Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A polgárőrségre miért kell...

A polgárőrségre miért kell haragudni? Ők senkinek nem ártanak.

Figyelt kérdés
Sok helyen úgy veszem észre, hogy rendkívüli gyűlölet övezi a polgárőröket. Néha azért, mert elvileg ,,rendőröset játszanak,,. A polgárőr nem büntet meg senkit, nem trafizik a 30-as zónában, független a mindenkori Magyar kormánytól, sőt még fizetést sem kap azért, mert az utcákat járja. A polgárőr egyetlen feladata a bűnmegelőzés, illetve ha tetten ér egy elkövetőt, akkor a helyszínen tartja a rendőrség kiérkezéséig. Mindezt önként vállalja és szabad idejében teszi. Ezek után miért kell kinevetni, vagy szidni ezeket az embereket? Elismerem az már kicsit groteszk, ha két mozgássérült nyugdíjas egy szál kukás mellényben, ittasan próbálja ezt a feladatot ellátni, de ahol én élek ott fiatal, normális és segítőkész srácok csinálják, szervezetten és összehangoltan, eseménylapot töltenek ki, egységes formaruhában járnak és mindezt önerőből fizetik. A polgárőr a rendőrrel ellentétben semmi mást nem csinál csak arra figyel, hogy a területen minden rendben zajlik-e. Ezzel miért vált ki ellenszenvet? Talán csak azokat zavarja a jelenlétük akiknek vaj van a füle mögött?

2012. jún. 14. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Még soha nem hallottam, hogy valaki haragudott volna a helyi polgárőrökre.
2012. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez amolyan városi szokás. Vidéken szerintem az emberek örülnek, hogy van aki segít a rendőrségnek a közrendre figyelni.
2012. jún. 14. 15:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Én egyedül a rendőröket utálom. A polgárőrökkel sosem volt semmi bajom.
2012. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tetro ***** válasza:
100%
Városban lakom. Laktam már több nagyvárosban Magyarországon. Soha senkitől nem hallottam, hogy gyűlölné a polgárőröket. Azt se nagyon hallottam, hogy bárki beszélne róluk. Persze ettől ez még lehet általános probléma... :D
2012. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én bírom őket!
2012. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem itt nem is konkrétan a polgárőrökre haragudnak, hanem a polgárőrség ötletével. Nekem több barátom, ismerősöm van, aki egyszerűen nem tud megbékélni azzal, hogy néhányan egyenruhába öltözve masíroznak, megfélemlítve ezzel mindenkit. Természetesen ezen emberek mindennek elhordják a polgárőröket, újfasiszta gyilkosoknak, neonáci operettkatonáknak, stb.


Ehhez én csak annyit tennék hozzá, hogy ehhez képest még semmilyen hír nem érkezett arról, hogy a polgárőrök bárkit is bántottak volna. Semmilyen társadalomromboló cselekedet nem köthető a nevükhöz. Egyrészt. Másrészt pedig ha egyszer a tekintélyét vesztett korrupt látszatszervezet, amit sokan rendőrség néven ismernek, képtelen ellátni a feladatát, inkompetens emberek vezetik (és ennek következtében javarészt inkompetens emberekből is áll, ez ne felejtsük el), nincs haszna, akkor igenis más megoldás kell arra, hogy az emberek megvédjék magukat. És itt jön képbe a polgárőrség. Nem véletlenül mondta azt Churchill, hogy a demokrácia a kormányzás legrosszabb formája, hiszen most is mindenki azzal érvel, hogy "a rendőrség feladata ez meg az", meg "a demokráciában nem lehet ezt". Igen, csak azt felejtik el, hogy a rendőrség se most, se kialakulása óta egyszer sem volt független szervezet, mindig is az éppen kormányon lévők bábszervezete volt. Jelen pillanatban (és elmúlt években is) a kormányon lévők a szőnyeg alá söpörték a problémát, egyre türelmetlenebbé téve azokat az embereket, akik nap mint nap szembenéztek azzal a problémával, amivel mélyen tisztelt honatyáink legfeljebb a neten találkoztak. Most meglett ennek az eredménye, és szerintem érdemes lenne minden polgárőrségellenes nagy demokratának figyelembe venni azoknak a véleményét, akik pozitívan értékelik a polgárőrség munkásságát. Az ő hangjukat nem kellene elnyomni, és csak a kisebbség "problémáit" hangsúlyozni...

2012. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én elsősorban az OPSZ - hez tartozó egyesületek tagjairól beszélek, a magukat polgárőrnek kikiáltó feketében masírozó szélsőséges tömegektől elhatárolódom.
2012. jún. 14. 17:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Értem, ez esetben vedd úgy, hogy nem szóltam :)
2012. jún. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm taxis és éjszakánként több évvel ezelőtt a taxis kollégaival polgárőrként dolgoztak, kocsival járták Budapesten a veszélyesebb környékeket, tök ingyen csak közérdekért próbálták megakadályozni a drog bizniszt meg a kocsi lopásokat, rablásokat stb szóval a bűnözést úgy általában. Nem taxisként dolgoztak olyankor, hanem tök lelkesen (és naivan) a közbiztonságot akarták javítani Budapesten és a rendőrségnek segíteni. Az lett a vége, hogy a rendőrség nem engedte őket tovább dolgozni, az ok pedig az volt, hogy a rendőrfőkapitány abból szerezte a millióit, hogy brutális összegeket szedett be csempészekből (pl ukrán cigi) és egyéb illegális tevékenységet végzőktől és cserébe elnézte nekik, amit csinálnak. A csempészeknek KP-ban kell milliós összegekkel lefizetniük a rendőrséget, hogy ne vigyék be őket. Az APEH emberei ugyanezt csinálják a józsefvárosi piacon, zsebbe kérik a büntetést. Nem tudom, hogy azóta javult-e a helyzet, mert ez jó pár éve történt, de ezen azóta is ki vagyok bukva. Amúgy nem ismerek más budapesti polgárőrséget, csak ezt a taxis társaságot ismertem, de szerintem undorító, amit velük csináltak a rendőrök. Inkább együtt kellett velük dolgozniuk és örülniük, hogy van éjszakánként segítség, nem pedig elkergetni őket a környékről, csak mert rájöttek, hogy mi zajlik ott. És nagyjából ezért tart ott ez az ország, ahol. Minden zsebbe megy, és a legdurvább bűnözést is elnézik nálunk, ha elég pénzt kapnak érte.
2012. jún. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én városban élek, megyeszékhelyen, és még sosem hallottam, hogy a normális, dolgozó emberek szidták volna a polgárőröket vagy a közterület felügyelőket.
2012. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!