Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Őrző-védő cég alkalmazottainál...

Őrző-védő cég alkalmazottainál lehet indokolt esetben (vagyis mindentől távol eső terület őrzése során) mesterlövész puska?

Figyelt kérdés
Ha nagy a terület, amit folyamatosan pásztázniuk kellene, vagyis bejárni nehéz és hosszadalmas lenne. Így viszont néhány ember elegendő volna akár négyzetkilóméterek megfigyelésére is.

2012. ápr. 17. 18:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

No, akkor ott van az őr a mesterlövész puskájával. Tud is vele bánni. Messziről honnan tudja, hogy a behatoló azért mászott be a kerítésen, mert csórni akar? Mi van ha azért, mert jó érzésű és tettre kész emberként azonnal cselekedett, amikor az éjszakában halálhörgést hallott?

Lesz két hulla. Egyik ő, a másik az éppen uzsonnáját fogyasztó váltótárs, aki félrenyelt és megfulladt.


Másik:

Én vagyok a rossz fiú. Te vagy a jó. Te ki vagy világítva, én sötétben lapulok. Oda osonok a közeledbe, s csendesen elkérem tőled a mordályodat. Esetleg rajtam kívül még Smith és Wesson urak is segítenek nekem.

És akkor szépen csöndben lelőlek téged, meg a kirohanó társaidat.

Vagy ha nem akarok lármát, de szeretem a zenét? Akkor mi van. Olyannyira, hogy zongorahúrt is viszek magammal.

2012. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Hát nem könnyíted meg a dolgokat... :) Ez így (ezek után) elég nehéz ügy.


Már nem tudom mit lehetne tenni, vagy, hogy mire gondoljak. Nem jó sem a puska, de ezek alapján még a pisztoly sem. És ha jól értem szavaidat, a rossz fiúk ha nagyon akarnak így is, vagy úgy is, de bemennek.

2012. ápr. 18. 14:20
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom a kérdező mit nem ért. A vagyonőr jogilag nem hivatalos személy, csak egy sima polgár, akinek van fegyvertartási engedélye az adott területen. Nem lőhet le behatolót, csak mint írták, ha élet kerül veszélybe. A fegyver nála lényegében elrettentésként van.
2012. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Tehát akkor marad a "bizalom az elrettendő erőben" (mármint, hogy ez éjjel-nappal visszatartja a betörőket).
2012. ápr. 18. 15:45
 25/29 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 kovpet ***** válasza:
38%

Azért nem :)

Bűnöző úr bejön. Az őr felszólítja. Innen két lehetősége van:

1. eláll a szándékától (pl elfut vagy megadja magát). Ilyenkor természetesen nem használhatja a fegyverét az őr.

2. Megtámadja az őrt. Ilyenkor ha van fegyvere az őrnek, akkor a kedves bűnöző kilyukad.

2012. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

kovpet válasza:


Újat nem mondtál, ezen már túl vagyunk, s a kérdező nem is ezt firtatja. Neki az a gondja, miért nem védheti a helyet az őr akár fél kilométerről is távcsöves puskával.

2012. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem, már ezt is kitárgyaltuk. Köszönöm mindenkinek.
2012. ápr. 19. 13:40
 29/29 anonim válasza:
Szerintem vegyel egy muanyag mesterlovesz puskat es arra szerelj egy tavcsoboltban kaphato lezert, olyat aminek a sugara latszik a levegoben.
2013. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!