Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani? Ha kiskorút ki viszek a határon nyaralni 1 hétre uti okmányok nélkül?

Figyelt kérdés

Bírósági végzés feljogosít arra, hogy nyaralni vigyem gyermekemet külföldre. Jogaimat nem korlátozták. A bírósági végzésben benne van, hogy a volt feleségem köteles átadni az utiokmányokat a gyerek átadásakor egyidőben. Ezt kerek perec megtagadta, tehát visszatartja az okmányokat, így el lehetetlenítve az utazást.

Egyébként olyan országba mennénk ahol már nincs határellenőrzés. Mi bajom származhat belőle? Köszönöm


2012. jún. 26. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Gyerekrablásért el is ítélhetnek. Én nem próbálkoznék be.
2012. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak be kéne menni a bíróságra érdeklődni,nehogy ebből baj legyen.Keresd meg személyesen azt a bírót,aki a jogerős végzést kiadta és kérdezd meg tőle.De talán egy jó ügyvéd is felvilágosíthatna,csak ugyebár nem ingyen.Én inkább a bíróságra mennék elsőként.
2012. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

azt tudod, hogy bárhol ellenőrizhetnek attól, hogy nincs határellenőrzés

elvileg addig ott kell maradni, amíg hivatalból le nem ellenőrzik az okmányok nélküli személy személyazonosságát, majd pénzbüntetés megfizetésével egyetemlegesen gondoskodnak arról ,hogy elhagyjátok az országot

elvileg a hatósághoz kéne fordulnod a végzéssel, mert anyuka nem adja át az okmányokat. Nem is értem, hogy miért akar a saját gyerekének rosszat. Értem én, hogy veled akar kiszúrni, de arra nem gondol, hogy a gyerekével szúr ki. Sajnos ha végigjárod a hivatalos utat, akkor mire vége lesz, vége lesz a nyárnak is. Nem irigyellek.

2012. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dehogy lenne gyerekrablás! Ezt volt feleségem is tudja jól. Soha nem is mondta, hogy ettől fél. Sőt nem is mondta, hogy mi az aggálya a külföldi úttal, mert nincs semmi. "Csak" szimplán nem adja oda az okmányt. Szerencsére gyermek is már nagyobbacska így akár ő is elmondhatja majd, hogy dehogy akartam én elrabolni őt. Mindenem ide köt magyarországra ezt mindneki tudja jól. Szimplán 1 hetet szeretnénk nyaralni gyermekemmel...Ezt a bíróság is tudja, mondom semmiben nem korlátozott engem a bíróság, mert látja, hogy nem vagyok gonosz, agresszív stb apa.
2012. jún. 26. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj jogsegítséget a bíróságtól. Ezt oszd meg anyuval is.

Nem igazán értem az embereket néha, főleg a nőket... Próbálj meg vele beszélni, hogy ne legyen már ilyen gyerekes, jogod van neked is a gyerekeddel lenni, elvinni, tehát adja oda szépen az igazolványait.

2012. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen és a legszomorúbb az, hogy már a gyermekem is elé állt, hogy adja oda az okmányt. Mint írtam nem kicsi már gyermekem, felfogta a dolgokat, és ő is próbál segíteni nekem, hogy elmehessünk nyaralni.

Kerek perec bele mondta feleségem a gyerek szemébe, hogy nem adja oda! Tehát súlyosabb a probléma mint hinném. :S

2012. jún. 27. 09:30
 7/7 anonim válasza:
Én is jogi segítséget kérnék,pl. ügyvédtől, jogsegély szervezettől, gyámhivataltól. Ha jogod van és ráadásul még a kicsi is szeretné, akkor nem értem a ex reakcióját, biztos, hogy csak ennyi a baj???Ilyen esetekben a másik felet is hallanunk kellene.
2012. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!