hiszed a fegyvered megvédene ha lenne?

Értsd meg ez nem így megy hogy ha vaaki sétál egy mezőn ami nem az ővé,azt le kell lőni.

2012. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Lehet már én vesztettem el a fonalat. Ha nem védheti magát más (fegyverrel) csak ÖNmaga, akkor meg minek az általad írt fegyveres őrség? Ez nekem ellentmondás. Nonszenszé válik a fegyveres őriztetés (mind objektum (adott erület), mind célszemély), ha nem használhatnak fegyvert.
2012. ápr. 18. 13:28
 15/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem figyeled meg alaposan, amit írok.


"Nincsen kint háború, ez nem az I am legend c. film". Senki nem beszélt háborúról/harcokról, de erről igen: "hányszor hallottunk már olyat, hogy nem is vittek el bentről semmi értékeset (mert nem volt), de a bent lakókat azért megölték, rosszabb esetben előtte az aberrált állatok meg is kínozták őket!". Nem hiszem el, hogy te még soha nem hallottál ilyen és ehhez hasonló esetről, hogy van a kis házikó (még csak nem is a világ végén), és a bent lakókhoz betörtek, és elvittek mindent, őket megölték. Ezt egyszerűen nem tudom elhinni, hogy nem olvastál ilyenről.


Az erdőben önmagában valóban nincs semmi gond, én is járom őket, de ellentétben veled, én nem mernék kint aludni, ha már falu (és nem világ) széli házakban is ilyen aberrált dolgokat művelnek. És tucatszám, nem egy-két esetről van szó. Hát persze, hogy benne van az emberben a félsz.


"Arra sétál egy vándor". Én nem a vándorok miatt aggódok. :))


"Ha valaki sétál egy mezőn ami nem az ővé, azt le kell lőni". Úgy emlékszem írtam, hogy átmászik a falon. Nem volt ott mező, viszont van egy nagy fal. Én tudom, ha ott fal van az azt jelenti, oda nem mehetsz be, és meg se fordul a fejemben, hogy oda behatoljak.


Valakinek viszont megfordul - és itt kezdődik a félelemérzet.

2012. ápr. 18. 13:38
 16/29 A kérdező kommentje:
Magyarországon közbiztonság nulla. Nem tudom nyugaton mi a helyzet, de itt egy "vacak fal" nem állít meg senkit. Úgy gondoltam, a fegyveres őrség tenné (tehetné) a dolgát. Ennyi csupán.
2012. ápr. 18. 13:41
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről kiszállok. Ha megerősítést vársz, azt nem fogod megkapni. Csak a magadét hajtogatod.

Nincs semmi ellentmondás abban, hogy van fegyveres őr és az önvédelem csak a megtámadott esetében áll. Semmi.

A fegyveres őr, ha már más eszköze nincs, akkor előbb figyelmeztető lövés leadásával adhat nyomatékot a felszólításnak. Célzott lövést csak élet elleni támadás esetén alkalmazhat, vagyoni dolog védelmében NEM! Ha őt magát, a társát, a megbízó magánszemélyt, kollégát ér közvetlen fenyegetés, akkor lőhet a megtámadóra. De nem vehet célba létfontosságú szervet. Nem célozhat pl. fejre.

2012. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
A fegyveres őrség teszi is a dolgát.
2012. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Én is kiszállok,veled teljesen reménytelen vitázni csak hajtogatod a mondókátad,pedig 100x megválaszoltuk a kérdésedet.

Inkább a saját félelmeidet kellene górcső alá venni.

2012. ápr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Nem a magamét hajtogatom. Értem mit mondasz, de te valamiért nem, amit én. Világos (már), hogy értékek miatt nem lőhet, csak ha pl. téged, vagy engem megtámadnak. Ez ok.


De!


Honnan fogja tudni a kint tartózkodó őr, hogy a kintről a kerítésen át behatoló bűnöző nem csupán a kerítésen belül levő vagyontárgyak miatt tör be, hanem ha már a (z esetleg) bent tartózkodókat meglátja, nem fogja-e megsebesíteni/megölni őket? Kintről a kerítés mögül ez hol látszik? (Ott csak azt láthatja, hogy valaki bemászik oda, ahová rohadtul nem kellenne! Lásd: közbiztonság nulla hozzászólásom). Ráadásul a szándékot (személy, vagy vagyon elleni) nem lehet látni.


Remélem így már kicsit tisztább az esetleg összekuszálódott kép.

2012. ápr. 18. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!