Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vámon fennakadt a Kínából...

Vámon fennakadt a Kínából rendelt áru, bűnügyi nyomozás indult ismeretlen tettes ellen hamis termékmegjelölés ügyben. Mire számítsak? Terhelhet ezért felelősség importőrként? Milyen büntetésre lehet számítani? Mennyire komoly ügyek ezek?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam a neten Kínából jóhiszeműen 40db "terméket". Speciális felhasználású elektronikai kütyüről van szó, amit saját vállalkozásomba bevéve szerettem volna hasznosítani. Fennakadt a vámon, hogy feltehetően szerzői jogot sért, tehát hamis. Gyorsított eljáráshoz hozzájárultam azaz azonnali megsemmisítés, ebben az esetben nem vizsgálják be hogy eredeti e. Ennek ellenére kaptam a múlt héten tanúként egy beidézést, hogy "áru hamis megjelölése bűncselekmény" után nyomoznak ismeretlen tettes ellen (az összérték akár bőven meghaladhatja a bűncselekmény határát, néhány100eFT). A vásárláskor arról nem is volt szó hogy egyáltalán márkajelzés van feltüntetve a terméken. Az oldal ahol vásároltam, már megszűnt...

Én mint aki a vámeljárást intézte, aláírtam a szükséges papírokat, ha jól tudom így importőrnek számítok az ügyben.

Kétségbe vagyok esve, kérem aki járt hasonló cipőben, vagy van informáiója, írja meg! A kihallgatás még nem történt meg.



2012. márc. 3. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

nem ellened folyik a per,hanem a kínai gyártó/eladó ellen.

Ellened akkor folyna,ha tudatosan rendeltél volna meg egy hamisítványt. Te most csak tanu vagy. (mondjuk 40 darabnálmár mondhatják,hogy kereskedelmi mennyiség,és tudnod kellett volna az árból,hogy hamis...)

2012. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos az információ! Ez a darabszám a vállalkozásom profilja miatt nem számít soknak, remélem ezt meg fogják érteni... Egyébként valóban kereskedelmi mennyiség, de tényleg saját használatra vásároltam, nem akartam eladni.
2012. márc. 3. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:
"..Speciális felhasználású elektronikai kütyüről van szó, amit saját vállalkozásomba bevéve szerettem volna hasznosítani.." Tehát kétes eredettel rendelkező alkatrész forgalmazása kétes márkanév alatt?
2012. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem! Nem a forgalmazása, hanem a használata! Nincs kereskedelemre irányuló foglalkozási köröm, nem kereskedelemmel foglalkozom, szolgáltatást nyúltunk, amihez elengedhetetlen eszközökről van szó!
2012. márc. 5. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!